Monitoring wizyjny

Monitoring wizyjny

Monitoring wizyjny, zwany powszechnie telewizją przemysłową, skutecznie przesuwa do lamusa starodawne, mniej efektywne metody nadzoru obiektów.

 

Kompaktowy system zarządzania wizyjnego, Jupiter Compact firmy Funkwerk plettac, stanowi połączenie jakości i zaawansowanej technologii, która gwarantując codzienną 24 h ochronę staje się nieodłącznym elementem wyposażenia domu, miejsc pracy i użyteczności publicznej. Dynamiczny rozwój elektroniki użytkowej sprawił, że telewizja przemysłowa Funkwerk plettac to nie tylko system przekazywania obrazów z monitorowanej strefy, ale przede wszystkim szereg zaawansowanych rozwiązań technologicznych.

 

Perfekcyjna nawigacja

Jupiter Compact wprowadzony na polski rynek przez firmę Funkwerk plettac zaprojektowany został z myślą o ochronie zarówno większych obiektów, jak i znajdujących się w nich pomieszczeń i urządzeń. Opcjonalne sterowanie obrotu i pochylenia 3D kamer obrotowych za pomocą mapy sprawia, że przywołanie konkretnego obrazu przez urządzenie możliwe jest w minimalnie krótkim czasie. Tak precyzyjna nawigacja umożliwia proste i intuicyjne obsługiwanie systemu, bez konieczności odbycia specjalistycznych szkoleń. Wystarczy kliknąć na miejsce określone na ekranie z rysunkiem obiektu, by automatycznie skierować kamery w dany punkt.

 

Czytaj również: Odprowadzanie spalin z kominków

 

Uzyskanie podglądu z wielu perspektyw możliwe jest dzięki pracy w trybie master - slave, co oznacza, że wszystkie istotne kamery w danym momencie rejestrują obraz jednego obiektu. Ponadto po aktywacji funkcji automatycznego wyboru przywołany zostaje widok z kamery zapewniającej najlepszą widoczność. Rozwiązanie to jest szczególnie pomocne w przypadku monitoringu zewnętrznego, kiedy z różnych powodów mogą wystąpić zaburzenia widoczności w terenie. Dodatkowym atutem nawigacji systemu Funwerk plettac jest dynamiczna zamiana ustawienia symboli kamer obrotowych na mapie. Obrót kamery jest zsynchronizowany z obrotem jej symbolu na ekranie lub zmianą wyświetlanego kąta otwarcia obiektywu. Dzięki temu wiadomo, która cześć terenu jest aktualnie obserwowana przez kamerę.

 

 

Wirtualny nadzór

Jupiter Compact to zaawansowany system hybrydowy all – in – one, który za pomocą tylko jednego urządzenia umożliwia jednoczesne zarządzanie, nagrywanie oraz sterowanie. W znacznym stopniu upraszcza to dbanie o bezpieczeństwo obiektu i archiwizowanie danych. W ramach konfiguracji systemu Funkwerk plettac można zdefiniować trasy, które zostaną skontrolowane przez kamery obrotowe. Precyzyjna regulacja kątów kadrowania obrazu umożliwi wirtualny obchód obiektu oraz panoramiczny widok bez konieczności sterowania kamerami. W razie naruszenia bezpieczeństwa w monitorowanym obiekcie na monitorze operatora natychmiast uruchomi się podgląd na żywo oraz automatyczne nagrywanie obrazu przez kamery, w obszarze których wystąpił alarm. Ułatwi to obserwowanie na bieżąco całej sytuacji, z uwzględnieniem różnorodnych punktów widzenia. Alarm można również zwizualizować poprzez symbole kamer, które umożliwią łatwe poruszanie się po mapie oraz obsługę dalszych funkcji systemu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że zaznaczone w nagraniu sekwencje wideo mogą zostać zapisane w archiwum lub np. na pamięci USB.

 

Czytaj również: Innowacyjny kontroler do bram garażowych

 

Zalety hybrydowego systemu

 

Telewizja przemysłowa Funkwerk plettac ze względu na swoją architekturę oraz zastosowane technologie cechuje się bardzo szerokimi możliwościami integracji z innymi systemami zarządzania i zabezpieczeń. Wysoka elastyczność Jupiter Compact to przede wszystkim zasługa 24 kanałowego rejestratora hybrydowego, który umożliwia podłączenie bezpośrednio 4 kamer analogowych. Pozwala to na jednoczesne przetworzenie sygnału zarówno z odbiorników analogowych, jak i obrazów cyfrowych o różnych metodach kompresji. Co istotne, poprzez specjalny koder można swobodnie manipulować ilością podłączonych kamer analogowych bądź cyfrowych różnych producentów. Podatne na modyfikacje oprogramowanie Funwerk umożliwia zainstalowanie dwóch monitorów, na których operator zarządza 30 oknami odzwierciedlającymi pełny plan obiektu z dokładnym umiejscowieniem kamer. W poszczególnym oknie wieloobrazowym można wyświetlić kilka obrazów wideo w dowolnym układzie. W trybie pełnoekranowym uzyskujemy w ten sposób małą ścianę monitorów bez konieczności inwestowania w dodatkowy sprzęt oraz uciążliwej konfiguracji. 

 

Obraz w jakości HD

Funkcjonalność monitoringu wizyjnego w dużym stopniu uwarunkowana jest wysoką jakością obrazu. Klarowność wizji jest szczególnie ważna w przypadku ochrony miejsc wysokiego zagrożenia. Dzięki dwóm kanałom w jakości HD Jupiter Compact dostarcza obraz w rozdzielczości H.264/HD 1080 pikseli. W bankach, szkołach, kasynach czy lotniskach uzyskanie podglądu o takiej częstotliwości umożliwia precyzyjne ujęcia i zbliżenia na najdrobniejsze przedmioty. Urządzenie marki Funwerk plettac skutecznie eliminuje migotanie oraz zamazania powstające np. podczas ruchu. Pozwala to jednoznacznie zidentyfikować osoby oraz obiekty, w znacznym stopniu zwiększając poziom bezpieczeństwa.

 

 

Łatwość serwisowania

Jupiter Compact to nie tylko funkcjonalny system monitorowania, ale też atrakcyjne wizualnie urządzenie, które łatwo wkomponowuje się w architekturę budynków. Atrakcyjny design tworzy nowoczesna aluminiowa obudowa i ergonomiczne kształty. Wysoka jakość wykonania i estetyka materiałów sprawiają, że Jupiter Compact marki Funkwerk plettac sprawdza się również jako wolno stojące urządzenie. Wielofunkcyjny ciekłokrystaliczny ekran dotykowy umożliwia dokonywanie ważnych ustawień serwisowych oraz wykonywanie testów systemu bez dodatkowego panelu obsługi. Ułatwia to sprawdzenie dostępności sygnału oraz zidentyfikowanie i usuwanie ewentualnych usterek.

 

Równie sprawnie przebiega zaktualizowanie oprogramowania, wykonanie kopii zapasowej lub też kompletna reinstalacja systemu. Czytelne menu pozwala, nawet nieprzeszkolonemu personelowi, wszystkie te funkcje zrealizować bez użycia klawiatury, myszy czy monitora w zaledwie 10 minut. Firma Funkwerk plettac udowadnia, że wbrew powszechnym przekonaniom monitoring wizyjny nie musi wiązać się z wysokimi kosztami, czasochłonną konfiguracją i skomplikowaną infrastrukturą. Wprowadzony na polski rynek kompleksowy system Jupiter Compact, dzięki wielu funkcjonalnym rozwiązaniom technologicznym skutecznie zapewni bezpieczeństwo w nadzorowanych obiektach.

Źródło: Gut PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Rozwój firmy budowlanej - marketing internetowy. Liczba postów: 66 Grupa: Firmy budow... Ucz się od doświadczonych ekspertów i odkrywaj nowe strategie sprzedażowe, które przyniosą wymierne korzyści Twojej firmie. Szkolenia na https://www.projektgamm...
  • Monitoring mojego domu Liczba postów: 60 Grupa: Moja budowa W przypadku monitoringu to ze swojej strony polecam zwrócić uwagę na model KZ5 na który również postawiliśmy w naszej firmie. Jest to wersja obrotowa także pozw...
  • Moskitiery chroniące dom przed owadami Liczba postów: 17 Grupa: Budowa i re... Jak myślicie, czy moskitiery mają wpływ na przepływ powietrza w pomieszczeniach?
  • Co to jest rekuperacja? Liczba postów: 43 Grupa: Budowa i re... Rekuperacja to proces odzyskiwania ciepła z wentylowanego powietrza i wykorzystywania go do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń. Działa poprzez przepuszczanie...
  • Logistyka Liczba postów: 36 Grupa: Moja budowa Wymiana danych w czasie rzeczywistym między partnerami biznesowymi jest fundamentem sprawnego łańcucha dostaw. Dzięki technologiom takim jak IoT i blockchain, m...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 326

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >