Jakie okna wybrać do ogrodu zimowego?

Jakie okna wybrać do ogrodu zimowego?

Firma Okna Rąbień wiodący producent okien i drzwi PCV oraz Aluminium, poszerzył swoje spectrum produktowe, wprowadzając do oferty handlowej - wysokiej jakości ogrody zimowe. Czytaj dalej

 

"Mieliśmy wiele zapytań i sygnałów ze strony naszych klientów i partnerów biznesowych, o rosnącym zapotrzebowaniu na tego typu przeszklone konstrukcje. Chcemy sprostać oczekiwaniom i wymaganiom rynku, dlatego uzupełniliśmy ofertę o nowe produkty – ogrody zimowe”.  – komentuje Maciej Drożdżyński odpowiedzialny za Dział Aluminium w Oknach Rąbień.

 W Polsce szklane ogrody pojawiły się kilkanaście lat temu, ale to dopiero teraz widoczny jest stale rosnący popyt, podążający za modą. Posiadanie ogrodu zimowego to nie tylko podwyższenie standardu i jakości życia, ale i możliwość ciągłego obcowania z zielenią. Dlatego szklane zadaszenia stały się doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie kontakt z przyrodą i naturą, można z nich bowiem korzystać przez cały rok - niezależnie od pory roku i pogody.

 


    
Istotnym atutem szklanych ogrodów jest możliwość powiększenia powierzchni mieszkalnej. Stwarza to w domu dodatkowe pomieszczenie o unikalnej atmosferze, gdzie domownicy mają do dyspozycji dodatkowe kilkanaście metrów zamkniętej przestrzeni idealnej do relaksu i odpoczynku.  Ogrody spełniają też funkcję izolacyjną, często docieplając budynek i poprawiając bilans cieplny.

 

 

 
Większość producentów stolarki okiennej w Polsce posiada doświadczenie w wykonywaniu konstrukcji z aluminium. Jednak stosowanie tradycyjnych rozwiązań w konstrukcjach dachów może przysporzyć wielu kłopotów, zwłaszcza przy bardziej skomplikowanych konstrukcjach. Sukces przychodzi dopiero poprzez współpracę ze specjalistami. Każdy kto chce osiągnąć sukces przy budowie ogrodów zimowych potrzebuje bowiem dwóch rzeczy: profili systemowych, które zostały zaprojektowane specjalnie do dachów oraz wiedzy, która ujmuje wszystkie zagadnienia tego specyficznego produktu.

 

 

Dziś klienci interesują się już nie tylko prostymi dachami jednospadowymi, lecz poszukują również wyszukanych form i kształtów. Wielu producentów szuka oszczędności, projektując i wykonując ogrody zimowe z profili, które tak naprawdę do tego nie służą np. z systemów fasadowych. Takie rozwiązania skutkują wieloma problemami jakimi są przemarzanie, brak odpowiedniej wentylacji i szczelności. Dach, który nie przecieka przy odbiorze, może zacząć być nieszczelny po tygodniu, miesiącu lub kilku sezonach. Staje się wtedy udręką dla inwestora i firmy, która go wykonała.

 

 

Dach jest najważniejszą częścią ogrodu zimowego. Mówiąc zatem o profilach przeznaczonych do budowy ogrodów zimowych mamy na myśli profile, z których wykonuje się konstrukcję dachu.  Stawiając na sprawdzone rozwiązania Firma Okna Rąbień stosuje zadaszenia ogrodów zimowych korzystając z prawie 30-letniego doświadczenia niemieckiego systemodawcy rozwiązań dachowych firmy TS Aluminium. Dokładając do tego 10 letnie doświadczenie pracowników Działu Technicznego, którzy zajmują się w Okna Rąbień projektowaniem ogrodów zimowych daje to gwarancję wykonania poprawnej konstrukcji, która na wiele lat będzie ozdobą każdego domu.

 

 

Przy projektowaniu ogrodów, mając sprawdzony system zabudowy dachu i ścian nie możemy zapomnieć o jednej z najważniejszych spraw, która pozwoli nam cieszyć się z ogrodu zimowego także w gorące lato. Każdy z nas miał okazję przebywać w zamkniętym szklanym pomieszczeniu np. w szklarni. Pamiętamy tą temperaturę, która panowała w środku. Wyobraźmy sobie piękną zabudowę, na którą wydaliśmy niemałe pieniądze, ale zapomnieliśmy w niej o wentylacji.

 

 

Nieprawidłowo zaprojektowana i wykonana wentylacja stanie się źródłem niezadowolenia klienta. Klienci współpracujący z Okna Rąbień otrzymują informację, w jaki sposób dobrać i zamontować odpowiednią ilość elementów wentylacyjnych. W zależności od decyzji klienta zastosowanie znajdą okna dachowe (sterowane ręcznie, elektrycznie, za pomocą pilota lub wyposażone w automatykę pogodową), elektryczne wentylatory dachowe oraz listwy wentylacyjne montowane w elementach bocznych. Uzupełnieniem oferty jest możliwość wykonania estetycznego oświetlenia ogrodu zimowego oraz zacienienia konstrukcji w postaci zewnętrznych rolet rolowanych.Pamiętać należy, że wypełnienie konstrukcji dachu szkłem musi zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo. Tak więc musi to być koniecznie szkło bezpieczne w konfiguracji szkła przeźroczystego jak i w odcieniach: niebieskim, brązowym lub zielonym.  Wymóg bezpieczeństwa spełniają też lekkie płyty poliwęglanu, który jednak nie eksponuje się tak dobrze jak szkło.

 

Czytaj również: Jak kupować okna? Szczegóły, na które warto na co warto zwrócić uwagę przy zakupie nowoczesnych okien

 

 Ściany boczne konstrukcji ogrodu zimowego wykonuje się z profili aluminiowych, lub profili PCV. Firma Okna Rąbień zaleca wykonywanie ścian z profili aluminiowych, aby w ten sposób uniknąć różnicy w innej rozszerzalności różnych materiałów wystawionych na działanie temperatur. Oczywiście jednak wypełnieniem ścian może być materiał w postaci okien z PCV lub drewna. Szklenie wypełnieniami w dowolnych zestawach również antywłamaniowych lub dźwiękoszczelnych.

 

W konstrukcjach ścian ogrodów zimowych bardzo dobrze komponują się konstrukcje dużych okien przesuwnych lub harmonijkowych, które pozwalają nam uzyskać efekt dużych otwartych przestrzeni, pozwalając nam obcować z zielenią i tworząc klimat do idealnego wypoczynku. Nasza Firma jest w stanie wykonać ogrody zimowe według  indywidualnych projektów oraz upodobań każdego klienta. Całość wykonana z najwyższej jakości, sprawdzonych komponentów znanych i renomowanych producentów, spełni wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Jakość produktu potwierdzony jest 5 letnią gwarancją producenta.

 

Źródło: Okna Rąbień / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 136 Grupa: Nowości ara... Rewelacyjne meble do pokoju dziecka znajdziesz w https://www.edinos.pl/oleszyce Duży wybór. My ostanio zakupiliśmy fotel i buro. Rewelacja.
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 315 Grupa: Robimy stro... Właśnie robię remont i jestem na etapie zrywania podłogi i na pewno będę robić nowe wylewki. Wybrałem wylewki łódzkie anhydrytowe bo podobno szybko schną i fajn...
  • Woda w Ogrodzie Liczba postów: 16 Grupa: Ogrody Według mnie takie motywy bardzo fajnie wygladają. Trzeba tylko trochę sie chyba napracować, zeby stworzyć coś wyjątkowego. Widziałam tutaj http://gardenwizja.pl...
  • Odgrzybianie murów i konstrukcji drewnianych budyn... Liczba postów: 23 Grupa: Stawiamy śc... ściana czy mur to jedno ,ale jak domowy właściwy weźmie się za drewno to nie ma czego zbierać - pozdrawiam ----------------------- -------- http://dertys-o...
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 274 Grupa: Ogrodzenia... A czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak materiał typu mur samonośny wykonany z gotowych elementów Gardeo? Myślę, że to niezła propozycja jeżeli zależy Ci n...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 15 Grupa: Robimy dach Dach musi być przede wszystkim trwały i jednocześnie odpowiednio się prezentować, ponieważ jest swego rodzaju wizytówką domu. Jeżeli jeszcze ktoś szuka odpowied...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17802 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 152

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >