Izolacje budowlane – lista artykułów

Termoizolacja białą wełną do wdmuchiwana zyskuje coraz więcej zwolenników

Wyższy komfort użytkowania budynku, niższe rachunki za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń, czystsze powietrze… Ocieplenie domu niesie za sobą szereg korzyści, które w dużej mierze zależą od tego, czy i jaki materiał termoizolacyjny zdecydujemy się zastosować. Czym zatem najlepiej ocieplić dach, poddasze, stropodach czy ścianę? Nowatorskim rozwiązaniem jest biała wełna do wdmuchiwania. Dlaczego warto na nią postawić? Już wyjaśniamy.

Jak uszczelnić płaski dach budynku mieszkalnego przed działaniem wody?

W polskim budownictwie mieszkaniowym najbardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym jako pokrycie płaskich dachów budynków jest papa, która po pewnym czasie, z czasem może przestać stanowić skuteczne zabezpieczenie jego powierzchni przed działaniem wody. Zazwyczaj przy stwierdzeniu nieszczelności dachu, pokrywany jest on kolejną warstwą papy, co stanowi rozwiązanie krótkoterminowe… Czy istnieją zatem rozwiązania trwałe i długofalowe?

Rodzaje i zastosowanie foli drenażowych w hydroizolacjach budowlanych

Folie ochronne i drenażowe zostały opracowane specjalnie do stosowania na stropodachach i ścianach fundamentowych. Ich podstawowym zadaniem jest oddzielenie konstrukcji od wilgotnego gruntu, zabezpieczenie odpornej na nacisk hydroizolacji oraz odprowadzenie nagromadzonej wody. Jest to uzyskiwane poprzez skierowanie nadmiaru wody do odwodnienia dachowego lub drenażu podziemnego oraz ochronę okładziny przed obciążeniem punktowym i osiadaniem gruntu. Stosowanie tego rodzaju folii ochronnych i drenażowych wspomaga również funkcję izolacji obwodowej zarówno wodnej, jak i termicznej.

Jak usunąć czarne wykwity ze ścian i sufitów oraz skutecznie zapobiegać wilgoci?

Prawidłowa wilgotność powietrza w domu nie powinna przekraczać 65%, przy optymalnej temperaturze 20-22°C. Gdy poziom ten wzrośnie, utrzymując się przez dłuższy czas, ściany i sufity mogą zostać zaatakowane przez nieestetyczne dla oka i szkodliwe dla zdrowia wykwity. Jak szybko, bez skuwania tynków czy usuwania gładzi szpachlowych usunąć pleśnie i grzyby oraz skutecznie zablokować ich powstawanie?

Użycie wełny z welonem szklanym do ocieplenia poddasza zapewnia wysoką jakość izolacji

Wełna mineralna szklana to jeden z najpopularniejszych materiałów, gwarantujących niezawodną izolację termiczną oraz akustyczną. Nowe produkty w rolkach – Super-Mata Plus PRO i Super-Mata PRO, zostały wzmocnione welonem szklanym. To innowacyjne rozwiązanie na rynku, opracowane z myślą o wykonawcach i komforcie ich pracy, przy zachowaniu najwyższych parametrów termoizolacyjnych, dzięki technologii ThermiStarTM.

Zastosowanie mat z wełny kamiennej, na siatce w izolacjach przemysłowych

Temperatury sięgające setek stopni Celsjusza, jakie towarzyszą instalacjom przemysłowym czy rurociągom w sieciach ciepłowniczych, to nie lada wyzwanie pod kątem skutecznej izolacji termicznej. W tak ekstremalnych warunkach sprawdza się materiał trwały jak skała – maty z wełny kamiennej na siatce.

Wełna wdmuchiwana - proste ocieplanie metodą wdmuchiwania wełny

Przez dach i ściany może uciekać z budynków nawet do 70% ciepła – to duże koszty zarówno ekonomiczne, jak i środowiskowe. Istnieje jednak skuteczny sposób, by obniżyć rachunki za ogrzewanie, poprawić komfort mieszkania i zmniejszyć ślad węglowy, jaki po sobie zostawiamy – ocieplenie domu. Podstawa to odpowiedni materiał termoizolacyjny. Rynek oferuje obecnie różne rozwiązania, ale czy istnieje to jedno idealne? W jego poszukiwaniu z pewnością warto przyjrzeć się białej wełnie wdmuchiwanej, będącej jednym z ciekawszych debiutów tego roku.

Ocieplanie celulozą, czyli jak ocieplić dom na lata?

Klimat panujący w Polsce sprawia, że ocieplanie budynków od fundamentów aż po dach nikogo nie dziwi. Jak się jednak okazuje, wykorzystywanego do tego od lat styropian i wełna mineralna, w rzeczywistości przynoszą mierne korzyści. Coraz częściej więc zwraca się uwagę na bardziej wydajne metody ocieplania. Jednym z najnowszych odkryć w tej dziedzinie jest izolacja celulozowa, o której opowiemy poniżej!

Jak uniknąć wysoleń na elewacji podczas aplikacji bezspoinowych systemów ociepleń (ETICS)?

W okresie wiosennym oraz jesienno-zimowym mamy do czynienia ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Nawet, gdy temperatura przekracza +5°C, deszczowa i wietrzna pogoda podczas prowadzenia prac elewacyjnych może powodować problemy w postaci pojawienia się białego nalotu, czyli wysoleń na elewacji.

Poprawna izolacja oraz uszczelnienia połączeń okien i drzwi z murem podczas montażu w warstwie ocieplenia

Jak ograniczyć straty energii cieplnej w budynku? Przede wszystkim zadbać o poprawę jego szczelności, w tym odpowiednią izolację stolarki otworowej. Rozwiązaniem zapewniającym osiągnięcie maksymalnej ochrony termicznej w tym przypadku jest montaż okien i drzwi w warstwie ocieplenia, poza licem ściany, z wykorzystaniem wysokiej jakości systemu.


Stron: 70 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17546 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 230

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >