Jak dokonać prawidłowego wyboru podczas kupna cementu?

Jak dokonać prawidłowego wyboru podczas kupna cementu?

Cement to kluczowy materiał budowlany. Wykonane na jego bazie betony, tynki, fundamenty czy zaprawy murarskie znajdują zastosowanie w każdej części budynku. Lafarge, na przykładzie domu modelowego, prezentuje jak dobrać właściwy cement do wykonywanych prac. Czytaj dalej

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz aby ułatwić im poruszanie się w świecie cementów, Lafarge stworzył modelowy dom, wybudowany z użyciem swoich certyfikowanych produktów. Wszystkie workowane cementy Lafarge, to produkty o szerokim i uzupełniającym się zastosowaniu na placu budowy. Dla ułatwienia posiadają nazwy handlowe, które upraszczają ich dobór do odpowiednich zastosowań. Warto pamiętać, że tylko dzięki właściwemu doborowi cementu możemy mieć pewność, że budowany dom przetrwa lata. Jak optymalnie dobrać cement do wykonywanych prac? Szukając odpowiedniego produktu często gubimy się w zawiłych opisach i przeznaczeniu oferowanych na rynku produktów.

 

Jak dokonać prawidłowego wyboru kupna cementu?

 

Zastosowanie cementów Lafarge

Warto pamiętać, aby kupować cement zawsze zgodnie z jego przewidywanym zastosowaniem. Niewłaściwy dobór cementu grozi obniżeniem trwałości konstrukcji, powstaniem usterek estetycznych np. przebarwień lub „raków”, ponadto może podwyższać koszty budowy. 


 

– rekomendowane zastosowanie      

 

– brak przeciwwskazań do stosowania 

 

Θ – niezalecany do stosowania

 

Standard, cement uniwersalny

To cement uniwersalny klasy 32,5 o podwyższonej urabialności i przyczepności do podłoża, doskonały do prac ogólnobudowlanych. Produkt ten doskonale nadaje się do większości prac budowlanych, w tym wytwarzania betonu zwykłego, przygotowywania typowych zapraw murarskich i tynkarskich czy stabilizacji gruntu i podbudowy konstrukcji nośnych z chudego betonu. Cement Standard zapewnia optymalny czas zachowania właściwości roboczych mieszanki, w tym znakomitej plastyczności i urabialności, która ogranicza straty materiałowe. Standard ogranicza konieczność dodawania wapna hydratyzowanego.

 

Jak dokonać prawidłowego wyboru kupna cementu?

 

Ekspert, cement do betonu

To cement portlandzki wieloskładnikowy o podwyższonej klasie wytrzymałości 42,5 MPa – stosowany wszędzie tam, gdzie musimy uzyskać wytrzymałe betony w bardzo krótkim czasie i jednocześnie zależy nam na ich wysokiej trwałości. Dzięki wysokiej wytrzymałości wczesnej oraz końcowej produkt ten idealnie sprawdza się do przygotowania betonów wysokich klas od C16/20 do C35/45. Jego właściwości pozwalają na przyspieszenie tempa prac budowlanych. Dzięki odpowiednio dobranej kompozycji składników mineralnych użycie cementu Ekspert zmniejsza ryzyko pojawienia się rys skurczowych, pustek i raków czy wykwitów na gotowych elementach.

 

Czytaj również: Aluminiowe profile konstrukcyjne


Jak dokonać prawidłowego wyboru kupna cementu?

 

 

iX CPP20  do posadzek   

iX CPP20 to specjalistyczny produkt do wykonywania podkładów podłogowych. Posadzka wykonana z użyciem iX CPP20 charakteryzuje się wysokim współczynnikiem przewodności cieplnej dlatego idealnie nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Nie wymaga stosowania domieszki chemicznej do jastrychu a poziome, 20 kg opakowanie ułatwia dozowanie produktu do miksokreta. Na wykonany podkład podłogowy można zastosować dowolną okładzinę wierzchnią.

iX wyróżnia się :

- bardzo dobrymi właściwościami reologicznymi podczas układania
- bardzo dobrą przewodnością cieplną
- wysoką wytrzymałością na ściskanie i zginanie
- trwałością i niskim skurczem
- długim czasem otwartym umożliwiającym swobodną aplikację przy realizacji dużych powierzchni roboczych

 

Jak dokonać prawidłowego wyboru kupna cementu?

Specjal, cement do betonów wysokich klas

To cement portlandzki CEM I 42,5 R o wysokiej wytrzymałości wczesnej i końcowej, przeznaczony głównie do środowisk narażonych na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Jego głównymi składnikami są klinkier portlandzki i regulator czasu wiązania. Dzięki zastosowaniu cementu Specjal możliwe jest uzyskanie trwałych i wytrzymałych zapraw oraz betonów na fundamenty, posadzki, elementy prefabrykowane, a także elementy konstrukcji narażone na działanie czynników atmosferycznych.

 

Jak dokonać prawidłowego wyboru kupna cementu?

 

Czytaj również: Izolacyjne bloczki cokołowe

Źródło: GlobalBrand Institute / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nocleg dla pracowników Liczba postów: 17 Grupa: Firmy budow... O jak miło !!! znam tą firmę od kwater https://kwaterysilesia.pl/kontakt/ i powiem wam, ze nieraz korzystałem z ich gościny i zawsze zarówno ja i moi pracownic...
  • Własna firma Liczba postów: 30 Grupa: Firmy budow... Prowadzicie własne firmy? ___ Gry zuma
  • wywóz odpadów budowlanych Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jaka firma z kontenerami oferuje wywóz odpadów budowlanych Lublin ? Szukam kogoś do współpracy od zaraz.
  • Blog budowlany Liczba postów: 10 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka dobrego szklarza, który wykona na przykład lustra łazienkowe na wymiar lub szklane półki to ja mogę polecić dobrego szklarza z Gdyni. F...
  • Narzędzia dla profesjonalistów Liczba postów: 139 Grupa: Budowa i re... A gdzie szukać firm od zadań specjalnych ? bo ja ostatnio szukałem firmy, która oferuję taką usługę jak zrywanie asfaltu. Dobrze, że mam ogarniętego kolegę, któ...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17354 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 295

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >