Izolacje budowlane – lista artykułów

Jakie korzyści płyną z montażu wysokiej jakości izolacji w domu?

Rosnące ceny energii sprawiają, że szukamy oszczędności. Zaawansowane rozwiązania izolacyjne pomogą w zmniejszeniu strat ciepła, a co za tym idzie - obniżeniu rachunków za ogrzanie domu czy podgrzanie wody.

Skąd się bierze i jak pozbyć się wilgoci z domu?

Wilgoć w domu jest poważnym problemem i może być trudna do usunięcia. Istnieje wiele różnych przyczyn wilgoci w domu, ale wilgoć kapilarna jest jedną z nich, która nie była zbyt często omawiana. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat lub jak to naprawić, czytaj dalej!

Sposoby na wyciszenie podłogi

Dźwięki mają dla nas ogromne znaczenie. Ulubiona muzyka potrafi skutecznie poprawić samopoczucie, z kolei nieprzyjemne i głośne dźwięki mogą być powodem niepokoju czy stresu, utrudniając wypoczynek. Zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z nimi w domu, czyli miejscu, które powinno kojarzyć się z komfortem oraz bezpieczeństwem.

Akustyka budowlana - w jakim celu wykonuje się pomiary akustyczne

Akustyka budowlana ściśle wiąże się z działem akustyki mającej za zadanie propagację i oddziaływanie fal akustycznych, jest to nauka o kontrolowaniu hałasu w budynkach. Akustyka budowlana jest jednakowo działem akustyki stosowanej, jak i działem fizyki strukturalnej. Określana jest jako optymalizator konstrukcji budowlanych oraz działania związane z transmisją dźwięku w przegrodach budowlanych. Do jej zadań należy zapewnienie komfortu przez izolowanie niechcianych dźwięków, minimalizowanie negatywnego wpływu hałasu na dane jednostki, utworzenie zabezpieczeń przeciwdrganiowych oraz przeciwdźwiękowych poprzez odpowiednie ułożenie pomieszczeń

Skalna wełna mineralna zalecana przy docieplaniu budynków nowych i starych

Pękające tynki, zbierająca brud elewacja lub zawilgocenie budynku to najczęstsze problemy wynikające ze złego doboru materiałów dociepleniowych. Jedną z podstawowych decyzji, jaką musimy podjąć ocieplając budynek, jest wybór materiału izolacyjnego optymalnego do naszych potrzeb. Poznajmy zalety nowego produktu jakim są płyty z wełny mineralnej o bardzo dobrych parametrach cieplnych i właściwościach akustycznych.

Osuszanie zawilgoconego budynku metodą iniekcji - jak przeprowadzić takie prace samodzielnie?

Intensywne opady w okresie letnim mogą znacząco uwidocznić problem z wilgocią pojawiającą się na ścianach budynków. Jeżeli tak się dzieje, to może być sygnał, że izolacja pionowa czy pozioma została uszkodzona lub zdegradowana. Pamiętajmy, że woda przenika bardzo szybko, czyniąc nieodwracalne straty, więc jeżeli zauważymy, że ściany są zawilgocone, należy szybko przystąpić do działania.

Jak akustyka w szkołach wpływa na koncentrację i samopoczucie uczniów?

Ukształtowanie budynku szkoły, jego otoczenia i pomieszczeń, decyduje nie tylko o jego funkcjonalności, ale także o tym, czy będzie ułatwiał, czy też może utrudniał proces nauczania. Zarówno na funkcjonalność pomieszczeń szkolnych, jak i na samopoczucie ich użytkowników ogromny wręcz wpływ ma akustyka wnętrz. Mniejszy hałas to lepsza atmosfera pracy, zredukowany stres i … lepsze stopnie. Badania przeprowadzone w warszawskiej szkole podstawowej nr 340, są tego najlepszym dowodem.

Co można poprawić, aby we własnym domu czuć się bardziej komfortowo?

W okresie pandemii koronawirusa spędzamy coraz więcej czasu w bezpiecznym schronieniu, czyli własnym domu. Wielu z nas uświadomiło sobie w tym czasie jak ważne jest poczucie komfortu oraz optymalny mikroklimat panujący we wnętrzu, który bezsprzecznie wpływa na samopoczucie oraz zdrowie mieszkańców. Co zrobić, aby domowe środowisko było przyjazne zarówno zimą, jak i w upalne dni lata? Eksperci są zgodni, że kluczową rolę pełni izolacja ścian zewnętrznych tworząca ochronę termiczną budynku, a przy tym znacząco ograniczająca zużycie energii wykorzystywanej do ogrzewania czy klimatyzacji.

Jak uchronić przydomową studnię przed wysychaniem wody?

Od kilku lat w Polsce coraz bardziej zauważalne są deficyty wody. Jednym ze skutecznych sposobów na przeciwdziałanie suszy jest magazynowanie tego cennego zasobu, na przykład w studni, która dobrze sprawdzi się na działce. Taka konstrukcja, aby dobrze spełniała swoją funkcję, powinna być skutecznie uszczelniona. Jak o to zadbać?

Jak się wykonuje izolacje akustyczne w nowoczesnych budynkach?

Ciszy zobaczyć się nie da. Ale wszystkie okładziny czy warstwy izolacji akustycznej, które mają zapewnić ochronę przed hałasem już tak i jak pokazuje praktyka w tradycyjnym wykonaniu nie zawsze są to widoki, którymi warto się chwalić. Przedstawiamy szereg nowoczesnych rozwiązań odpornych na skrajne przemysłowe warunki, ale także atrakcyjne wizualnie systemy przeznaczone do reprezentacyjnych wnętrz mieszkalnych czy biurowych.


Stron: 68 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17020 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 197

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >