Orynnowanie – lista artykułów

Montaż elementów rynnowych - decyzja o wymianie lub naprawie orynnowania

Orynnowanie budynku montuje się zazwyczaj równocześnie z układaniem pokrycia dachowego, zaraz po wykonaniu wszelkich obróbek blacharskich przy krawędzi dachu (okapie). Sprawnie działający system rynnowy to gwarancja poprawnego odprowadzania wody deszczowej z dachu. Każdego dnia rynny i rury spustowe narażone są na szereg czynników, mogących powodować ich uszkodzenie. Obfite opady, duże nasłonecznienie, porywiste wiatry - to tylko niektóre z nich. Na co w takim razie powinniśmy zwracać uwagę podczas przeglądów orynnowania i w których przypadkach decydować się na jego wymianę?

Samodzielny montaż systemów rynnowych krok po kroku

Jak niemal każdą inną pracę budowlaną - możemy samodzielnie wykonać orynnowanie domu. Należy tylko pamiętać o kilku najważniejszych zasadach, które można znaleźć w fachowych poradnikach. Jeśli wiec ograniczają nas finanse, warto spróbować je wykonać. Poszukujący orynnowania znajdą na rynku bogatą ofertę produktów różniących się między sobą kształtem, wielkością, kolorem czy ceną. Podstawowym rozróżnieniem jest jednak zwykle materiał, z którego jest ono wykonane.

Jaki wybrać system rynnowy, aby efektywne odprowadzać wody opadowe z powierzchni dachów płaskich i skośnych

Planując budowę domu jako pierwszy pojawia się koncept, ogólny zamysł, który staje się podwaliną projektu architektonicznego. Dom musi nie tylko odpowiadać naszym gustom i indywidualnym potrzebom, ale przede wszystkim być w każdym calu praktyczny. Dach z jednej strony definiuje wizualnie bryłę, z drugiej ochrania ją przed czynnikami atmosferycznymi. Zatem aby należycie spełniał swoje zadanie, należy dobrać do niego odpowiedni system orynnowania. Najbardziej popularnymi materiałami używanymi do produkcji rynien jest PCV i metal.

Jak dobrze zaplanować systemy rynnowe uwzględniając rodzaj i wielkość dachu

Ogólnie wiadome jest, że każdy dom, niezależnie od rozmiarów czy materiału, z którego został wykonany, powinien posiadać dedykowany system odprowadzania wody deszczowej. Aby był on w pełni funkcjonalny powinien spełniać pewne ważne kryteria, być profesjonalnie zamontowany oraz niezwykle precyzyjnie dopasowany do konstrukcji budynku. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by cieszyć się wydajnym systemem orynnowania przez wiele lat.

Konserwacja orynnowania - wiosenny przegląd rynien

Rynny musimy przynajmniej dwa razy w roku sprawdzić i oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń (nawianego wiatrem piasku, pyłów, liści i igliwia). Prace te powinno się przeprowadzać wiosną, oraz jesienią, po opadnięciu liści z drzew.

Zastosowanie kwadratowych systemów rynnowych PVC2 i STAL2

Systemy rynnowe o przekroju kwadratowym zyskują coraz szersze grono odbiorców. Nic w tym dziwnego – rozwiązanie to jest nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne i, co dla wielu jest niezwykle istotne, wpisuje się w aktualne trendy architektoniczne.

Kwadratowe systemy rynnowe - czym się charakteryzują i jakie są ich koszty

W nowoczesnym, wręcz modernistycznym budownictwie ważne są najdrobniejsze szczegóły. Prosta i minimalistyczna bryła wymaga dopasowanego do niej systemu odprowadzania wody. W przypadku budynku opierającego się na modnej dziś geometrii, warto postawić na podkreślające tę stylistykę rynny kwadratowe. Czym różni się STAL2 od PVC2? Porównujemy dostępne w ofercie systemy odwodnienia dachu o przekroju kwadratowym.

Wymiana orynnowania - jakie systemy rynnowe są obecnie polecane

Półokrągłe czy kwadratowe, ze stali, stali ocynkowanej czy z PVC? Wybór dostępnych rodzajów systemów rynnowych jest naprawdę szeroki i niejednego przyprawić może o zawrót głowy. Bo przecież oprócz swojej funkcjonalności rynny powinny również prezentować się atrakcyjnie i być odzwierciedleniem panującej w architekturze mody. Poznajcie zatem trendy i nowości rynkowe z zakresu systemów orynnowania domu!

Jakich zabiegów pielęgnacyjno-renowacyjnych wymagają rynny stalowe

Wśród wszystkich materiałów wykorzystywanych do produkcji rynien, od wielu lat prym wiedzie stal. To właśnie ten surowiec jest uważany przez Polaków za najbardziej wytrzymały i solidny, a przy tym nienaganny estetycznie. Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu system odprowadzania wody wymaga specjalistycznej konserwacji, by służył sprawnie nawet 50 lat!

Najskuteczniejszy sposób, na to aby w rynnach nie zamarzała woda - kable grzejne

Termometr szaleje, bo raz mróz raz odwilż. Gdy woda zamarznie, to zaraz znów się roztopi. Takie warunki to idealny scenariusz do powstania poważnych problemów z odprowadzaniem wody w rynnach i rurach spustowych. Co zrobić, gdy zator lodowy zablokuje przepustowość rynien i grozi nam zalanie?


Stron: 13 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15706 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 156

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >