Funkcje segmentowej bramy garażowej

Funkcje segmentowej bramy garażowej

Podstawową funkcją bramy garażowej jest zabezpieczenie znajdującego się w garażu samochodu. Nie mniej ważna jest również ochrona pomieszczenia przed zmiennymi temperaturami, komfort obsługi, a także wkomponowanie się w styl architektoniczny budynku. Firma Nice, mając to na uwadze, wprowadziła do swojej oferty nowość – segmentowe bramy garażowe, które łączą w sobie wygodę użytkowania, doskonałe parametry techniczne oraz bogactwo barw i dekorów.

 

Wielkie możliwości na małej powierzchni

Segmentowe bramy garażowe firmy Nice to kompleksowe rozwiązanie, które sprawdza się w każdym miejscu, nawet w przypadku niewielkiego garażu czy podjazdu. Brama otwiera się pionowo w górę, a jej konstrukcja umieszczona zostaje na poziomych prowadnicach podsufitowych, co znacznie oszczędza przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz garażu. Dzięki temu otwierająca się brama nie zajmuje miejsca na podjeździe, a my, bez obawy o uszkodzenie auta podczas jej podnoszenia, możemy zaparkować bezpośrednio przed nią. Jest to doskonałe rozwiązanie, które w szczególności sprawdzi się na niewielkich posesjach, czy wjazdach umieszczonych tuż przy ulicy. Dodatkowo, specyfika konstrukcji i montażu bramy, daje możliwość uzyskania światła wjazdu równego szerokości otworu bramowego, co zapewnia komfortowe wprowadzenie nawet większych samochodów typu van lub SUV. Co więcej, bramy segmentowe firmy Nice dostępne są w 44 standardowych wymiarach, jak również w wersjach specjalnych, dostosowywanych na zamówienie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zakres wymiarów w tym przypadku wynosi od 2200 mm do 5000 mm szerokości oraz do 3000 mm wysokości.  Dzięki temu z łatwością dopasujemy bramę do otworu  garażowego, bez względu na jego kształt i rozmiar.

 

Montaż bramy garażowej

 

 

Komfort i bezpieczeństwo

W trosce o komfort i bezpieczeństwo użytkowników, zarówno ręcznie, jak i automatycznie otwierane segmentowe bramy garażowe firmy Nice wyposażone zostały w funkcjonalne i wygodne rozwiązania. Ich ogromną zaletą jest izolacja termiczna, która pozwala na utrzymanie ciepła w budynku, bez względu na panującą na zewnątrz temperaturę. Jest to możliwe dzięki wypełnieniu sekcji stalowych bezfreonową pianką poliuretanową o grubości 40 mm oraz uszczelnieniu bramy na całym jej obwodzie, zapewniając tym samym również doskonałą izolację akustyczną. Wszystkie bramy firmy Nice wyposażone są standardowo w sprężyny skrętne, które umożliwiają łatwą i płyną obsługę, również w przypadku bram ręcznych, a dodatkowe zabezpieczenie blokuje bramę przed niekontrolowanym opadnięciem w momencie pęknięcia sprężyny. Na nasze bezpieczeństwo wpływa również unikatowa konstrukcja segmentów bramy, która uniemożliwia przycięcie palców podczas otwierania i zamykania. Nad ochroną rzeczy pozostawionych w garażu czuwa natomiast zamek zatrzaskowy z klamką zewnętrzną, w który w standardzie wyposażone są wszystkie bramy firmy Nice otwierane ręcznie. Dodatkowym zabezpieczeniem przed wejściem niepowołanych osób jest także możliwość dwustronnego ryglowania zamka. W przypadku bram sterowanych automatycznie rygiel wewnętrzny pełni funkcję zamknięcia awaryjnego, co jest bardzo istotne np. w momencie zaniku zasilania. Wszystkie bramy segmentowe firmy Nice zakupić można w wersji zautomatyzowanej, która charakteryzuje się szeregiem dodatkowych udogodnień i zabezpieczeń. Są one wyposażone w siłowniki Spin 21, Spin 22, Spin 41 lub Spin 41L, które posiadają wiele rozwiązań pozwalających na cichą i płynną pracę oraz oszczędzanie energii. Na uwagę zasługuje również niezwykle czuły amperometryczny system wykrywania przeszkody oraz funkcja zwolnienia prędkości podczas zamykania i otwierania bramy, co jest szczególnie istotne dla bezpieczeństwa przebywających w pobliżu garażu dzieci. Ogromną zaletą jest także możliwość korzystania z pilota zdalnego sterowania, dzięki czemu będziemy mogli wjeżdżać, bądź wyjeżdżać z garażu bez konieczności wysiadania z samochodu. Co więcej systemy sterowania radiowego firmy Nice posiadają dynamicznie zmienne kody o ilości kombinacji dochodzącej do 18 trylionów, co czyni je praktycznie niemożliwymi do podrobienia, a nam daje gwarancję, że nikt nie powołany nie będzie mógł skopiować naszego kodu by dostać się bez naszej wiedzy do garażu.


Automatyczna,ręczna, górna czy segmentowa jaką bramę garażową wybrać?

 

 

Różnorodność barw i wzorów

Firma Nice zadbała również, by oferowane przez nią bramy garażowe były nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Dostępne są one w trzech wzorach, które ułatwiają dopasowanie bramy do stylistyki naszego budynku. Linia Nice Classic charakteryzuje się wąskimi przetłoczeniami poziomymi o bardzo uniwersalnym wyglądzie. Nice Premium to z kolei bramy z szerokimi przetłoczeniami poziomymi, które stanowią połączenie klasycznego i nowoczesnego wzornictwa. Z architekturą modernistycznych budynków świetnie komponować się będą natomiast bramy z serii Nice Design o gładkiej powierzchni i prostej formie. Również szeroka paleta barw i dekorów daje nam nieograniczone możliwość aranżacyjne. Wybierać możemy z 6 kolorów lub 4 oklein drewnopodobnych, barwą i wyglądem przypominających naturalne drewno. Oprócz kolorów i oklein standardowych istnieje także możliwość zamówienia bramy lakierowanej w niemal każdym kolorze z palety RAL. Do wybranej bramy dopasować można także kolor uchwytu dwustronnego oraz zamka z klamką zewnętrzną – czarny, satynowy lub stare złoto. Wszystkie modele poszycia zewnętrznego bram garażowych firmy Nice w standardzie wykonane są z gładkiej struktury blachy typu Silk, co pozwala na łatwe utrzymanie ich w nieskazitelnej czystości oraz ma znaczny wpływ na ich estetyczny wygląd.

 

Bezpieczne i funkcjonalne bramy garażowe

 

 

Bramy garażowe z marmuru

 

Dane techniczne:

Materiał zewnętrzny segmentu: blacha stalowa otynkowana ogniowo i powleczona poliestrem

Wypełnienie segmentu: bezfreonowa pianka poliuretanowa o grubości 40 mm

Konstrukcja nośna: stal ocynkowana ogniowo

Wytrzymałość systemu wyważenia na sprężynach: minimum 15 tysięcy cykli

 

Źródło: FlyPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 213

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >