Izolacje budowlane – lista artykułów

Czy istnieje skuteczny sposób na pozbycie się wilgoci z murów?

System wykonywania i odtwarzania izolacji poziomej poprzez iniekcję pozwala nie tylko na łatwe, ale przede wszystkim definitywne usunięcie problemu wilgoci w murze, bez konieczności naruszania konstrukcji budynku przez podcinanie ścian czy fundamentów. Na czym polega ta metoda i kiedy można ją zastosować?

Jaką grubość styropianu trzeba zastosować na ocieplenie elewacji?

Najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w ostatnich latach na fasadach są systemy ociepleń oparte na styropianie. Na rynku dostępne są płyty termoizolacyjne, na pierwszy rzut oka różniące się grubością i kolorem. Które wybrać, by inwestycja wpisała się w standardy budowania nie tylko dziś, lecz także w przyszłości?

Jakie materiały należy użyć do hydroizolacji pomieszczeń szczególnie narażonych na wilgoć?

Oczekiwanie coraz wyższej jakości budowanych domów wiąże się między innymi z ich odpowiednią hydroizolacją. Jest ona możliwa dzięki rozwiązaniom technologicznym i materiałowym o coraz lepszych parametrach i łatwiejszej aplikacji. Wewnątrz budynku sprawdzony system do prawidłowego uszczelniania należy zastosować przede wszystkim w pomieszczeniach mokrych, strefach szczególnie narażonych na zawilgocenia.

Najprostsze sposoby na poprawę izolacji cieplnej domu

40% energii w Europie jest zużywane w budynkach, zwłaszcza mieszkalnych. Jednak aż 78% tego zużycia można zminimalizować za sprawą właściwej izolacji cieplnej. Dzięki odpowiednim zabiegom wiatr nie przedostaje się do pomieszczeń i łatwiej uniknąć promieniowania nadmiaru ciepła od podłogi. Jak to zrobić? Sprawdzamy!

Prawidłowa termoizolacja domu - czyli ciepło zimą. chłodno latem

W dobie rosnącej popularności domów energooszczędnych i pasywnych bardzo modnym zagadnieniem staje się izolacja termiczna. Podejmując jej temat na pierwszy plan wysuwa się najczęściej aspekt potencjalnych korzyści ekonomicznych i ochrony środowiska. Jednak coraz częściej mówi się o termoizolacji również w kontekście jej wpływu na mikroklimat wnętrz. Wątek pod lupę wzięli specjaliści z największego w Europie parku badawczego materiałów budowlanych – Baumit Viva. Pierwsze wyniki pomiarów mogą zaskakiwać…

Silikon niezastąpiony w uszczelnianiu - jak zrobić to samodzielnie i prawidłowo?

Uszczelnianie przy pomocy silikonowych preparatów stanowi stosunkowo proste zadanie, dlatego bardzo często decydujemy się na wykonywanie tych czynności samodzielnie, bez konieczności wzywania fachowców. Specjalista podpowiada, w jaki sposób pracować z silikonem, aby uszczelnienie było trwałe, estetyczne i wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej.

Izolacyjność cieplna ścian - nowe przepisy budowlane.

Już niedługo nastąpi kolejny etap zmian mających na celu polepszenie izolacyjności cieplnej ścian. Od stycznia 2017r. będzie obowiązywać zaostrzona wartość współczynnika przenikania ciepła U na poziomie 0,23 W/(m2 K). Co to oznacza dla budujących? Jakie rozwiązania do wznoszenia ścian wybierać? Odpowiada ekspert Stowarzyszenia „Białe murowanie”.

Prawidłowa izolacja posadzek

Budowa wymarzonego domu lub gruntowny remont to okazja do zastosowania odpowiednich, energooszczędnych materiałów, które wpłyną nie tylko na komfort mieszkania, ale także na koszty utrzymania. Jednym z najważniejszych etapów prac budowlanych jest zadbanie o właściwą izolację. Gdy o niej myślimy, nasze myśli najczęściej skupiają się na ścianach. Równie ważna jest jednak izolacja posadzki, do wykonania której należy wybrać tylko najlepsze materiały.

Czy w domu jednorodzinnym warto zwracać uwagę na izolację akustyczną?

Dlaczego warto zwrócić uwagę na akustykę w budownictwie jednorodzinnym? Ekspert Stowarzyszenia „Białe murowanie” radzi, jak osiągnąć komfort akustyczny we własnym domu.

Dwukomponentowa hydroizolacja odporna na starzenie się i warunki atmosferyczne.

Nowy produkt do hydroizolacji – dwukomponentowa polimerowo-bitumiczna masa uszczelniającą. Wyrób charakteryzuje bardzo dobra elastyczność i wysoka pozostałość masy suchej po związaniu (80 proc.). Właściwości masy pozwalają na odpowiednie zabezpieczenie hydroizolacyjne zagłębionych w gruncie części budynków - wysoce elastyczna powłoka wykonana z produktu mostkuje rysy powyżej 2 mm, a dzięki wiązaniu w wyniku reakcji chemicznej, po krótkim czasie staje się odporna na deszcz.


Stron: 52 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 22271 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 223

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >