Ultraszybkie bramy garażowe

Ultraszybkie bramy garażowe

Czas to pieniądz – szczególnie w logistyce. Dlatego tam, gdzie ważna jest oszczędność energii, odpowiedni klimat wewnątrz pomieszczeń oraz płynny ruch pojazdów - systemy bram muszą być szczególnie szybkie. Nowe szybkobieżne bramy segmentowe, otwierające się z prędkością 1,5 m/s, sprostają tym wymaganiom.

 

Segmentowa zamiast spiralnej

W halach, gdzie przestrzeń w obrębie nadproża jest bardzo ograniczona doskonałą alternatywę dla bram spiralnych, zajmujących zwykle dużo miejsca nad otworem bramy, stanowi nowa szybkobieżna brama segmentowa HS 5015 PU N. Segmenty – zamiast nawijać się spiralnie na wał nad otworem – poruszają się w poziomych prowadnicach za pomocą mechanizmu łańcuchowego z systemem sprężyn. Dzięki temu do montażu tej bramy o wymiarach 5 x 5 metrów wystarczy nadproże o wysokości wynoszącej jedynie 480 mm.

 

Czytaj również: Automatyczna brama podczas zimy

 


 

Z wysokim prowadzeniem

Częstym problemem podczas montażu bram szybkobieżnych są przebiegające w obrębie nadproża instalacje, szyny suwnicowe czy stalowe wsporniki. Z myślą o takich sytuacjach firma Hörmann stworzyła szybkobieżną bramę segmentową HS 5015 PU H z podwyższonym prowadzeniem. Ponieważ segmenty poruszają się w poziomych prowadnicach, zmiana kierunku prowadzenia może nastąpić w dowolnym miejscu. To pozwala bramy o wymiarach nawet 5 x 6 metrów montować nad przewodami, dźwigarami czy szynami suwnic lub za nimi. System pasów z przeciwwagami chroni bramę przed nadmiernymi obciążeniami, zapewniając jej tym samym długą żywotność.

 

Czytaj również: Trendy w bramach garażowych


Prowadzone pionowo

W przypadku wyjątkowo wysokich hal lub przejazdów, przeszkadzające dźwigary i instalacje można ominąć jeszcze wygodniej. Właśnie do takich szczególnych sytuacji montażowych powstała solidna szybkobieżna brama segmentowa HS 6015 PU V o wymiarach 6,50 x 6 metrów. Segmenty poruszające się pionowo wzdłuż ściany hali oraz wydajny system pasów i przeciwwag zapewniają wyjątkowo cichą i komfortową eksploatację bramy.

 

Czytaj również: Funkcjonalna i wygodna w obsłudze brama

 


Bezpieczne

Podobnie jak wszystkie bramy szybkobieżne firmy Hörmann, również nowe szybkobieżne bramy segmentowe są wyjątkowo bezpieczne. Krata świetlna montowana standardowo w ościeżnicy pozwala monitorować obszar zamykania do wysokości 2,5 metra, wykluczając w ten sposób niebezpieczeństwo kolizji z osobami korzystającymi z bramy lub z przejeżdżającymi wózkami widłowymi. Dzięki temu można zrezygnować z montażu zabezpieczenia krawędzi zamykającej, co sprawia, że bramy te są wyjątkowo proste  w montażu i konserwacji (nie trzeba podłączać żadnych dodatkowych instalacji na skrzydle bramy). Standardowe wyposażenie obejmuje sterowanie z przetwornicą częstotliwości, które zapewnia łagodny start i zatrzymanie bramy oraz jej cichy i płynny bieg.

 

Czytaj również: Wybór odpowiedniej bramy garażowej

 

Ciepłe i estetyczne

Nowe szybkobieżne bramy segmentowe firmy Hörmann zapewniają też wyjątkowo skuteczną izolację termiczną. Ocynkowane ogniowo segmenty wypełnione pianką poliuretanową w przypadku bramy o powierzchni 25 metrów kwadratowych pozwalają osiągnąć współczynnik przenikania ciepła UD =1,95 W/(m2 x K). Dzięki temu  w ogrzewanych lub schładzanych halach można utrzymać stałą temperaturę.

Atutem nowych bram jest też ich ciekawy, elegancki wygląd. Strona zewnętrzna z powierzchnią Micrograin zwraca uwagę delikatnym wyprofilowaniem linii. Natomiast od strony wewnętrznej profile są tłoczone w strukturze Stucco (charakteryzującej się równomiernym rozłożeniem przetłoczeń co 125 mm na segmentach i ich łączeniach), co nadaje im większą odporność na uszkodzenia. Opcjonalnie firma  Hörmann oferuje swoje  bramy szybkobieżne z odpornym na zarysowania przeszkleniem Duratec.

Źródło: Polish European Media / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17320 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 169

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >