Automaty do bram - wygoda i komfort

Automaty do bram - wygoda i komfort

Sama otwiera, zamyka, chroni człowieka przed zimnem i opadami. Pozwala komfortowo żyć a na dodatek sprawia, że ogrodzenie wygląda elegancko i schludnie. Coraz bardziej powszechna automatyzacja bram cieszy się wielkim powodzeniem wśród właścicieli domów, ale także wśród złodziei. Czytaj dalej

 

Koszt automatów do bram wacha się od tysiąca do kilku tysięcy złotych, wszystko zależy do jakiej bramy chcemy przeznaczyć automat, czy ma być on naziemny czy podziemny, hydrauliczny czy elektromechaniczny. Wszystko ma znaczenie, bo odpowiednio dobrany automat to wielka wygoda i bezpieczeństwo dla jego użytkownika. Nic więc dziwnego, że automaty stają się coraz ciekawszym kąskiem dla osób nie parających się pracą legalną.

Automaty wyrywne są z bram razem z kablami, giną razem z fotokomórkami, lampami bezpieczeństwa i innymi akcesoriami do automatycznej pracy bramy. Możemy jednak przeciwdziałać temu zjawisku. Firmy ubezpieczeniowe coraz częściej proponują swoim klientom ubezpieczenia od kradzieży sprzętu do automatycznej pracy bramy, a producenci automatów produkują odpowiednie zabezpieczenia.


Firma FAAC oferuje klientom zabezpieczające obudowy na automat – są to metalowe schludne skrzyneczki zamykane od góry na kłódkę, do której klucz ma tylko właściciel. W razie konieczności serwisowania automatu, skrzynkę w prosty sposób można otworzyć i udostępnić automat do przeglądu. Firma FAAC oferuje zabezpieczające obudowy do najbardziej popularnych napędów do bram przesuwnych: 740-741, 746 i 844. Jeśli chodzi o zabezpieczenia siłowników do bram skrzydłowych również istnieją metody, które są łatwe do wykonania i nie szpecą wyglądu bramy.
Wystarczy aby do tulejek przeznaczonych do mocowania siłownika przyspawać podkładki, zamiast pierścionków zeegera- mówi Sławomir Baran z serwisu FAAC. Podkładki przyspawane do tulejek nie pozwalają zdemontować napędu osobie niepowołanej.

Do tej pory automatykę można było ubezpieczyć od zniszczeń spowodowanych warunkami atmosferycznymi czyli od: uderzenia pioruna, powodzi, ognia, śniegu, gradu, huraganu, eksplozji, uderzenia pojazdu, przepięcia, obsunięcia ziemi, lawiny a nawet upadku pojazdu powietrznego i akcji ratowniczej. Ogólne warunki ubezpieczenia nie przewidywały jednak ubezpieczenia automatyki bramy od kradzieży. Jednak ze zwiększającym się zapotrzebowaniem niektóre firmy ubezpieczeniowe wyszły na przeciw klientom i umożliwiły ubezpieczenie automatyki. PZU w ramach kompleksu “Bezpieczny Dom” - informuje rzecznik PZU Michał Witkowski.

Jeśli chodzi o akcesoria do automatycznej pracy bramy, to ubezpieczenie może być zawarte w pakiecie “Bezpieczny DOM”, bądź - może być zawarte w drodze indywidualnych ustaleń pomiędzy ubezpieczającym i ubezpieczycielem – mówi rzecznik PZU. Producenci automatyki prześcigają się w pomysłach: od kagańców na lampy bezpieczeństwa po smycze na fotokomórki. Wszystko po to by klient spał spokojnie a automatyka zabezpieczała dom i sprawiała, żebyśmy czuli się w nim komfortowo.

Źródło: budnet.pl
Autor: Bandera/budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18531 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 227

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >