Funkcjonalna i wygodna w obsłudze brama

Funkcjonalna i wygodna w obsłudze brama

Odpowiednio dobrana brama zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo, wysoką funkcjonalność i wygodę obsługi. Jeśli jej wybór będzie dobrze przemyślany, uzyskamy komfortowy wjazd zarówno na teren posesji, jak i do garażu. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie konkretnego rozwiązania.

 

Komfortowy wjazd na posesję

Zdecydowanie największy komfort obsługi zapewniają, wyposażone w napęd, nowoczesne bramy automatyczne. Możemy nimi swobodnie sterować np. za pomocą poręcznego pilota – otwierając je i zamykając zdalnie, bez konieczności wychodzenia z samochodu. Wybierając bramę wjazdową do posesji musimy przede wszystkim sprawdzić, czy dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, aby zapewnić jej swobodne funkcjonowanie. Dobór konkretnego rozwiązania powinien więc uwzględniać nie tylko nasze indywidualne oczekiwania, ale i wymagania wynikające z charakteru i umiejscowienia działki.

 

Czytaj również: Wybór odpowiedniej bramy garażowej

 

W przypadku bramy wjazdowej mamy do wyboru dwa typy konstrukcji – bramę przesuwną i skrzydłową. Pierwsze rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie miejsca na podjeździe, ale wymaga zapewnienia określonej ilości wolnej przestrzeni wzdłuż płotu. W przypadku bramy skrzydłowej (najczęściej jest to konstrukcja dwuskrzydłowa), trzeba pamiętać, że powinna ona otwierać się do wewnątrz posesji (co powoduje jednak „zabranie" miejsca na podjeździe). Jeżeli nasza działka jest umiejscowiona przy ruchliwej ulicy, zamontujmy bramę tak, aby znajdowała się w miejscu zapewniającym bezpieczny wjazd i wyjazd samochodu.

 

Bramy wjazdowe narażone są na długotrwałe oddziaływanie czynników atmosferycznych – deszczu, promieniowania UV czy też mrozu. Z tego względu ich konstrukcje powinny być solidnie zabezpieczone przed korozją. Pojawiająca się na metalu rdza negatywnie wpływa na estetykę bramy i może powodować problemy z jej funkcjonowaniem. Skuteczną ochronę przed korozją zapewnia cynkowanie ogniowe połączone z malowaniem proszkowym. Taką metodę stosuje w swoich rozwiązaniach firma WIŚNIOWSKI. Podwójne zabezpieczenie sprawia, że konstrukcja zyskuje trwałość oraz jest bardziej estetyczna. Bramy wjazdowe WIŚNIOWSKI objęte są długą, 10 -letnią gwarancją producenta.

 

 

Funkcjonalny dostęp do garażu

Brama garażowa powinna być dopasowana do specyfiki garażu i jego otoczenia. Podobnie jak w przypadku wjazdu na posesję, przy wyborze konkretnego rozwiązania musimy wziąć pod uwagę ilość wolnej przestrzeni. Najpopularniejsze typy konstrukcji to wyposażone w napęd automatyczny brama segmentowa i brama uchylna.

 

Jeśli dysponujemy ograniczoną ilością miejsca na podjeździe lub posiadamy garaż, z którego wyjeżdża się bezpośrednio na ulicę, najlepszym rozwiązaniem jest instalacja bramy segmentowej. W czasie przesuwania się skrzydła bramy, jej segmenty przemieszczają się wzdłuż prowadnic, chowając się wewnątrz garażu. Dzięki temu, podczas pracy konstrukcja nie wychodzi poza obrys budynku, zapewniając oszczędność przestrzeni.

 

Czytaj również: Nowoczesna brama garażowa

 

Brama uchylna to rozwiązanie, które wymaga zapewnienia wolnego miejsca na podjeździe. W przeciwieństwie do segmentowej, można ją zamontować w garażach o zerowym nadprożu. Takie rozwiązanie dostępne jest w aktualnej promocji bram WIŚNIOWSKI.

 

Kolejną istotną kwestią, jaką trzeba uwzględnić przy wyborze bramy garażowej jest współczynnik przenikania ciepła. Jeżeli nasz garaż jest wbudowany w bryłę budynku i ogrzewany, optymalnym rozwiązaniem będzie zainstalowanie konstrukcji segmentowej, która gwarantuje odpowiednią izolacyjność cieplną pomieszczenia i pomaga uniknąć powstawania mostków termicznych. Oferowana przez firmę WIŚNIOWSKI brama segmentowa charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła wynoszącym 1,07 W/m2K, co zapewnia skuteczną izolację termiczną.

 

 

Brama na miarę potrzeb

Bramę możemy z powodzeniem dopasować do architektury budynku, wyglądu działki czy nawet rodzaju stolarki budowlanej, wykorzystanej w domu. Dostępne na rynku rozwiązania posiadają różnorodne wzory, kolorystykę i rodzaje wypełnień. Dzięki bogatej ofercie produktów, mamy również możliwość zakupu bramy zarówno w standardowych, jak i dopasowanych do naszych indywidualnych wymagań, „nietypowych" rozmiarach.

 

 

Przy wyborze bramy niezwykle istotna jest kwestia bezpieczeństwa. Przed zakupem warto upewnić się, czy dana konstrukcja (brama z napędem) jest bezpieczna i spełnia wymagane normy. Potwierdzeniem tego faktu jest posiadanie przez produkt znaku CE. Znakiem tym oznaczone są wyroby marki WIŚNIOWSKI. Dzięki realizowanej obecnie przez firmę promocji „Konfrontacje bramowe”, możemy porównać poszczególne rodzaje bram wjazdowych i garażowych w atrakcyjnych cenach. Pozwoli to na dobranie rozwiązania najbardziej odpowiadającego naszym potrzebom i możliwościom finansowym.

Źródło: Red Pen / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nowoczesne maszyny na rynku rolniczym Liczba postów: 179 Grupa: Budowa i re... Jestem zmuszona wymienić kilka części Deutz Fahr i cieszę się, że mogę je dokupić właśnie w tym sklepie https://www.dojczfar.pl/Seria-5-TTV-c50 . Są w nim także...
  • Budowa hali jakie koszty? Liczba postów: 714 Grupa: Firmy budow... Niestety musisz się liczyć ze sporymi kosztami, gdyż budownictwo przemysłowe nigdy nie należało do najtańszych. Szczególnie gdy chcesz to zrobić naprawdę porząd...
  • GEODETA WROCŁAW Liczba postów: 11 Grupa: Firmy budow... Geodeta Wrocław ja tu robilem cale geo pomiar podzial i projekt
  • Budowa maszyn Liczba postów: 117 Grupa: Firmy budow... Kilka miesięcy temu zamówiłem niezbędne łożyska, nakrętki łożyskowe i podkładki zębate z hurtowni www.bamart.pl . Posiadają wysoką jakość, staranne wykonanie or...
  • Jak wiercić dziury i nie łamać wierteł? Właściwy d... Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re... Potwierdzam, milwaukee robi bardzo dobre elektronarzędzia. Sam używam kilku rzeczy z tej linii M12, mam między innymi wiertarko-wkrętarkę, świetna rzecz, poręcz...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16202 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 108

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >