Izolacje budowlane – lista artykułów

Jak izolować ścianki działowe od hałasu i ognia?

Podczas projektowania i budowy obiektów, ściankom działowym z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi. Choć nie są to elementy kluczowe w kontekście przenoszenia obciążeń z konstrukcji budynku, z punktu widzenia użytkownika na pewno warto zadbać o ich odpowiednią izolację akustyczną i solidną ochronę przeciwpożarową. Przyjrzyjmy się wymaganiom i rozwiązaniom!

Czym izolować instalacje i rury biegnące pod podłogą?

Rękaw izolacyjny ThermaSmart ENEV-Q został zaprojektowany w celu optymalizacji izolacji cieplnej rur prowadzonych w podłodze zgodnie z GEG (GebäudeEnergieGesetz – niemiecka ustawa, która weszła w życie 1 listopada 2020 roku i zastąpiła ustawy EnEV oraz EnEG). Wyróżnikiem otuliny ENEV-Q jest nie tylko jej żółty kolor, ale przede wszystkim niespotykany, prostokątny kształt. Zapewnia on stabilność oraz niezawodną izolację rur pomiędzy pozostałymi warstwami podłogi, idealnie wypełniając przestrzeń. Zastosowanie ThermaSmart ENEV-Q obniża straty ciepła, a także zabezpiecza rury biegnące w podłodze przed uszkodzeniem, zwiększając komfort użytkowników.

Które elementy domu warto izolować?

Dopasowanie odpowiedniej izolacji jest niezwykle istotne, ponieważ zapobiega stratom energii i wpływa na koszty związane z utrzymaniem budynku. Decydując się na określony materiał, należy zwrócić uwagę na paramenty techniczne, w tym współczynnik przenikania ciepła. Czym jeszcze kierować się przy wyborze właściwego rozwiązania?

Syndrom chorego budynku - jakie skutki dla zdrowia powoduje mieszkanie w takim domu?

Spędzamy teraz większość czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, jaki ma to wpływ na nasze zdrowie? Bo chorzy mogą być nie tylko ludzie ale także budynki.

Jak ocieplić poddasze?

Za straty ciepła z domu bardzo często odpowiada poddasze. Problem ten pojawia się zwłaszcza w starszych budynkach, gdzie strop mógł nie zostać w wystarczającym stopniu ocieplony podczas budowy. Przy strychu użytkowym należy również pamiętać o ociepleniu połaci dachowej. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać prawidłowa termoizolacja budynków zbudowanych na przełomie lat 80. i 90. XX wieku.

Igłofiltry – pomoc w regulacji wód gruntowych

Igłofiltry są niezastąpione w przygotowywaniu gruntów pod place budowlane. Często korzysta się z nich także przed wykonaniem wykopów kanalizacyjnych. Są to urządzenia pozwalające na osuszenie terenów dużych rozmiarów, na obniżenie poziomu wód gruntowych oraz przeprowadzenie innych, specjalistycznych działań. Zapraszamy do krótkiej lektury, w trakcie której poznasz specyfikę igłofiltrów i dowiesz się więcej o ich wykorzystaniu.

Jak ocieplić dom zgodnie z nowymi wytycznymi technicznymi

Stało się. Sukcesywne zmiany w przepisach budowlanych zapoczątkowane jeszcze w 2014 roku, wraz z hukiem sylwestrowych fajerwerków przybrały finałowy kształt. Nowe Warunki Techniczne oznaczają, że Polacy będą stosować grubszą izolację ścian i dachów, z korzyścią dla portfeli i środowiska. Przyjrzyjmy się, jakie konkretne rozwiązania konstrukcyjne spełnią nowe wymagania.

Jaki system ocieplenia domu będzie najlepszym wyborem?

Ocieplenie to nie tylko sposób na domowe oszczędności z tytułu ogrzewania czy chłodzenia budynku, lecz przede wszystkim warunek konieczny, jeśli chcemy mieszkać zdrowo, a przy tym również ekologicznie. Na rynku znajdziemy wiele różnych rozwiązań do termoizolacji ścian. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu ocieplenia, aby w przyszłości nie żałować podjętej decyzji.

Jak ocieplać ściany zewnętrzne z bali, żeby nie zepsuć stylu budynku

Chociaż raczej mało kto „rzuca wszystko i jedzie w Bieszczady”, to coraz więcej inwestorów indywidualnych w Polsce decyduje się na budowę domu z bali – konstrukcji kojarzonych głównie z południową częścią naszego kraju. Podpowiadamy, jak poprawnie wykonać izolację ścian zewnętrznych takiego obiektu, bez ingerencji w jego walory funkcjonalne i estetyczne

Ocieplanie domu jesienią z wykorzystaniem grafitowych płyt styropianowych

Jesień to ostatni moment na ocieplenie domu jeszcze w tym roku. Termomodernizacja to najlepszy i najprostszy sposób ograniczający smog oraz gwarantujący w okresie grzewczym oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych. Według ekspertów wyłącznie wysokie parametry jakościowe termoizolacji, w połączeniu z rzetelnym wykonawstwem, dają gwarancję systemu ocieplenia przynoszącego najwyższą oszczędność energii. Dlatego szukając korzystnego, nowoczesnego rozwiązania w termomodernizacji warto sięgnąć po grafitowy styropian z lambdą nawet 0,031 W/(mK), który zapewnia najwyższe parametry cieplne.


Stron: 66 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16538 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 356

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >