Lekcja designu z grzejnikiem

Lekcja designu z grzejnikiem

Grzejnik Heatwave firmy Jaga jest jednym z bohaterów „Ilustrowanego Elementarza Dizajnu” – nowej książki Ewy Solarz oraz nowej wystawy, których inauguracja odbędzie się podczas „Łódź Design Festival 2012”. Wernisaż wystawy, któremu patronuje m.in. firma Jaga, odbędzie się 20 października w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi.Książka „Ilustrowany Elementarz Dizajnu, czyli 100 rzeczy narysowanych przez 25 polskich ilustratorów” ma charakter edukacyjny i jest dedykowana dzieciom i młodzieży. Jest niczym lekcja, na której najmłodsi mogą dowiedzieć się, że sztuką mogą być nie tylko eksponaty w galeriach, ale też przedmioty codziennego użytku, które nas otaczają, takie jak na przykład lampa, butelka napoju, lalka, kran czy grzejnik. Przedmioty te mogą być inspiracją dla designerów, a jedne formy mogą wynikać z drugich. Z „ Ilustrowanego Elementarza...” dzieci dowiedzą się na pewno tego: czym i po co jest design, co to jest „rzecz kultowa” oraz zobaczą dobre przykłady obu tych znaczeń.

 

Czytaj również: Grzejnik o niezwykłym designie

 

 

Do realizacji tej idei autorka zaprosiła 25 utalentowanych polskich ilustratorów, którzy narysowali (lub zinterpretowali) wybrane przez nią przedmioty. Jednym z nich jest grzejnik Heatwave firmy Jaga, który reprezentuje ważną zmianę, jaka zaszła w branży kaloryferów. W momencie swojej premiery, która miała miejsce w Mediolanie w roku 2007, Heatwave na zawsze przewartościował pojęcie dekoracyjności grzejnika i otworzył urządzeniom grzewczym drogę w kierunku estetycznej swobody. Dzięki kaloryferowi-ornamentowi grzejnik może nie tylko grzać, ale również zdobić wnętrze. Wymiar artystyczny, jeden z priorytetów firmy Jaga, ma również znaczenie ekologiczne – z pięknym przedmiotem trudniej jest się rozstać, co znacznie wydłuża czas jego życia.

 

Przedsmakiem książkowej publikacji jest wystawa „Ilustrowany Elementarz Dizajnu”, którą będzie można zobaczyć podczas „Łódź Design Festival”. W Muzeum Książki Artystycznej przy ul. Tymienieckiego 24, w dniach 18-28 października będzie można, kartka po kartce, obejrzeć „Elementarz...” w dużym formacie.

 

 

– Każdy przedmiot będzie miał swoją metryczkę tak, aby widzowie mogli dowiedzieć się np. kto zaprojektował słynny scyzoryk szwajcarskiej armii czy butelkę kultowego napoju oraz w którym roku powstały najbardziej pożądane trampki na świecie – mówi Ewa Solarz, autorka książki i jednocześnie kurator wystawy. 

 

Czytaj również: Dopasowanie grzejnika do pomieszczenia

 

Firma Jaga, która jest jednym z patronów wernisażu, zwraca szczególną uwagę na stronę 34  „Ilustrowanego Elementarza Dizajnu”, na której młoda ilustratorka, Joanna Gniady narysowała grzejnik Heatwave. –  Polecamy tę książkę, ponieważ jest ona jasnym punktem na mapie literatury dziecięcej – mówi Dariusz Majchrzak z firmy Jaga Polska. – Nie do przecenienia jest walor edukacyjny publikacji, która w prosty i przyjazny sposób zwraca uwagę na tzw. wyższe wartości.

 

 

Źródło: Synergia PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17199 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 258

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >