Jakie okna wybrać do ogrodu zimowego?

Jakie okna wybrać do ogrodu zimowego?

Firma Okna Rąbień wiodący producent okien i drzwi PCV oraz Aluminium, poszerzył swoje spectrum produktowe, wprowadzając do oferty handlowej - wysokiej jakości ogrody zimowe. Czytaj dalej

 

"Mieliśmy wiele zapytań i sygnałów ze strony naszych klientów i partnerów biznesowych, o rosnącym zapotrzebowaniu na tego typu przeszklone konstrukcje. Chcemy sprostać oczekiwaniom i wymaganiom rynku, dlatego uzupełniliśmy ofertę o nowe produkty – ogrody zimowe”.  – komentuje Maciej Drożdżyński odpowiedzialny za Dział Aluminium w Oknach Rąbień.

 W Polsce szklane ogrody pojawiły się kilkanaście lat temu, ale to dopiero teraz widoczny jest stale rosnący popyt, podążający za modą. Posiadanie ogrodu zimowego to nie tylko podwyższenie standardu i jakości życia, ale i możliwość ciągłego obcowania z zielenią. Dlatego szklane zadaszenia stały się doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie kontakt z przyrodą i naturą, można z nich bowiem korzystać przez cały rok - niezależnie od pory roku i pogody.

 


    
Istotnym atutem szklanych ogrodów jest możliwość powiększenia powierzchni mieszkalnej. Stwarza to w domu dodatkowe pomieszczenie o unikalnej atmosferze, gdzie domownicy mają do dyspozycji dodatkowe kilkanaście metrów zamkniętej przestrzeni idealnej do relaksu i odpoczynku.  Ogrody spełniają też funkcję izolacyjną, często docieplając budynek i poprawiając bilans cieplny.

 

 

 
Większość producentów stolarki okiennej w Polsce posiada doświadczenie w wykonywaniu konstrukcji z aluminium. Jednak stosowanie tradycyjnych rozwiązań w konstrukcjach dachów może przysporzyć wielu kłopotów, zwłaszcza przy bardziej skomplikowanych konstrukcjach. Sukces przychodzi dopiero poprzez współpracę ze specjalistami. Każdy kto chce osiągnąć sukces przy budowie ogrodów zimowych potrzebuje bowiem dwóch rzeczy: profili systemowych, które zostały zaprojektowane specjalnie do dachów oraz wiedzy, która ujmuje wszystkie zagadnienia tego specyficznego produktu.

 

 

Dziś klienci interesują się już nie tylko prostymi dachami jednospadowymi, lecz poszukują również wyszukanych form i kształtów. Wielu producentów szuka oszczędności, projektując i wykonując ogrody zimowe z profili, które tak naprawdę do tego nie służą np. z systemów fasadowych. Takie rozwiązania skutkują wieloma problemami jakimi są przemarzanie, brak odpowiedniej wentylacji i szczelności. Dach, który nie przecieka przy odbiorze, może zacząć być nieszczelny po tygodniu, miesiącu lub kilku sezonach. Staje się wtedy udręką dla inwestora i firmy, która go wykonała.

 

 

Dach jest najważniejszą częścią ogrodu zimowego. Mówiąc zatem o profilach przeznaczonych do budowy ogrodów zimowych mamy na myśli profile, z których wykonuje się konstrukcję dachu.  Stawiając na sprawdzone rozwiązania Firma Okna Rąbień stosuje zadaszenia ogrodów zimowych korzystając z prawie 30-letniego doświadczenia niemieckiego systemodawcy rozwiązań dachowych firmy TS Aluminium. Dokładając do tego 10 letnie doświadczenie pracowników Działu Technicznego, którzy zajmują się w Okna Rąbień projektowaniem ogrodów zimowych daje to gwarancję wykonania poprawnej konstrukcji, która na wiele lat będzie ozdobą każdego domu.

 

 

Przy projektowaniu ogrodów, mając sprawdzony system zabudowy dachu i ścian nie możemy zapomnieć o jednej z najważniejszych spraw, która pozwoli nam cieszyć się z ogrodu zimowego także w gorące lato. Każdy z nas miał okazję przebywać w zamkniętym szklanym pomieszczeniu np. w szklarni. Pamiętamy tą temperaturę, która panowała w środku. Wyobraźmy sobie piękną zabudowę, na którą wydaliśmy niemałe pieniądze, ale zapomnieliśmy w niej o wentylacji.

 

 

Nieprawidłowo zaprojektowana i wykonana wentylacja stanie się źródłem niezadowolenia klienta. Klienci współpracujący z Okna Rąbień otrzymują informację, w jaki sposób dobrać i zamontować odpowiednią ilość elementów wentylacyjnych. W zależności od decyzji klienta zastosowanie znajdą okna dachowe (sterowane ręcznie, elektrycznie, za pomocą pilota lub wyposażone w automatykę pogodową), elektryczne wentylatory dachowe oraz listwy wentylacyjne montowane w elementach bocznych. Uzupełnieniem oferty jest możliwość wykonania estetycznego oświetlenia ogrodu zimowego oraz zacienienia konstrukcji w postaci zewnętrznych rolet rolowanych.Pamiętać należy, że wypełnienie konstrukcji dachu szkłem musi zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo. Tak więc musi to być koniecznie szkło bezpieczne w konfiguracji szkła przeźroczystego jak i w odcieniach: niebieskim, brązowym lub zielonym.  Wymóg bezpieczeństwa spełniają też lekkie płyty poliwęglanu, który jednak nie eksponuje się tak dobrze jak szkło.

 

Czytaj również: Jak kupować okna? Szczegóły, na które warto na co warto zwrócić uwagę przy zakupie nowoczesnych okien

 

 Ściany boczne konstrukcji ogrodu zimowego wykonuje się z profili aluminiowych, lub profili PCV. Firma Okna Rąbień zaleca wykonywanie ścian z profili aluminiowych, aby w ten sposób uniknąć różnicy w innej rozszerzalności różnych materiałów wystawionych na działanie temperatur. Oczywiście jednak wypełnieniem ścian może być materiał w postaci okien z PCV lub drewna. Szklenie wypełnieniami w dowolnych zestawach również antywłamaniowych lub dźwiękoszczelnych.

 

W konstrukcjach ścian ogrodów zimowych bardzo dobrze komponują się konstrukcje dużych okien przesuwnych lub harmonijkowych, które pozwalają nam uzyskać efekt dużych otwartych przestrzeni, pozwalając nam obcować z zielenią i tworząc klimat do idealnego wypoczynku. Nasza Firma jest w stanie wykonać ogrody zimowe według  indywidualnych projektów oraz upodobań każdego klienta. Całość wykonana z najwyższej jakości, sprawdzonych komponentów znanych i renomowanych producentów, spełni wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Jakość produktu potwierdzony jest 5 letnią gwarancją producenta.

 

Źródło: Okna Rąbień / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Ogrody Liczba postów: 138 Grupa: Ogrody Profesjonalna opieka ogrodnicza jest potrzebna jak ktoś ma duży ogród. My mamy własnie taki większy obszar i czasie nie dajemy rady i w takich sytuacjach zamawi...
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 113 Grupa: Ogrodzenia... Ja jednak poszedłbym w kierunku pięknych kostek dekoracyjnych, których wybór Pozbruk ma przegromny. Do tego świetne ceny i odpowiednie zabezpieczenia przed dzia...
  • Fundamenty - nogi naszego domu Liczba postów: 106 Grupa: Robimy fund... Na stronie www.termico.info widziałem fajną alternatywę dla klasycznych fundamentów a mianowicie grzewczą płytę fundamentową. Gdyby ktoś był zainteresowany inte...
  • Podłogi Liczba postów: 139 Grupa: Robimy stro... Może warto zastanowić się nad klasycznym, ponadczasowym oraz bardzo eleganckim parkietem jako wykończenie podłogi, co o tym sądzisz? Akurat w tej kwestii służym...
  • Jak wybrać podłogę Liczba postów: 171 Grupa: Robimy stro... W przypadku wyboru konkretnego materiału na podłoge warto najpierw rozeznać się w plusach i minusach każdego rozwiązania. Oraz - co wazne - dobierać podłogę w z...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 229 Grupa: Robimy stro... Stylowy, drewniany parkiet, to na pewno najlepsze i najbardziej uniwersalne rozwiązanie w przypadku podłogi. Sprawdzi się w zasadzie wszędzie przez długie lata.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18601 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 237

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >