Izolacje budowlane – lista artykułów

Jak skorzystać z dotacji rządowej do ocieplenia domu i jakie kwoty przysługują?

Niższe rachunki za ogrzewanie, wysoki komfort cieplny, wyższa wartość nieruchomości… To największe zalety przemawiające za wykonaniem termoizolacji budynku. Co ważne, gospodarstwa domowe mogą teraz liczyć na dofinansowanie tego typu inwestycji. 19 września br. ruszył rządowy program „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Innymi słowy, właściciele mogą liczyć na dopłaty!

Hydroizolacja fundamentów domu

Poprawne zaizolowanie fundamentów i ścian fundamentowych przed oddziaływaniem wilgoci, zawartej w gruncie oraz wody opadowej ma ogromne znaczenie dla trwałości domu i jego energooszczędności.

Ocieplenie elewacji w miejscach, które są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne

Elewacje codziennie narażone są na niekorzystne oddziaływanie środowiska zewnętrznego. Przypadkowe uderzenie np. piłką, rowerem, gwałtownie otwieranymi drzwiami, pojemnikiem na śmieci, a także akty wandalizmu czy gradobicie – to zdarzenia, które mogą powodować uszkodzenia, sięgające głęboko, aż do warstwy ocieplenia. Można temu skutecznie przeciwdziałać. Wszędzie, gdzie fasada wymaga ekstremalnie wytrzymałej tarczy ochronnej, sprawdzi się system o zwiększonej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Na co zwrócić uwagę przy wymianie płytek ceramicznych w łazience?

Płytki ceramiczne jako materiał wykończeniowy są wodoodporne, ale wykonane z nich okładziny – już niekoniecznie. Jak więc uszczelnić ściany i podłogi w łazience?

Jak izolować od wilgoci stropodachy w dużych obiektach przemysłowych

Zima to czas, kiedy tradycyjnie notuje się w Polsce najwięcej dni z opadami, jesień zalicza się zaś do najbardziej mokrych pór roku pod względem łącznej sumy opadów. Dla projektanta i wykonawcy oznacza to zatem konieczność poradzenia sobie z problemem wody i wilgoci penetrujących części pod ociepleniem dachów płaskich. Jak zapobiec temu zjawisku zarówno podczas wznoszenia, jak i eksploatacji obiektów wielkopowierzchniowych, takich jak na przykład zakłady produkcyjne czy hale logistyczne?

Dlaczego izolacja dachu wełną mineralną jest skuteczna i ekonomiczna

Prawidłowa izolacja dachu to wielowymiarowy komfort – związany z ciepłem, dobrą akustyką oraz oszczędnościami. Zyskać można bardzo wiele, przestrzegając zasad poprawnego izolowania. Błędy mogą powodować utratę nawet 20-50% energii oraz pieniędzy wydawanych na ogrzanie i chłodzenie. Nawet, kiedy zlecamy prace fachowcom, warto znać zasady i wiedzieć o czym pamiętać przy wyborze materiałów oraz ich montażu Podpowiadamy!

Ocieplenie domu powinno być nie tylko skuteczne, ale również estetyczne

Jak sprawić, by ocieplenie budynku było nie tylko skuteczne i trwałe, ale stanowiło także wartość dodaną inwestycji, zapewniając jej wyjątkową estetykę? Szukając odpowiedzi warto przeanalizować zarówno najnowsze trendy, jak i właściwości materiałów wykorzystywanych do realizacji stylowych projektów.

Ocieplenie domu lignocelulozą - surowcem w pełni ekologicznym, pochodzenia roślinnego

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów służących do izolacji domu. Ich wybór determinowany jest przez szereg czynników. Jednym z nich jest technologia, w jakiej był stawiany oraz rodzaj zastosowanego „budulca”. Jednak i w tym przypadku decyzja nie jest oczywista. Wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego to decyzja na lata. Zastosowanie odpowiedniego produktu pozwoli cieszyć się ciepłym wnętrzem przy niskich kosztach ogrzewania. W przeciwnym razie może znacząco odczuć to nasz portfel. Okazuje się, że szeroki, dostępny asortyment może przyprawić o ból głowy.

Mniejsze rachunki za ogrzewanie w starym domu są możliwe, jeśli docieplisz elewację

Choć w kontekście domów wznoszonych obecnie przepisy określają minimalny poziom energooszczędności, w Polsce wciąż jeszcze funkcjonuje wiele budynków starych, zaprojektowanych według przestarzałych wytycznych. Mimo, że względem ich właścicieli prawo nie wymaga podniesienia standardu energetycznego, to warto taką inwestycję rozważyć – choćby z uwagi na oszczędności, które pozwalają na szybki zwrot z nawiązką. Wraz z ekspertem firmy podpowiadamy, jak docieplić na jesień stare, drewniane ściany zewnętrzne.

Ocieplenie poddasza - dlaczego jest konieczne?

Pomieszczenia ze skosami to stały element w projektach wielu domów, który cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów indywidualnych. Dla właścicieli poddasze to niepowtarzalny klimat i ciekawe możliwości aranżacyjne, a także wygoda użytkowania. Decydując się na budowę poddasza, każdy inwestor staje przed szeregiem pytań dotyczących ocieplenia i doboru odpowiedniego materiału. Co warto o tym wiedzieć?


Stron: 58 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18435 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 227

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >