Raport dotyczący ocieplania domu

Raport dotyczący ocieplania domu

Chęć obniżenia rachunków za ogrzewanie to podstawowy czynnik skłaniający do poszukiwania możliwości poprawy parametrów cieplnych mieszkań – wynika z ogólnopolskiego badania „MULTIPOR: Czy Polakom jest ciepło?” przeprowadzonego w sklepach Leroy Merlin w 10 miastach. Czytaj dalej

 

Tegoroczny sezon grzewczy dobiega końca. Podsumowując rachunki warto zastanowić się, co zrobić, aby w przyszłym roku były niższe. Zwłaszcza, że ogrzewanie odpowiada aż za 70% całkowitego zużycia energii w gospodarstwach domowych. Na zlecenie marki MULTIPOR przeprowadzono sondaż, którego celem było zebranie opinii na temat zadowolenia z komfortu cieplnego (definiowanego jako właściwa temperatura i wilgotność) w naszych mieszkaniach oraz znajomości metod poprawienia parametrów cieplnych. Partnerem badania jest Leroy Merlin.

 

Czytaj również: Mineralne płyty ociepleniowe  

 

Zdecydowana większość ankietowanych wie, co powinna zrobić, aby poprawić komfort cieplny w swoim mieszkaniu. Aż 36% respondentów ocenia, że osiągnie ten cel ocieplając ściany, 17% wskazuje na konieczność poprawy izolacji dachu, w dalszej kolejności pojawia się wymiana grzejników i okien. Respondenci są podzieleni w kwestii odpowiedzialności za te działania - ponad połowa (51%) uważa, że samodzielnie powinna zająć się tym zagadnieniem, ale dużo osób oczekuje aktywności od spółdzielni, czy wspólnoty mieszkaniowej.

 

   fot. Multipor

 

Ocieplenie ścian mieszkania to inwestycja

Skuteczne obniżenie rachunków za ogrzewanie jest priorytetem dla 41% badanych, jednocześnie taka sama grupa wskazuje, że obawia się kosztów związanych z pracami w tym obszarze. Warto zwrócić uwagę, że ocieplenie mieszkania jest inwestycją. Poniesione nakłady zwracają się w formie niższych rachunków, a także poczucia komfortu cieplnego. Na stronie www.ocieplenieodwewnatrz.pl dostępny jest kalkulator oszczędności umożliwiający oszacowanie zwrotu z inwestycji w ocieplenie od wewnątrz płytami MULTIPOR.

 

Ponad 40% ankietowanych słyszało o możliwości ocieplenia mieszkania od wewnątrz, niezależnie od decyzji spółdzielni czy wspólnoty. Jednocześnie blisko 50% ankietowanych deklaruje, że ich mieszkania znajdują się w budynku, którego ściany były ocieplone od zewnątrz. Pokazuje to, że w niektórych przypadkach ta izolacja jest niewystarczająca.

 

Czytaj również: Izolacja termiczna w nowej jakości  

 

- Możemy wiele zrobić w zakresie poprawy parametrów cieplnych naszych mieszkań i coraz więcej osób ma tego świadomość – komentuje Anna Waszczuk, analityk rynku Xella Polska Sp. z o.o., producenta płyt MULTIPOR. – Tym bardziej, że w Polsce jest ponad 3 mln mieszkań w budynkach oddanych do użytku przed 2002, czyli przed wejściem w życie nowych parametrów izolacyjności cieplnej. Szacuje się, że 30-40% z nich wymaga ocieplenia – dodaje Anna Waszczuk.

 

Badanie przeprowadzono 16-17 marca 2013 w sklepach Leroy Merlin Polska w 10 miastach: Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Sosnowcu, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu. Sondaż przeprowadzono wśród 324 osób, które nie są zadowolone z komfortu cieplnego w swoich mieszkaniach w czasie sezonu grzewczego, lub uważają, że właściwy poziom osiągają przy zbyt wysokich nakładach finansowych.

Płyty mineralne MULTIPOR to jedno z nielicznych rozwiązań umożliwiających skuteczne ocieplenie od wewnątrz. Pozwalają uzyskać lepsze parametry cieplne wszędzie tam, gdzie możliwości zastosowania izolacji zewnętrznej są ograniczone lub niewystarczające. Wykonane są z bardzo lekkiej odmiany betonu komórkowego, który chłonie wilgoć z powietrza i bardzo szybko wysycha. Właściwości te sprawiają, że MULTIPOR można stosować jako ocieplenie od wewnątrz bez paroizolacji. Więcej informacji www.ocieplenieodwewnatrz.pl


Leroy Merlin to 43 sklepy budowlano-dekoracyjne, w dużych i średnich miastach, o powierzchni handlowej od 6 do 18 tys. m2. Sieć Leroy Merlin Polska była wielokrotnie nagradzana, zarówno w programach oceniających satysfakcję klientów czy popularności marki, jak i standardy działania jako pracodawcy i przedsiębiorstwa odpowiedzialnego społecznie. Polityką firmy jest promowanie i wspieranie lokalnych dostawców i przedsiębiorców. Ponad 80% towarów oferowanych w sklepach Leroy Merlin Polska pochodzi od polskich producentów i dystrybutorów. 

 


Źródło: Omega Communication / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • budowa drogi dojazdowej Liczba postów: 96 Grupa: Firmy budow... Może komuś z was przyda się artykuł o masach bitumicznych https://www.turbofakty.pl/artykul/czym-s a-masy-bitumiczne-125853. Ja właśnie zgłębiłem temat i już wie...
  • Nocleg dla pracowników Liczba postów: 17 Grupa: Firmy budow... O jak miło !!! znam tą firmę od kwater https://kwaterysilesia.pl/kontakt/ i powiem wam, ze nieraz korzystałem z ich gościny i zawsze zarówno ja i moi pracownic...
  • Własna firma Liczba postów: 30 Grupa: Firmy budow... Prowadzicie własne firmy? ___ Gry zuma
  • wywóz odpadów budowlanych Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jaka firma z kontenerami oferuje wywóz odpadów budowlanych Lublin ? Szukam kogoś do współpracy od zaraz.
  • Blog budowlany Liczba postów: 10 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka dobrego szklarza, który wykona na przykład lustra łazienkowe na wymiar lub szklane półki to ja mogę polecić dobrego szklarza z Gdyni. F...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17357 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 293

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >