Schody wewnętrzne Mera: jakie schody do domu wybrać

Schody wewnętrzne Mera: jakie schody do domu wybrać

Przedmiotem działalności spółki Mera jest produkcja i serwis klatek schodowych wewnętrznych , realizowanych w technologii drewnianej , stalowej z wykorzystaniem elementów szkła , metalu i tworzyw sztucznych. Mera jest wiodącym krajowym producentem konstrukcji samonośnych i obłożeń konstrukcji betonowych.W swoim asortymencie posiada kilka rodzajów wysokiej jakości schodów wewnętrznych.

Wysoka jakość schodów Mera opiera się na trzech filarach:

– najwyższa jakość surowców używanych do produkcji, od lat niezmiennie dostarczana przez tych samych dostawców,
– wykwalifikowana stała kadra, z dziesięcioletnim doświadczeniem w realizacji przeróżnych projektów schodów,
– nowoczesny park maszynowy.

W swojej ofercie firma Mera posiada:

Schody policzkowe

są klasycznym i sprawdzonym od lat rozwiązaniem, w którym stopnie są umieszczone za pomocą wyfrezowań w dwóch policzkach nośnych z drewna masywnego.  Gwarantuje to stabilne wykonanie schodów oraz daje możliwość prezentacji piękna usłojenia i barwy naturalnego drewna.

 

Schody Mera nadają pomieszczeniu, w którym się znajdują, dodatkowe wrażenie nastroju domowego ciepła i przytulności.

 

Schody osiodłane

Podstawą konstrukcji tego rodzaju schodów są dwa policzki z masywnego drewna, jednakże, w odróżnieniu od schodów policzkowych klasycznych, stopnie są tu nakładane na odpowiednio wycięte policzki. W stopniach są także umieszczane tralki, co zapewnia balustradzie stabilność. Schody takie, mimo swego klasycznego wykonania, dobrze harmonizują się z nowoczesnym wystrojem wnętrza, a dodatkową ich zaletą jest możliwość szybkiego i sprawnego montażu i demontażu pojedynczych stopni.

 

 

Schody osiodłane Mera stanowią alternatywę dla poszukujących klasycznych rozwiązań, nie pozbawionych jednocześnie lekkości i nowoczesności.

 

Schody osiodłano-policzkowe

Ten rodzaj schodów jest połączeniem dwóch najczęściej stosowanych rozwiązań konstrukcyjnych – policzka klasycznego z wyfrezowaniami od zewnątrz biegu schodowego i policzka osiodłanego od strony wewnętrznej. Dzięki temu schody mogą ściśle przylegać do ściany zewnętrznej. Natomiast od wewnątrz stopnie spoczywają na policzku osiodłanym, co dodatkowo nadaje im efektowny wygląd.

 

 

Schody osiodłano-policzkowe Mera są rozwiązaniem uniwersalnym, podnoszącym walory estetyczne każdego wnętrza.

 

 

Schody policzkowo-sztycowe

Są to konstrukcje, w których masywne policzki występują tylko z jednej strony biegu schodowego. Od strony wewnętrznej funkcje policzka nośnego przejmuje masywna szeroka poręcz, do której stopnie są podwieszane za pośrednictwem tralek oraz sztyc z drewna bądź ze stali szlachetnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu schody sprawiają wrażenie przestrzennej lekkości, nie ograniczającej powierzchni pomieszczenia, w którym są zamontowane.

 

Schody policzkowo-sztycowe Mera są odpowiedzią na wymagania klientów ceniących sobie piękno nowoczesnej, przestrzennej i optycznie lekkiej konstrukcji.

 

Stopnie i balustrady na konstrukcji betonowej

W budownictwie często spotyka się schody betonowe, które spełniają swoje zadanie podczas budowy domu.  Po jej zakończeniu należy zdecydować, jaki ostateczny wygląd nadać biegowi schodowemu. Bez wątpienia wykorzystanie stopni i balustrad drewnianych jest rozwiązaniem idealnym, gdyż drewno ożywia i ociepla konstrukcję.

 

Bogaty zestaw materiałów oraz elementów balustrad dają możliwość szerokiego wyboru i dowolnego komponowania wykończenia schodów betonowych, czyniąc z nich istotny element aranżacji wnętrza.

 

Schody z drewna egzotycznego

Poza rodzimymi gatunkami drewna liściastego i iglastego w wykonywaniu schodów znajduje zastosowanie drewno afrykańskie. Może ono służyć jako materiał, który posiada odpowiednie właściwości fi zyczne, a przy tym charakteryzuje się przepięknym głębokim kolorem i strukturą, odmienną od europejskiego drewna.

 

 

Schody Mera z drewna egzotycznego to niezwykle szlachetny i ekskluzywny mebel, dostępny za cenę mniejsza, niż można się tego spodziewać.

 

Schody spiralne

Różnią się znacznie od innych rodzajów schodów. Funkcję nośną spełnia tutaj centralny słup, na którym osadzone są stopnie. Schody, dzięki swej konstrukcji wpisują się w obręb mniejszego lub większego koła, co nie jest bez znaczenia w przypadku, gdy w pomieszczeniu nie dysponujemy większą powierzchnią, na której mogą być ustawione schody. Płynnie wygięta poręcz otacza i zamyka bieg schodowy. Poprzez swój kształt nadaje schodom estetyczny wygląd.

 

 

Spiralne schody Mera to produkt nowoczesny, który jest odpowiedzią na indywidualne potrzeby odbiorców.  Łączą w sobie estetykę, dynamizm, funkcjonalność i wygodę.

 

Źródło: budnet.pl
Autor: Mera / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 303 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • poprostu dobry elektryk w Krakowie Liczba postów: 23 Grupa: Firmy budow... Ja właśnie szukam mieszkania i przy okazji zastanawiam się co powinienem zrobić, aby nie wpakować się w bagno. Kolega podesłał mi artykuł http://www.slupca.pl/s...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 108 Grupa: Robimy dach Przede wszystkim wygląda obiecująco dachówka ceramiczna, betonowa. Natomiast w przypadku lekkich rozwiązań jednak blachodachówka panelowa. Pogoda dopisuje, takż...
  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 60 Grupa: Ogrody Ponoć fajny sposób na ogród w ziemie to np. ogrzewany namiot wystawowy
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 320 Grupa: Robimy stro... Właśnie robię remont i jestem na etapie zrywania podłogi i na pewno będę robić nowe wylewki. Wybrałem wylewki łódzkie anhydrytowe bo podobno szybko schną i fajn...
  • Egzotyczne Piękności pod Polskim Niebem Liczba postów: 10 Grupa: Ogrody Większość roślin jest w stanie się utrzymać. Jeśli mamy z tym problem, warto poszukać dobrych porad. https://terracottem.pl/co-to-jest-susza- glebowa-kiedy-wyste...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15746 użytkowników

Użytkownicy online (6)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >