Izolacje budowlane – lista artykułów

Trwała i bezpieczna elewacja ocieplona ognioochronnym systemem

W trosce o zdrowie i życie osób przebywających w budynku coraz częściej decydujemy się na instalację systemu przeciwpożarowego. Taka prewencja na pewno się przydaje, a wręcz jest pożądana. Pamiętajmy jednak, że już na etapie budowy czy remontu możemy dbać o bezpieczeństwo przyszłych użytkowników nieruchomości, stawiając na niepalne materiały wykończeniowe. Najwyższą ochronę ogniową w odniesieniu do elewacji gwarantuje niepalny system ocieplenia.

Jak samodzielnie przeprowadzić hydroizolację fundamentów krok po krooku

Położenie hydroizolacji na fundamenty nie jest trudnym zadaniem – z powodzeniem poradzi sobie z tym każdy, kto lubi drobne prace budowlane. Dziś podpowiadamy, jak krok po kroku wykonać taką ochronę w zależności od typu budynku, poziomu wód gruntowych oraz rodzaju gleb, na których jest usytuowany.

Docieplanie budynków - jak skorzystać z ulgi podatkowej na termomodernizację domu?

Ciepła zima zachęca do planowania wiosennych remontów, zwłaszcza że z dużym prawdopodobieństwem uda się rozpocząć je w tym roku wyjątkowo wcześnie. Z początkiem wiosny rozpoczną się w całej Polsce tysiące inwestycji związanych z docieplaniem domów. Termomodernizacja należy do takich inwestycji, które znacząco poprawiają komfort mieszkania. Dobrze wykonana izolacja cieplna przyda się nie tylko zimą, ale i w upalne lato.

Ocieplanie stropu pomiędzy kondygnacjami mieszkalnymi

Termomodernizacja domu to wyzwanie, które stoi przed każdym inwestorem. Szczególnie jeśli chodzi o wybór materiału do ocieplenia – zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Oprócz odpowiedniej izolacji cieplnej bardzo ważna jest izolacyjność akustyczna pomiędzy kondygnacjami mieszkalnymi – za co w głównej mierze odpowiada odpowiednia konstrukcja stropu. O tym na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy wyborze materiałów izolacyjnych wyjaśnia doradca techniczny.

Ocieplenie poddasza w jeden dzień z pomocą pianki otwartokomórkowej

Prace związane z termoizolacją budynku bywają uciążliwe dla mieszkańców, dlatego najlepiej, gdy udaje się je ukończyć w planowanym terminie. Innowacyjna pianka otwartokomórkowa to rozwiązanie, które umożliwia efektywne docieplenie dachu domu jednorodzinnego w ciągu zaledwie jednego dnia.

Czy można skutecznie stłumić dźwięki instalacji wentylacyjnych w budynkach?

Buczenie, warczenie, szumienie. Dźwięki wydawane przez wentylację lub szachty instalacyjne można opisać na kilka sposobów, lecz można się także od nich na kilka sposobów... odizolować. Produkty akustyczne pozwalają stworzyć rozwiązanie dopasowane do charakterystyki generowanego hałasu, a także pożądanego poziomu izolacyjności akustycznej.

Nie ma lepszego sposobu na obniżenie rachunków za ogrzewanie niż termomodernizacja

Kompleksowa termomodernizacja redukuje zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku, dlatego jest najlepszym sposobem na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Najważniejszymi jej elementami są: ocieplenie ścian zewnętrznych domu oraz wymiana źródła ogrzewania. Każdy, kto przeprowadzi termomodernizację swojego domu będzie oszczędzać na jego eksploatacji, ale przyczyni się również do aktywnej walki ze smogiem.

Jeśli musimy uszczelnić okno na dachu lub komin - precyzyjnie i szybko zrobimy to butylem

Na dachu nawet niewielki przeciek może być przyczyną poważniejszych problemów, negatywnie oddziałujących na stan całej konstrukcji budynku. Do najbardziej narażonych na działanie wilgoci miejsc należy połączenie połaci z kominem i oknem dachowym. Skuteczne zabezpieczenie tych przestrzeni oraz łatwość i szybkość montażu zapewnia wykorzystanie wyrobów na bazie butylu – kołnierzy uszczelniających oraz taśm kominowych.

Wełna mineralna czy pianka poliuretanowa - co będzie lepsze do ocieplenia poddasza?

Badania pokazują, że aż 30% ciepła domu ucieka przez dach. Nic dziwnego, że coraz więcej rodzin myśli o termoizolacji poddasza, która pozwala podnieść komfort życia, zaoszczędzić pieniądze i zrobić coś pożytecznego dla środowiska. Na rynku dominują dwa konkurencyjne rozwiązania: wełna mineralna i pianka poliuretanowa. Efektem tej rywalizacji są niespotykane dotąd produkty nowej generacji.

Natryskowe ocieplenie dachu pianką PUR

Ciepłe powietrze unosi się do góry, a potem… Ucieka przez źle ocieplony i zabezpieczony dach! Jak zachować ciepłe powietrze w domu na dłużej? Branża budowlana z roku na rok potwierdza, że najlepszym sposobem jest wykonanie efektywnej izolacji z wykorzystaniem pianki poliuretanowej.


Stron: 64 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15865 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 102

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >