Izolacje budowlane – lista artykułów

Ocieplenie wieńca - tego nie można zaniedbać

Wieniec czyli czyli żelbetowa belka okalająca budynek ma na celu wzmocnienie ścian konstrukcyjnych budynków, zabezpieczając je przed rozsunięciem, przewróceniem bądź zarysowaniami powstającymi na przykład w wyniku osiadania budynku. Ze względu na swoją żelbetową konstrukcję wieniec może być jednak źródłem strat ciepła, dlatego ważnym czynnikiem jest jego odpowiednia izolacja termiczna.

Technologia ocieplania budynków - system ETICS

Lato jeszcze trwa, jednak dni stają się coraz krótsze, a wieczory chłodniejsze. Czy nadchodząca jesień to dobry moment na rozpoczęcie ocieplania fasady nowego domu? Tak, jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Najpopularniejszą technologią ocieplania budynków jest metoda lekka mokra (ETICS) W skrócie, metoda ta polega na przymocowaniu kilku warstw materiału termoizolacyjnego do ściany za pomocą kleju i łączników mechanicznych oraz na wykonaniu tynku cienkowarstwowego. Prace należy wykonywać w określonych warunkach, aby zapewnić optymalną przyczepność jednej warstwy do drugiej.

Tajniki ocieplania domu - jak skorzystać z ulgi podatkowej na termomodernizację

Termomodernizacja zmniejsza koszty ogrzewania budynku, poprawia jego estetykę i redukuje niekorzystne oddziaływanie na środowisko zewnętrzne, jest sposobem na poprawę komfortu życia oraz zwiększenie oszczędności w budżecie domowym. Jeżeli wybudowałeś dom i planujesz go ocieplić, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Izolacja przeciwwilgociowa budynku poniżej poziomu gruntu

Jedną z podstawowych cech styropianu, która determinuje jego właściwości izolacyjne, jest to, że nie chłonie wody. Jednak niektóre elementy domu takie, jak fundamenty czy dachy narażone są na podwyższoną wilgotność, co oznacza, że wymagają materiałów o jeszcze bardziej wyśrubowanych zaletach.

Lato - idealny czas na ocieplanie domu!

Każdy dom powinien być ciepły zimą i chłodny latem. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Naprawdę można mieć taki dom, pod warunkiem, że jego bryła będzie mieć solidną warstwę termoizolacji w Kompletnym Systemie Ocieplenia

Dopasowanie izolacji rurociągów o zróżnicowanym kącie zagięcia za pomocą otuliny z wełny kamiennej

Montaż izolacji w systemach grzewczych, wentylacyjnych czy klimatyzacyjnych dla fachowego wykonawcy jest prosty jak, nomen omen, rurociąg. Wszelkie prace wymagają jednak zachowania maksymalnej precyzji – zwłaszcza, kiedy przewody przechodzą w zakrzywione odcinki. Tu z pomocą profesjonalistom przychodzą sprawdzone produkty izolacyjne z wełny kamiennej!

Paraizolacja, mostki termiczne - o czym jeszcze należy pamiętać podczas ocieplania dachu skośnego?

Z punktu widzenia bilansu energetycznego domu dachy stanowią najważniejszą część konstrukcji. Elementy szkieletu drewnianego często obarczone są ryzykiem powstawania mostków termicznych, dlatego obok samego doboru odpowiednich materiałów i rozwiązań, bardzo ważne jest też prawidłowe wykonanie ocieplenia oraz paroizolacji na krokwiach. W niniejszym poradniku odpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Izolacja poddasza wykonana granulatem skalnym jest niezwykle szybka i bezproblemowa

Granulat z wełny skalnej to nowość na rynku izolacji poddaszy, który stanowi atrakcyjną alternatywę dla izolacji natryskowych. Jego aplikacja jest niezwykle prosta, szybka i bezpieczna – 100 m2 pomieszczenia można ocieplić już w 1 dzień, bez względu na porę roku oraz bez konieczności długiego wietrzenia i demontażu istniejącej zabudowy. Radzimy w jaki sposób należy wykonywać aplikację takiego ocieplenia?

Komfort cieplny budynku - jak zapewnić zdrowy mikroklimat ocieplając dom

Ocieplenie budynku to nie tylko niższe rachunki za ogrzewanie, lecz także korzyści dla klimatu – zarówno w ujęciu globalnym, jak również w skali mikro. Odpowiednia termoizolacja to „klucz” do tego, byśmy mieszkali energooszczędnie, ładnie, a przede wszystkim zdrowo. Pytanie nie powinno zatem brzmieć „czy ocieplać?”, lecz „jak to robić z głową?”.

Profesjonalna termoizolacja energooszczędnego domu od fundamentu aż po dach - 2 rodzaje styropianu

Większość budynków w Polsce jest ocieplana metodą ETICS przy użyciu płyt styropianowych EPS – białych lub grafitowych. Obydwa rodzaje styropianów pozwalają uzyskać bardzo dobre efekty termoizolacji, jednak warto przyjrzeć się bliżej ich cechom, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla własnego domu.


Stron: 62 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17827 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 142

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >