Nowe urządzenia klimatyzacyjne

Nowe urządzenia klimatyzacyjne

Nowy model Etherei zapewnia oszczędności energii sięgające 45 proc., neutralizację do 99 proc. szkodliwych drobnoustrojów oraz najniższy w swojej klasie poziom hałasu. Urządzenie zostało zaprojektowane przede wszystkim z myślą o pomieszczeniach mieszkalnych.

 

Oszczędność energii to zasługa efektywnego inwertera oraz systemu Econavi, w który wyposażone jest urządzenie Etherea. Wykorzystuje on precyzyjne czujniki ruchu do optymalizacji działania urządzenia w zależności od obecności i aktywności osób znajdujących się w pomieszczeniu. Nowością, która pozwala na osiągnięcie jeszcze większych oszczędności energii, jest czujnik światła słonecznego. Monitoruje on nasłonecznienie w pomieszczeniu i w zależności od jego poziomu odpowiednio dostosowuje strumień ciepłego lub chłodnego powietrza. Dzięki zastosowaniu tej opcji oszczędność energii może sięgać nawet 45 proc. w trybie grzania i 35 proc. przy chłodzeniu pomieszczenia.

 

Czytaj również: Elektryczna kurtyna powietrzna

 

 

„Podczas projektowania nowych urządzeń klimatyzacyjnych specjaliści z Panasonic szukają kolejnych rozwiązań, które pozwolą na jeszcze większą oszczędność energii wykorzystywanej do grzania lub chłodzenia. Chcemy, aby nasze produkty były coraz bardziej przyjazne środowisku i chociaż w pośredni sposób przyczyniały się do polepszenia jego stanu oraz redukcji emisji dwutlenku węgla.” – wyjaśnia Tomasz Lenarczyk, product manager w firmie Panasonic.

 

 

Kolejną nowością, która wzbogaciła tegoroczny model Etherei, jest system nanoe-G. W przeciwieństwie do rozwiązania zastosowanego w poprzedniej wersji urządzenia, system usuwa szkodliwe bakterie, wirusy oraz pleśni nie tylko znajdujące się w powietrzu, ale również te pokrywające powierzchnie. Uwalniane przez system jony i rodniki neutralizują nawet do 99 proc. drobnoustrojów w zasięgu jego działania, co korzystnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu. Panasonic wprowadził jeszcze jedno rozwiązanie stworzone z myślą o zdrowiu osób znajdujących się w zasięgu urządzenia klimatyzacyjnego.

 

Czytaj również: Elektryczna kurtyna powietrzna


 

W trybie chłodzenia urządzenie produkuje powietrze o podwyższonym poziomie wilgotności, co pozwala na zmniejszenie suchości skóry oraz gardła, które często są przyczynami chorób występujących wśród osób żyjących i pracujących w klimatyzowanych budynkach. Nowa Etherea została także wyposażona w opcję pozwalającą na sprawniejsze uzyskanie odpowiedniej temperatury – 1,5 razy szybciej niż w przypadku innych modeli z inwerterem oraz  4 razy szybciej niż urządzeń bez tego modułu. Etherea jednocześnie nie emituje dużego hałasu – zaledwie 20 decybeli, co jest porównywalne z szumem panującym w bibliotece.

 

Źródło: United PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17208 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 387

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >