Zaimpregnuj drewno w ogrodzie

Zaimpregnuj drewno w ogrodzie

Nadchodzące coraz cieplejsze i bardziej słoneczne dni skłaniają do przeprowadzenia renowacji drewnianych mebli ogrodowych, ogrodzeń, tarasów czy altan. Dla zapewnienia optymalnego efektu, niezbędne jest korzystanie z dobrej jakości, sprawdzonych preparatów do drewna. Czytaj dalej

­­

 

Impregnacja drewna nie wymaga bardzo dużego nakładu czasu i pracy ani specjalistycznych umiejętności, jest natomiast sprawdzonym sposobem na utrzymanie powierzchni w dobrej kondycji. Zapewnia ochronę przed niekorzystnym wpływem warunków zewnętrznych, przyczyniających się do niszczenia struktury drewna oraz pogorszenia wyglądu wykonanych z niego elementów.

 

Jedynka® Impregnat do drewna z woskiem, dzięki systemowi trzech aktywnych żywic, gwarantuje kompleksowe zabezpieczenie drewna. Żywica polisacharydowa ułatwia wchłanianie impregnatu w strukturę drewna; żywica alkidowa tworzy szczelną powłokę, zapewniającą odporność na warunki zewnętrzne i środowiskowe; olej lniany z kolei penetruje drewno i „odpycha” wilgoć. Dodatkowo, impregnat zabezpiecza powierzchnię przed szkodliwym promieniowaniem UV, a jego powłoka jest odporna na działanie mikroorganizmów i bardzo trwała (do 6 lat). Jedynka® Impregnat do drewna z woskiem pełni nie tylko funkcje ochronne, ale też dekoracyjne – zachowuje naturalny rysunek słojów. Dostępny jest w wersji bezbarwnej i 9 gotowych kolorach. Zaletą produktu jest też bardzo wysoka wydajność – ok. 18 m2/l przy jednokrotnym malowaniu.

 

 

Czytaj również: ,,Zielone'' materiały budowlane

 

O czym należy pamiętać podczas impregnacji drewna:

 

 • Niezbędne jest właściwe przygotowanie powierzchni – drewno musi być wysuszone, delikatnie przeszlifowane papierem ściernym oraz oczyszczone z powstałego pyłu. Powierzchnię należy umyć odpowiednimi środkami, usuwającymi pleśń i glony.

 • Elementy powierzchni, które nie będą poddawane impregnacji, powinny zostać zabezpieczone taśmą i folią malarską. Taśmę naklejamy na suchą powierzchnię i odklejamy bezpośrednio po malowaniu.

 • Bezpośrednio przed użyciem impregnat należy dokładnie wymieszać, a w razie potrzeby powtarzać tę czynność także w trakcie prac.

 • Preparat wcieramy - najlepiej przy użyciu pędzla, nanosząc impregnat wzdłuż słojów drewna, kolejno deska po desce.

 • Drugą warstwę nanosimy po upływie co najmniej 6 godzin.

 • Po zakończeniu prac dokładnie myjemy narzędzia przy użyciu rozcieńczalnika.

 

 

 

 

Czytaj również: Zaprawa uszczelniająca

 

Rodzina produktów JEDYNKA® to szeroka gama artykułów do ochrony i dekoracji ścian, drewna i metalu. Farby, emalie i impregnaty JEDYNKA® dają możliwość wykonania remontu w dobrej jakości i przystępnej cenie. Historia marki rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy na rynku pojawiła się JEDYNKA® ŚNIEŻNOBIAŁA. Rosnąca popularność farby zaowocowała wprowadzeniem kolejnych produktów.

Latem 2009 roku marka zyskała nowoczesne logo, a wszystkie produkty dostępne są w nowych, atrakcyjnych opakowaniach. Rodzina JEDYNKI® powiększyła się także o nowe artykuły. Aktualna oferta marki zawiera produkty: JEDYNKA® ŚNIEŻNOBIAŁA, JEDYNKA® PERFEKCYJNA BIEL, JEDYNKA® KOLOR, JEDYNKA® FASADOWA BIAŁA (baza), JEDYNKA® FASADOWA w 6 gotowych kolorach, JEDYNKA® EMAFTAL, JEDYNKA® DO DREWNA I METALU POŁYSK/MAT, JEDYNKA® ANTYKOROZYJNA, JEDYNKA® NEOKOR, JEDYNKA® IMPREGNAT DO DREWNA Z WOSKIEM, JEDYNKA® POKOST LNIANY, JEDYNKA® ROZCIEŃCZALNIK NISKOAROMATYCZNY DO WYROBÓW FTALOWYCH I ALKIDOWYCH, JEDYNKA® ROZCIEŃCZALNIK DO WYROBÓW STYRENOWANYCH I CHLOROKAUCZUKOWYCH.

 

 

Źródło: Jedynka / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • Zakupy internetowe Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Podjąłem decyzje, że skorzystam z bardzo dobrej oferty marioinex . Jestem bardzo ciekawy ile osób tak naprawdę skorzysta z tej oferty.
 • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 215 Grupa: Firmy budow... Użytkownik Gość: zdzisław11 napisał: Wywóz gruzu każdego rodzaju zawsze zlecam ekipie droprecykling.pl . W mgnieniu oka załatwiają ten kłopot. Powoli szykujemy....
 • Pracownicy z Ukrainy - East West Link Liczba postów: 12 Grupa: Firmy budow... Skoro zamierzasz zatrudnić pracownika, powinieneś wiedzieć ile będzie wynosić Ciebie jego utrzymanie. Bardzo fajnie jest to opisane pod adresem: https://www.sn2...
 • Elewacja domu Liczba postów: 91 Grupa: Budowa i re... Jeżeli jesteśmy w temacie dociepleń budynków to polecam zapoznać się z oferta firmy http://budmix.biz/, która oferuję takie docieplenia różną metodą. Ja zamawi...
 • tworzywa Liczba postów: 93 Grupa: Firmy budow... Ten wątek jest bardzo ciekawy. Na pewno dużo osób wejdzie do tego wątku. ________________________________ ____________________ VIN za darmo

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17348 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 225

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >