Jak zlokalizować przewody elektryczne? Elektroniczne wykrywacze przewodów.

Jak zlokalizować przewody elektryczne? Elektroniczne wykrywacze przewodów.

Firma Stanley posiada w swojej ofercie elektroniczne wykrywacze przewodów. Wśród nich warto zwrócić uwagę na: Metal Sensor oraz FatMax Stud Sensor 400.

Innowacyjne rozwiązania techniczne zastosowane w tych urządzeniach, umożliwiają dokonanie dokładnych pomiarów, co pozwala na szybsze i bardziej efektywne prowadzenie prac remontowo-budowlanych.

Zarówno podczas przeprowadzania drobnych prac wykończeniowych, jak i realizacji kompleksowych remontów, często napotykamy na stały problem – konieczność precyzyjnej lokalizacji przewodów elektrycznych lub dokładnego położenia instalacji wodno-kanalizacyjnej. Nawet najbardziej doświadczeni fachowcy wiedzą, że są to czynności czasochłonne, a błąd popełniony w trakcie ich wykonywania, może spowodować bardzo poważne konsekwencje.

Mając na uwadze wygodę użytkowników oraz poprawę efektywności ich pracy, Stanley stworzył nowoczesne rozwiązania pozwalające znacznie ograniczyć czas trwania remontu oraz wydatki związane z ewentualną wymianą uszkodzonych instalacji.

Pierwsza propozycja – wykrywacz Metal Sensor – to urządzenie przeznaczone do precyzyjnej lokalizacji instalacji i konstrukcji wzmacniających. Główną zaletą tego detektora jest skuteczne wykrywanie prętów i rur stalowych, rur miedzianych oraz przewodów pod napięciem. Jego szerokie możliwości są szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy musimy dokładnie wyznaczyć położenie profilu w ścianach wykonanych z twardych materiałów, takich jak: beton, cegła lub kamień

 

 

Wykrywacz Metal Sensor charakteryzuje się wysoką dokładnością centrowania, co pozwala na precyzyjne wyznaczenie środka profilu. O dużej przydatności detektora marki Stanley świadczy również nieduża minimalna wielkość wykrywanych przez niego przedmiotów. Dla rur stalowych wynosi ona 30mm, dla metali nieżelaznych – 16mm, a prętów stalowych – 12mm.

Drugim polecanym urządzeniem w ofercie firmy Stanley jest wykrywacz profili FatMax  Stud Sensor 400. Jest to uniwersalne narzędzie przeznaczone do pracy przy ścianach wykonanych z lekkich materiałów, szczególnie płyt G/K. Pozwala na bardzo dokładne wykrywanie profili drewnianych, profili metalowych, a także przewodów elektrycznych pod napięciem, znajdujących się na mniejszej głębokości.

 

Dokładność detekcji środka przewodu jest tym, co wyróżnia wykrywacz marki Stanley spośród innych urządzeń tego typu. Dla różnych rodzajów materiałów wynosi ona od 3 do 6 mm. Innymi cechami charakterystycznymi tego detektora są: nowoczesny system wykrywania – One PresTM, umożliwiający natychmiastową lokalizację danego obiektu; funkcja śledzenia położenia kabla pod napięciem oraz automatyczne wytyczanie środka profilu. FatMax Stud Sensor 400 wyposażony jest w sygnał dźwiękowy informujący o wykryciu profilu oraz ekran LCD, na którym wyświetlany jest jego optyczny odczyt.

Specyfikacja techniczna:

Wykrywacz Metal Sensor (77-445)

Maksymalna głębokość skanowania:
- metale nieżelazne m.in. rur miedziane – 45 mm (z dokładnością +/- 10 mm)
- przewody pod napięciem – 50 mm
- pręty stalowe – 70 mm (+/- 7 mm)
- rury stalowe – 75 mm (+/- 7 mm).

Dokładność centrowania:
- stal przy głębokości detekcji 50 mm (+/- 7 mm)
- metale nieżelazne przy głębokości detekcji 35 mm (+/- 7 mm)

Minimalna wielkość wykrywanych przedmiotów:
- pręty stalowe 12 mm
- rury stalowe 30 mm
- metale nieżelazne (rury miedziane) 16 mm

Wykrywacz Profili Fat Max Stud Sensor 400 (77-730)

Maksymalna głębokość skanowania:

- profile drewniane lub metalowe do 38 mm
- przewody pod napięciem do 50 mm

Dokładność detekcji środka profilu:

- dla drewna na głębokości 12-25 mm – +/- 3mm  
- dla drewna na głębokości 12-38 mm – +/- 6mm  
- dla metalu na głębokości 12-38 mm – +/- 6mm  

Wszystkie produkty firmy Stanley dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.

Źródło: Effective Public Relations / budnet.pl

Tagi

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Budowa hali jakie koszty? Liczba postów: 266 Grupa: Firmy budow... Jak już Ci się uda to pomyśl zawczasu o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć budynek przed pojawieniem się w nim gryzoni. U mnie świetnie sprawdzają się preparaty....
  • Wynajem maszyn budowlanych Liczba postów: 88 Grupa: Firmy budow... Wiem, że w http://bau-form.pl wynajmują sprzęty. Jednak nie wiem co dokładnie. Trzeba tam zadzwonić i zapytać. Myślę, że może coś doradzą - jeśli nawet sami nie...
  • Sprawdzona firma do budowy hali stalowej Liczba postów: 6 Grupa: Firmy budow... Mi znajomy kiedyś mówił, że jego firma korzystała z usług http://www.llentab.pl Też stawiali halę stalową i wiem, że pod ich indywidualny projekt. Można się zap...
  • Brama garażowa z napędem Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re... Tiziano do niewielkich bram okej. Oczywiście wymaga bramy uchylnej lub segmentowej, ale to na pewno już sprawdziłeś. :)
  • Może jakaś ekipa fachowców z Legnicy? Liczba postów: 15 Grupa: Firmy budow... Jeśli chodzi o materiały wykonane z plexi, to moim zdaniem warto zapoznać się z ofertą dostępną w - Druk na plexi. Uważam, że firma naprawdę dobra i profesjonal...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 22967 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 416

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >