Grzejnik, który będzie ozdobą salonu

Grzejnik, który będzie ozdobą salonu

Zapewne większość z nas słysząc słowo „grzejnik”, oczami wyobraźni widzi ciężką konstrukcję dawnych żeliwnych grzejników, które zdecydowanie nie wpływały dobrze na estetykę mieszkania, wręcz je szpeciły. Umieszczone w różnych pozycjach: pod oknem, a nawet pod sufitem, niosły za sobą tylko jedną korzyść: ogrzanie mieszkania. Mimo, że ich produkcja już dawno przeminęła, często pozostają wiernie przy ścianach. Staramy się je ukryć na wszelakie sposoby: za pomocą biurka, łóżka, szafy lub decydując się na specjalną zabudowę meblową. Problem jednak jest przysłowiowo „zamiatany pod dywan” - znika z naszych oczu, ale nadal fizycznie istnieje. Czytaj dalej

 

 Aby wyjść temu naprzeciw marka LUXRAD stworzyła grzejniki, które stanowią skuteczny sposób, aby ogrzać mieszkanie i jednocześnie je nowocześnie udekorować.

 

grzejnik, który będzie ozdobą salonuGrzejnik Chebbi LUXRAD

 

Gdy kupujemy lub wynajmujemy mieszkanie często w jakiejś jego części niemile wita nas on: ciężki, żeliwny grzejnik, który jest w stanie oszpecić w pełni wyremontowane i odświeżone lokum. Jeśli nie jest na widoku, to bywa, że czai się w otwieranej szafce lub pod biurkiem. Na szczęście trendy zmieniają się dynamicznie. Rozwój technologii, coraz śmielsze i liczniejsze projekty w zakresie wzornictwa projektowego pozwoliły na pozbycie się problemu raz na zawsze. Czas na usunięcie wszystkiego, co źle wpływa na odbiór mieszkania i zakłóca jego harmonię. Grzejniki LUXRAD daleko odbiegają od pierwotnego wyobrażenia konstrukcji grzewczej. Otulają przyjemnym ciepłem, gdy tylko zachodzi taka potrzeba. Stanowią także dekoracyjny element domu. W łazienkach są ratunkiem, gdy zabraknie nam miejsca na powieszenie i wysuszenie ręczników.


grzejnik, który będzie ozdobą salonuGrzejnik Everest LUXRAD

 

Czytaj również: Dekoracyjny grzejnik, którego projekt został zainspirowany naturą


Wybierając grzejnik do salonu możemy wybrać model nienarzucający się, smukły i lekki, tak aby pozostawał w harmonii z nowocześnie urządzonym wnętrzem. Sprawdzi się on zarówno w małych, jak i przestrzennych pokojach. Jeśli chcemy dodać wnętrzu charakteru możemy wybrać grzejnik, który składa się z rzędu dużych pionowych paneli grzewczych o okrągłym przekroju np. EVEREST. Posiada on specjalną budowę „rurka w rurce”, dzięki czemu zapewnia wysoką wydajność grzewczą. Montaż do ściany działowej ułatwia specjalna podstawka pod grzejnik. Projektanci marki Luxrad zadbali o to, aby jak najlepiej spełnić każde wymagania i ułatwić nam dopasowanie do różnych powierzchni. Nawet jeśli miejscem przeznaczonym na grzejnik będzie narożnik – to życzenie również zostanie spełnione. Model AURORA NAROŻNA to szereg podłużnych, cienkich paneli grzewczych ułożonych konsekwentnie obok siebie i ustawionych pod odpowiednim kątem nachylenia, tworzy półokrągły kształt konstrukcji. Dzięki temu model ten doskonale wpisze się w pusty narożnik i będzie stanowić ciekawe urozmaicenie płaszczyzny ściany.


grzejnik, który będzie ozdobą salonuGrzejnik Rebus LUXRAD


Jeśli nie jesteśmy zwolennikami szkieletowej konstrukcji grzejnika, zawsze możemy pokusić się o wybór modelu, gdzie panele grzewcze są ukryte np. za gładką i łatwą w utrzymaniu jednolitą powierzchnią. Jak będzie wyglądać powłoka grzejnika jest zależne od naszego gustu. Może to być np. energetyzująca czerwień lub lustro, które optycznie powiększy pomieszczenie. Aby nie zaburzyć stylu, w jakim urządziliśmy mieszkanie, grzejniki można odpowiednio dopasować, aby tworzyły uzupełnienie tematyczne wnętrza. Przykładowo, gdy dominantę stanowi styl industrialny, warto byłoby rozważyć wybór nowego grzejnika REBUS. To, co go wyróżnia, to surowość wynikająca z zastosowanej obudowy, wykonanej z betonu architektonicznego. Stanowi swego rodzaju grę koloru, faktury materiału i proporcji. Jest przy tym stosunkowo lekki.


grzejnik, który będzie ozdobą salonuGrzejnik Sahara LUXRAD


Jak widać, zmieniająca się moda i technologia obejmuje nie tylko tak znane obszary, jak moda, meble i dodatki, ale także przedmioty codziennego użytku i stosowane powszechnie w każdym domu. Grzejniki LUXRAD idą z duchem czasu i doskonale odzwierciedlają postęp w technologii, rozwój konstrukcji i formy. Dzięki temu mamy szansę uczynić nasze mieszkanie, biuro lub inne lokum w pełni nowoczesnym.

 

Czytaj również: Zalety nowoczesnych grzejników pionowych


grzejnik, który będzie ozdobą salonu
Grzejnik Spring LUXRAD
grzejnik, który będzie ozdobą salonu
Grzejnik Niagara LUXRAD
grzejnik, który będzie ozdobą salonu
Grzejnik Niagara z osłoną ze stali nierdzewnej LUXRAD
Źródło: PLN Design Group / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Podnośnik koszowy szukam Liczba postów: 101 Grupa: Firmy budow... Wszystkie te strony wyglądają na dobre, dla mnie www firmy świadczy o firmie.
  • Remonty Warszawa, cennik Liczba postów: 16734 Grupa: Firmy budow... W Warszawie są różne ceny - trzeba po prostu szukać ;)
  • Brama garażowa z napędem Liczba postów: 182 Grupa: Budowa i re... Zdecydowanie jest to bardzo wygodne! Ja akurat automatykę do bram zamawiałem u firmy z Wrocławia, kontakt znajdziecie na stronie: https://www.grodex.pl/. Wszyst...
  • Niezawodna ochrona mienia Liczba postów: 16 Grupa: Budowa i re... W mojej firmie posiadamy elektroniczny system zabezpieczeń, który monitoruje obiekt 24h na dobę. Działa bardzo dobrze i już raz uchronił nas przed włamaniem. Z....
  • domek letniskowy Liczba postów: 17 Grupa: Firmy budow... Może na początek warto sprecyzować chociażby to jaki budżet jesteście w stanie przeznaczyć na ten cel, na budowę domku letniskowego i wtedy pomożemy oraz doradz...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17712 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 249

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >