Dachy – lista artykułów

Wybór drewna na więźbę dachową

Drewniana więźba dachowa należy do najstarszych rozwiązań w budownictwie. Jej zadaniem jest przenoszenie obciążenia własnego dachu, a także jego pokrycia czy naporu wiatru.

Po co nam rynny?

Gdyby nie rynny, elewacje domu byłyby mokre i brudne, a wokół budynku tworzyły by się kałuże. Ich celem jest odbieranie wody i odprowadzanie jej w odpowiednie miejsce. Rynny trzeba zamontować w taki sposób, aby w całości odbierały wodę spływającą z dachu, a zimą nie poddały się naporowi lodu i śniegu.

Ogólne zasady montażu rynien PCV

Rynny powinny być rozmieszczone w taki sposób by mogły odprowadzić całą deszczówkę z połaci dachowej

Jakie drewno na więźbę dachową?

Do wykonania więźby dachowej najczęściej stosuje się drewno sosnowe a także świerkowe. Drewno takie nie może mieć dużej ilości wad np. sęków, uszkodzeń, pęknięć.

Dach z blachodachówki

Balchodawchówki w ostatnim czasie stały się jednym z popularniejszych pokryć dachowych stasowanych w budownictwie. Obecnie oferta producentów zadziwia szeroką gamą kolorystyczną oraz różnorodnymi wzorami.

Dachy odwrócone – charakterystyka

Dachy odwrócone w ciągu ostatnich kilku lat stają się coraz bardziej popularne. Wciąż poszerzana oferta materiałów i technologii hydroizolacyjnych pozwala na realizację projektów oryginalnych, ciekawych, urozmaicających nasze otoczenie.

Jak naprawić rynny?

Gorące lato, a z nim wysokie temperatury powodują, że elementy łączące (uszczelki) odcinki rynien często ulegają deformacji i tracą swoje właściwości uszczelniające (wysychają, pękają) W tym roku mieliśmy lato obfitujące w wysokie temperatury i ponadnormatywne opady deszczu. Jesienią dojdą dodatkowe opady oraz liście gromadzące się w rynnach, a zimą deszcz, śnieg oraz lód. Mało która kilkuletnia rynna wytrzyma taką gamę „tortur”.

Dach nie jest dla amatorów

Układanie pokrycia dachowego to zadania bardzo wymagające. Błędy popełnione przez złego wykonawcę mogą być nie do naprawienia. Nierzadkie są również próby zrzucenia winy np. na producenta dachówki.

Izolacja dachu płaskiego z zastosowaniem wełny mineralnej

Nieocieplone lub źle zaizolowane dachy i stropodachy są przyczyną znacznych strat ciepła w budynkach (ok. 22% ogólnych strat). Rzadsze, ciepłe powietrze unosi się do górnych części domu i powinno być tam utrzymane jak najdłużej, w czym kluczową rolę odgrywa izolacja dachu lub stropodachu. Jednymi z najlepszych materiałów izolacyjnych są płyty, maty i granulaty z wełny mineralnej.

Innowacyjna technologia Cisar

Cisar jest najnowocześniejszą technologią produkcji dachówek. Doświadczenie Braas i ciągły rozwój myśli technicznej pozwoliły na opracowanie rozwiązania, które spełnia najwyższe kryteria pod względem trwałości oraz estetyki dachu.


Stron: 76 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  65 66 67 68 69  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19163 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 264

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >