Izolacja termiczna dachu płaskiego

Izolacja termiczna dachu płaskiego

Odpowiednio zaprojektowana izolacja dachu płaskiego powinna uwzględniać różnorodne aspekty związane z bezpieczeństwem, kosztami eksploatacji, wytrzymałością, jak i ochroną środowiska.

 

Wytrzymała, lekka, a przede wszystkim niepalna – takie cechy powinna spełniać izolacja termiczna dachu płaskiego. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom wykonawców i architektów, ISOVER oferuje innowacyjne rozwiązanie. Platynowy Dach ISOVER to dwuwarstwowy zestaw z wełny mineralnej szklanej. 

 

 

 

 

Odpowiednio zaprojektowana izolacja dachu płaskiego powinna uwzględniać różnorodne aspekty związane z bezpieczeństwem, kosztami eksploatacji, wytrzymałością, jak i ochroną środowiska. – Należy pamiętać, że musi ona przenieść wszelkie obciążenia wynikające z warstw oraz zamontowanych na dachu instalacji, a także ciężar śniegu. Przy wyborze właściwych materiałów nie bez znaczenia są takie kwestie, jak szybkość czy łatwość montażu oraz możliwość dopasowania produktu do indywidualnych cech konstrukcji budynku­ – mówi Sławomir Kocur, Kierownik Produktu ISOVER.

 

Czytaj również: Beton komórkowy

 

Platynowy Dach ISOVER stworzony został przez ekspertów marki, którzy wraz z fachowcami i architektami poszukiwali idealnego rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dachów płaskich. Zestaw składa się z dwóch płyt - TAURUS (warstwa górna) i TUP (warstwa dolna), wykonanych z wełny mineralnej szklanej. Dwuwarstwowy system pozwala m.in. na wyeliminowanie liniowych mostków termicznych na stykach płyt. Z kolei doskonałe parametry cieplne (lambda = 0,038 W/m·K) umożliwiają, przy odpowiedniej grubości izolacji, ograniczenie zużycia energii. – Takie rozwiązanie jest również znacznie lżejsze (nawet o 15 kg/m2.) od podobnych produktów z wykorzystaniem wełny mineralnej skalnej. W praktyce przekłada się to np. na dodatkowe 5 cm śniegu, który może znajdować się na dachu. Ponadto obie warstwy cechuje najwyższa dokładność w zakresie tolerancji grubości T5 będącej gwarancją 100% szczelności. Równie istotną cechą zestawu Platynowy Dach ISOVER jest jego niepalność – dodaje Sławomir Kocur z ISOVER.

 

Łatwość montażu TUP i TAURUS wynika m.in. z dużych rozmiarów (1,9 x 1,2 m) oraz niewielkiego ciężaru płyt (dziesięciocentymetrowa płyta waży ok. 18 kg). Są one także łatwe w obróbce – za pomocą prostych narzędzi możne je dopasować do odpowiednich kształtów.

 

Czytaj również: Prawdziwy "Złoty środek" - tynk wapienny

 

Oprócz korzyści związanych z bezpieczeństwem i redukcją kosztów eksploatacji warto także zwrócić uwagę na kwestie związane z ekologią. Do produkcji zestawu w 70% wykorzystywane są materiały pochodzące z recyklingu – szklanej stłuczki. Zastosowanie płyt może być zatem pomocne w uzyskaniu certyfikatów w systemie oceny budynków pod względem standardów budownictwa ekologicznego oraz zrównoważonego rozwoju – Leed i Breeam – podkreśla ekspert ISOVER. 

Źródło: Royalbrand / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • meble na wymiar Liczba postów: 176 Grupa: Firmy budow... Też się zgadzam z tym, ze meble robione na wymiar są najbardziej funkcjonalne. W moim domu przerabiałem meble z modułów i powiem wam, że nigdy nie dało się do...
  • Dobra ekipa remontowa Liczba postów: 40 Grupa: Firmy budow... Czy korzystaliście z aplikacji Fixly?
  • wesele w plenerze Liczba postów: 225 Grupa: Firmy budow... Jest to moje największe marzenie. Ślub w leśnym plenerze.
  • Elektryk Liczba postów: 62 Grupa: Firmy budow... Czy ktoś z Was posiada uprawnienia sepowskie? Kursy energetyczne należą do bardzo przyjemnych kursów głównie za sprawą krótkiego szkolenia, które trwa kilka god...
  • Beton architektoniczny - płyty elewacyjne Liczba postów: 7 Grupa: Firmy budow... Jak beton architektoniczny to tutaj jak najbardziej mogę polecić Wam, żebyście sprawdzili sobie propozycje z oferty marki Weneve https://weneve.com/ gdzie będzi...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17314 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 167

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >