Systemy komunikacyjne do architektury budynków

Systemy komunikacyjne do architektury budynków

Firma Siedle potrafi idealnie dopasować systemy komunikacyjne do architektury budynków – ich stylu, typu elewacji i otoczenia. Oferuje architektom produkty, które z jednej strony są zindywidualizowane i stanowią odpowiedź na konkretne potrzeby użytkowników, a z drugiej mają formę komponującą się z różnymi rodzajami materiałów elewacyjnych. Czytaj dalej

 

Ambicją designerów firmy Siedle jest projektowanie takich systemów komunikacji, które będą integralną częścią projektu architektonicznego. Niezależnie od tego czy jest to biurowiec ze szklaną fasadą, zabytkowa kamienica, designerskie muzeum, elegancka rezydencja, czy blok na wielkomiejskim osiedlu, można mieć pewność, że domofony i wideofony Siedle będą tam pasować.

 

Czytaj również: System oddymiania szybów windowych

 

Muzeum Brandhorst w Monachium uznawane jest za jedno z najbardziej awangardowych muzeów na świecie. Jego fasadę – przypominającą awangardowe dzieło sztuki współczesnej – pokrywają różnokolorowe sztabki ceramiczne o zmiennej intensywności odbijania barw. W tę odważną konwencję doskonale wpisała się minimalistyczna seria Siedle Steel.

 

Gdy szkło na fasadzie

Szklane elewacje budynków dominują we współczesnej architekturze miejskiej. Ze względu na specyfikę fasady ze szkła zaprojektowanie estetycznego wejścia z systemem komunikacyjnym jest dość trudne dla projektanta. W tym miejscu warto skorzystać z propozycji firmy Siedle. W przypadku elewacji wykonanej ze szkła pancernego doskonałym rozwiązaniem jest seria Steel, którą można zamontować na szkle bez dodatkowych ram i widocznych elementów mocujących.

 

Architektura nowoczesna swobodnie operuje szkłem oraz dużymi, z reguły jednolitymi, płaskimi powierzchniami. W zestawieniu z nowoczesną formą stacji zewnętrznej Siedle Vario powstała klarowna, estetycznie nienaganna aranżacja przestrzeni wejścia.

 

W takich elewacjach, właśnie ze względów bezpieczeństwa, nie powinno się tworzyć przerw na dużych powierzchniach szklanych szyb. Nie można więc zastosować panelu łączącego te elementy, ani wycinać otworów. W takim wypadku firma Siedle proponuje mocowanie, którego podstawą są małe, precyzyjnie wykonane otwory nie naruszające wytrzymałości konstrukcji, gdzie szkło doskonale integruje się ze stalą szlachetną w systemie typu sandwich. Ciekawą propozycją jest też montaż systemu komunikacyjnego w metalowym konstrukcyjnym profilu.

 

Czytaj również: Inteligentny system zamknięć


Na potrzeby elewacji kompleksu biurowo-hotelowego Empire Riverside w Hamburgu, zaprojektowanego przez brytyjskiego architekta Davida Chipperfielda, firma Siedle stworzyła nowy materiał o nazwie Tombak CuZn15 Walzblank. Z brązowego, patynowanego tworzywa wykonany został front stacji Siedle Steel idealnie pasujący charakterem i kolorystyką do fasady budynku.

 

Sztuka mimikry

Elewacje budynków zabytkowych to dla  architekta zadanie szczególne, wymagające  podporządkowania decyzji wymogom historycznego stylu. Nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji z zaawansowanej techniki komunikacyjnej. Klasyczna forma i szlachetne materiały – stal, mosiądz, aluminium – sprawiają, że systemy Steel i Classic harmonijnie współgrają z różnymi stylami architektonicznymi. Podobnie jest w przypadku elewacji kamiennych, drewnianych czy też wykonanych z betonu. Udanym przykładem korelacji systemów Siedle z oryginalną elewacją jest otwarty w 2009 roku budynek muzeum „Brandhorst” w Monachium.

 

Elewacje zabytkowe wymagają wyczucia smaku i harmonii stylów. Dzięki neutralnemu wzornictwu i klasycznej formie stacje Siedle stanowią subtelne, wpisujące się w dowolną estetykę rozwiązanie, zapewniające zarówno bezpieczeństwo, jak i skuteczną komunikacje zewnętrzną.

 

Stacje komunikacyjne Siedle wykonane ze stali szlachetnej idealnie korespondują z niezwykłą fasadą budynku wykonaną z blisko 36 tys. różnokolorowych ceramicznych sztabek. Innym przykładem dopasowania systemu Siedle do architektury obiektu jest kompleks biurowo-hotelowy Empire Riverside w Hamburgu. Na potrzeby tej elewacji firma Siedle stworzyła nowy materiał o nazwie Tombak CuZn15 Walzblank, z którego wykonała idealnie pasujący do fasady patynowany front stacji Siedle Steel.


Czytaj również: Jak walczyć z czadem?


Dzięki opracowanemu przez firmę Siedle systemowi montażu stacji na szkle pancernym, montaż systemu komunikacyjnego nie narusza własności bezpieczeństwa elewacji wykonanych z tego materiału. Na zdjęciu seria Steel zamontowana bez dodatkowych ram i widocznych elementów mocujących.

 

Komunikacja do zadań specjalnych

W obiektach publicznych stosowane są najczęściej nowoczesne, wielofunkcyjne terminale komunikacyjne. Dodatkowo mogą być one wyposażone w ekrany dotykowe i przyciski wywołania z pismem Braila, identyfikujące osoby niedowidzące. System Individual pozwala na zaprojektowanie panela, na którym zestawiono dwa ekrany dotykowe zintegrowane z głośnikami   tak, aby z terminala swobodnie mogły korzystać także osoby poruszające się na wózkach.      

 

Wolno stojąca stacja komunikacyjna Siedle Steel w budynku Holdingu SRH, Fundacji Rehabilitation Heidelberg, zapewnia szybką orientację za pomocą panela dotykowego dostosowanego gabarytami do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z kolei przycisk wywołania z pismem Braila natychmiast identyfikuje osoby niedowidzące.

 

Nowoczesna architektura lubi zaskakiwać – na przykład zestawiać ze sobą pozornie niepasujące materiały, takie jak beton, drewno, szkło. Siedle proponuje dodać do tego zestawu elementy stali szlachetnej, mosiądzu oksydowanego lub aluminium ujęte w klasycznej formie stacji zewnętrznej systemu Siedle Steel.

 

Źródło: Synergia PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17360 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 221

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >