Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek dachowych?

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek dachowych?

Jeśli masz zamiar rozpocząć remont domu lub chcesz zbudować zupełnie nowy dom, materiały, które wybierzesz do wykończenia dachu, są niezwykle istotne. Musisz wziąć pod uwagę ich trwałość, zdolność do ochrony przed czynnikami atmosferycznymi i wodą. Dodatkowo, powinieneś też wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak chociażby wygląd dachówek. W końcu chcesz, żeby twój dach dobrze wyglądał, prawda? Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy wyborze pokrycia dachu? Podpowiadamy. Czytaj dalej

 

Lokalna architektura

Czy nam się to podoba, czy nie, nie zawsze mamy pełną wolność projektowania swojego wymarzonego domu. Nawet jeśli jesteś zakochany w konkretnym typie płytek - czy to w płytkach ceramicznych, czy łupkowych, mogą istnieć czynniki zewnętrzne, które sprawią, że nie będziesz mógł iść za głosem swojego serca. Na przykład, przy podejmowaniu decyzji konieczne może być wzięcie pod uwagę tego, z jakich materiałów wykonane są dachy otaczających cię domów i budynków, gdyż tego wymaga architekt miejski.

 

Konstrukcja budynku

Wybór dachówek może być także uzależniony od konstrukcji twojego domu i kąta nachylenia dachu. Na przykład niektóre tradycyjne płytki łupkowe nie są przeznaczone do dachów o nachyleniu mniejszym niż 22 °. Dodatkowo, nie zawsze konstrukcja domu będzie w stanie wytrzymać ciężar wybranych przez ciebie dachówek. Jeśli marzy ci się płytka kamienna, ale jest ona zbyt ciężka dla twojego domu, rozważ wybór blachodachówki z posypką, imitującą płytkę kamienną.

 

Czytaj również: Nowa propozycja blachodachówki teraz z wyższym przetłoczeniem

 

	 Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek dachowych?

Wygląd

Ogólna estetyka nie powinna być pomijana przy podejmowaniu decyzji o zakupie dachówek dla twojego domu. W końcu budynek musi mieć atrakcyjne wykończenie i dobrze się prezentować w swoim otoczeniu. Wygląd dachu ma tu ogromne znaczenie. Zadaj sobie pytanie, czy dachówki, o których myślisz, będą się dobrze prezentować na tej konkretnej nieruchomości. Nie każdy dom będzie dobrze wyglądał pokryty na przykład blachodachówką – to samo dotyczy dachówek ceramicznych i łupkowych.

 

Budżet

Kolejnym ważnym, jeśli nie najważniejszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze pokrycia dachu, jest oczywiście budżet, jakim dysponujesz. Może się na przykład okazać, że wszystkie wcześniejsze czynniki wskazują, że najlepszym wyborem dla ciebie będzie dachówka łupkowa, a jednak twój budżet jest zbyt ograniczony na taką inwestycję. Pamiętaj więc, żeby dokładnie sprawdzić, na co możesz sobie pozwolić, a jeśli okaże się, że nie stać cię na twój pierwszy wybór, poszukaj alternatywy.

 

Czytaj również: Płytki z włóknocementu oryginalne rozwiązanie na dach lub elewację nowoczesnego budynku

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18331 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 82

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >