Generalne wykonawstwo a system gospodarczy

Generalne wykonawstwo a system gospodarczy

Rozpoczęcie prac budowlanych wiąże się z podjęciem kilku ważnych decyzji. Jedną z nich jest ustalenie metody realizowania inwestycji. Inwestor zazwyczaj dokonuje wyboru pomiędzy systemem gospodarczym, a generalnym wykonawstwem. Różnice są istotne, dlatego warto je poznać i wybrać najlepsze rozwiązanie.

 

Generalne wykonawstwo

Pierwsza metoda, czyli generalne wykonawstwo wiąże się z przeniesieniem obowiązków z inwestora na firmę budującą obiekt. Co to dokładnie oznacza? Przede wszystkim nie musisz szukać podwykonawców do wykonania między innymi prac: ziemnych, posadzkarskich, instalacyjnych, wykończeniowych czy związanych z tworzeniem dróg dojazdowych. Znalezienie wiarygodnych fachowców z danej dziedziny nie jest łatwym zadaniem dla osoby, która ma sporadyczny kontakt z przedstawicielami branży budowlanej. Generalny wykonawca przejmuje na siebie dobór podwykonawców oraz kontroluje i koordynuje prace. Kolejny atut opisywanej metody to załatwianie formalności i pozwoleń przez wykonawcę. Inwestor zyskuje oszczędność czasu oraz unika stresujących sytuacji.

 

System gospodarczy

Natomiast system gospodarczy jest odwrotnością generalnego wykonawstwa. Sami musimy znaleźć odpowiednich ludzi, a także nadzorować ich pracę oraz zapewnić materiały budowlane. Na naszych barkach spoczywa również obowiązek przeprowadzenie wszelkich spraw urzędowych. W związku z tym, system gospodarczy wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy na temat budownictwa i czasu.

 

Kompleksowa realizacja z CoBouw

Jedną z firm, która oferuje klientom generalne wykonawstwo jest CoBouw. Polsko-holenderska spółka kompleksowo realizuje budowy obiektów przemysłowych, oparte na bazie prefabrykowanych konstrukcji stalowych.

 

Zobacz – hale stalowe www.cobouw.pl

 

CoBouw zatrudnia kreatywnych projektantów oraz doświadczoną kadrę inżynierską i kierowniczą. Praca wysoko wykwalifikowanych pracowników, a także sprawdzonych podwykonawców przekłada się na wykonywanie obiektu budowlanego, zgodnie z określonymi terminami i wymaganiami inwestora.

 

Komplet informacji na temat generalnego wykonawstwa CoBouw można uzyskać na stronie http://www.cobouw.pl/generalne-wykonawstwo.

 

Fotografia pochodzi ze strony http://www.cobouw.pl

 

Źródło: COBOUW / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17214 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 173

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >