Prozdrowotne systemy deweloperskie

Prozdrowotne systemy deweloperskie

Nie tylko przez dbałość o kwestie formalne, architektoniczne oraz tworzenie przyjaznego, naturalnego i otwartego na potrzeby mieszkańców otoczenia deweloper dba o podnoszenie jakości życia w swoich inwestycjach.

Zdrowy klimat do życia dzięki nowoczesnym technologiom

W związku z bardzo szybkim rozwojem technologicznym ludzie są coraz bardziej narażeni na szkodliwe oddziaływanie pola elektromagnetycznego.   

- Świat pędzi do przodu, a my razem z nim. Postępu i rozwoju technologicznego nie da się zatrzymać. Nowoczesny deweloper powinien oferować nie tylko mieszkania najwyższej jakości, przyciągające mnogością dodatkowych funkcjonalności. W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest również troska o zdrowie i środowisko naturalne. Należy zatem w miarę możliwości stosować rozwiązania służące maksymalnej poprawie komfortu i jakości życia - mówi Wojciech Fabiński, Prezes ECO Classic,.

 

Czytaj również: Alternatywne źródła energii w systemie ogrzewania

 

Firma ECO-Classic jest znana  z pionierskich inicjatyw i działań wyprzedzających zdefiniowane potrzeby rynku takich jak: potencjał rynku nieruchomości apartamentowych, rachunek zastrzeżony czy program opieki concierge na osiedlach mieszkaniowych. Deweloper aktywnie zaangażował się w działania proekologiczne, służące tworzeniu dla mieszkańców swoich osiedli zdrowego klimatu życia możliwie najbardziej zbliżonego naturalnemu.


W ramach troski o dobrze pojęte społeczne korzyści, podczas budowy swojej najnowszej inwestycji firma zdecydowała się na zastosowanie nowatorskich rozwiązań ukierunkowanych na ochronę zdrowia i komfortu życia mieszkańców. ECO-Classic, jako pierwszy deweloper w Polsce zaczęła wykorzystywać innowacyjne w skali światowej technologie redukujące  we wnętrzach mieszkań emisję i oddziaływanie elektrosmogu- ADR® Technology. Pierwszą inwestycją, w której ECO-Classic zdecydowała się na użycie preparatów chroniących przed szkodliwym promieniowaniem elektromagnetycznym pochodzenia zewnętrznego, jest powstające w Gdańsku osiedle Wolne Miasto. Wolne Miasto – „mieszkanie z wyobraźnią” -  oznacza więc dziś także mieszkanie wolne od szkodliwego dla zdrowia promieniowania elektromagnetycznego.

 

Czytaj również: Nowe technologie produkowania energii

 


 

Z gamy produktów ekranujących wchodzących w skład ADR® Technology w inwestycji ECO-Classic zastosowany został ADR® Primer Electro Protect. Preparat ten jest w pełni ekologiczny. Nasączone nim materiały i powierzchnie (ściany, posadzki) zyskują właściwość ekranowania pola elektrycznego niskich częstotliwości, dzięki czemu chronią osoby przebywające w pomieszczeniach przed polem elektrycznym pochodzącym od przewodów znajdujących się w ścianach, gniazdek, od pobliskich sieci energetycznych i innych pól elektrycznych docierających z zewnątrz: zarówno pochodzących z przypadkowych źródeł (np. wyładowania atmosferyczne), jak i emitowanych w sposób zamierzony. To naturalny ekran, wykorzystujący zjawisko wody „zamrożonej” w materiałach porowatych. Ekspertyzy potwierdzają sięgającą 90% skuteczność działania tego impregnatu.
Zastosowanie tych rozwiązań będzie więc miało korzystny wpływ na działanie układu odpornościwego, utrzymanie wewnętrznej równowagi i samopoczucie.


Technologia ADR® będąca wynalzkiem polskiego naukowca- dr inż. Stanisława Wosińskiego, zyskła już miedzynarodowe uznianie i renomę. W kwietniu 2011 r. została nagrodzona Złotym Medalem w kategorii „Ochrona Środowiska – Energia” na Międzynarodowej Wystawie Wynalazczości w Genewie.

 

Czytaj również: Biogaz - ekologiczny i wysokoenergetyczny

 

Nowoczesne mieszkania – już bez elektrosmogu!

W oparciu o kryterium komfortu życia mieszkańców powstają wszystkie inwestycje firmy ECO-Classic. Spotkanie z dr Stanisławem Wosińskim, genialnym naukowcem, którego wynalazki doskonale uzupełniają realizowany przez ECO-Classic trend życia w harmonii z naturą, zaowocowało nawiązaniem bliskiej współpracy. Wspólnym celem stało się stworzenie w mieszkaniach środowiska możliwie wolnego od promieniowania elektromagnetycznego i uczynienia go jak najbardziej naturalnym, a więc komfortowym do życia. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych, ale prostych w użyciu produktów wszyscy mieszkańcy najnowszej inwestycji ECO-Classic będą korzystać z ochrony przed szkodliwym wpływem elektrosmogu.


- To nowy, świadomy styl życia oparty na harmonii człowieka z otaczającym go środowiskiem.- tłumaczy Wojciech Fabiński.Oprócz wdrożenia innowacyjnego i pionierskiego na polskim rynku projektu ochrony przeciw elektrosmogowi ECO-Classic stwarza optymalne warunki dla życia w bliskim kontakcie z naturą mieszkańcom swoich inwestycji także na innych, bardziej konwencjonalnych polach. Najnowsze osiedla dewelopera, w których kładzie on nacisk na takie zagospodarowanie przestrzeni, które umożliwi mieszkańcom nieskrępowany, bezpośredni kontakt z przyrodą – Wolne Miasto, Hubertus, Kępa Redłowska - są tego najlepszym przykładem.


- Wychodzimy z założenia, że na charakter i klimat miejsca duży  wpływ, ma odpowiednie otoczenie. Naszym celem jest więc dbałość o zapewnienie mieszkańcom możliwości swobodnego obcowania z przyrodą w ich najbliższym sąsiedztwie. Wszystkie inwestycje projektujemy z myślą o ludziach szukających chwili wytchnienia, o komforcie rodzin, o podnoszeniu jakości i stylu życia – tłumaczy Prezes ECO-Classic.  

Źródło: Yellow PR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19203 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 124

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >