Ekskluzywne serie łazienkowe

Ekskluzywne serie łazienkowe

17 maja 2011 r. w podwarszawskim Sękocinie Nowym odbyło się uroczyste otwarcie Studia of Excellence firmy Dornbracht. Studio prezentuje największą w Polsce ekspozycję ekskluzywnych serii łazienkowych marki Dornbracht, a wśród nich serię Supernova, której rzeźbiarski design ceniony jest na całym świecie. Czytaj dalej

 

 

W uroczystości otwarcia Studia of Excellence Dornbracht w Sękocinie Nowym udział wzięli Kay Winner Regional Export Manager firmy Dornbracht oraz Honorata Broniowska odpowiedzialna za obecność marki w Polsce. Studio prezentuje po kilka wzorów różnych armatur z sześciu najbardziej utytułowanych, popularnych w Polsce i wyróżniających markę Dornbracht na rynku serii. Wśród nich znajduje się kryształ wśród baterii, czyli kolekcja Supernova, która zdobyła następujące nagrody za wzornictwo: The Chicago Athenaem „Good Design Award”, International Forum Design "iF product design award", a także główną nagrodę w kategorii baterii w polskim konkursie „Łazienka – Wybór Roku 2011”. Na ekspozycji prezentowana jest również elektroniczna deszczownica Rain Sky E oraz serie: Lulu, Symetrics, Elemental Spa i Tara. - Black Edition oraz White Edition. Wszystkie prezentowane serie zostały zaprojektowane przez studio Sieger Design, od lat współpracujące z firmą Dornbacht. Armatury są dostępne w ciągłej sprzedaży.

 

Jak zwiększyć komfort i bezpieczeństwo w łazience?

 

Supernova – kryształ wśród baterii

Supernova jest armaturą o niezwykłej rzeźbie, która mnogością faset oraz poligonalnych płaszczyzn przywodzi na myśl precyzyjnie oszlifowany kryształ i podobnie jak on zaczarowuje przestrzeń migotliwymi refleksami przedmiotów i barw. Wyrazistą i geometryczną stylistykę serii uzupełniają błyszczące powłoki, jak np. champagne – jasne złoto, której zewnętrzną warstwę wykonano z 22-karatowego złota. Kolekcja Supernova reprezentuje wzornictwo wysublimowane, progresywne i jedyne w swoim rodzaju. Do rzeźbiarskiego charakteru armatury nawiązuje architektura łazienki Supernova Leadbad, która nie jest pomieszczeniem w jego klasycznym rozumieniu, lecz meblem-wyspą, który można swobodnie ulokować w przestrzeni, nadając wnętrzu niepowtarzalny, indywidualny charakter. Oprócz modelu Leadbad Dornbracht przygotował jeszcze trzy łazienki i pięć aranżacji w klasie Premium.

 

Wraz z linią Supernova premierę mają dwa rozwiązania techniczne. W armaturze bidetowej zastosowano innowacyjne kartusze pozwalające na komfortową, a jednocześnie oszczędną regulację dopływu wody. Natomiast w wylewkach kaskadowych posłużono się elementami z tworzyw sztucznych, które umożliwiają optymalny przepływ wody i zapewniają równomierny, pełny strumień. Kolejnym detalem technicznym, zastosowanym w tej serii, jest wykonany z tworzywa sztucznego napowietrzacz, który zwiększa przekrój strumienia wody oraz ogranicza jej zużycie. Kolekcja Supernova obejmuje około 60 artykułów, wśród nich baterie jednouchwytowe i trzyotworowe oraz dwa rodzaje wylewek kaskadowych: ścienną i wolnostojącą.

 

 

RainSky E – rozświetlona kurtyna deszczu

RainSky E z serii Balance Modules to sterowana elektronicznie deszczownica, za pośrednictwem której woda, mgła, światło i zapach poruszają się w rytmie wyznaczanym przez odwieczne prawa natury. Prosty w obsłudze panel oferuje 3 scenariusze programów wodnych - Restart (Nowy początek), Reload (Regeneracja), Return (Powrót), jak również możliwość własnego wyboru ustawień, w tym wyłączenia prysznica na głowę. Takie rozwiązanie sprawia, że w przeciwieństwie do prawdziwego deszczu, ten płynący z RainSky E jest dokładnie taki, jakiego oczekuje użytkownik.

 

Restart (Nowy początek) delikatnie stymuluje, wyzwalając energię życiową. Kąpiącego otacza wyjątkowy, ciepły deszcz, który stopniowo staje się coraz chłodniejszy. Przyjemnie orzeźwiające opary mgły dodatkowo pobudzają krążenie, by pod koniec ustąpić ponownie wzrastającej temperaturze strumienia wody. Reload (Regeneracja) to łagodny prysznic, który jednocześnie rozluźnia i pobudza. W rytmicznym cyklu ciało jest najpierw ogrzewane, a następnie delikatnie chłodzone. Return (Powrót) – to powrót do wnętrza siebie. Łagodny deszcz pozwala oderwać się od codzienności, otaczając kąpiącego ciepłą wodną kurtyną, przywracając równowagę ciału i duszy. Deszczownica jest wbudowana w przestrzeń sufitu, dzięki czemu woda zrasza ciało jak prawdziwy deszcz.

 

Baterie idealne do małych łazienek

 

Lulu – świat formy i koloru

Seria Lulu podejmuje temat zmysłowości w łazience. Świat Lulu to miejsce uwodzicielskie, pełne miłości, pasji, mody, koloru i muzyki. Idea ta odzwierciedlona jest zarówno poprzez wzornictwo armatury i pasujących do niej akcesoriów, jak również użycie najwyższej jakości, aksamitnych materiałów wykończeniowych we wnętrzu. Koncepcja Lulu jest hołdem złożonym Loulou de la Falaise – dzisiejszej ikonie stylu, niegdyś muzie Yves Saint Laurenta. Linia armatury Lulu zaciera granice między łazienką a pozostałymi wnętrzami. Łazienka staje się oazą, która nabiera wyjątkowo sensualnego znaczenia dzięki architekturze i wyposażeniu. Estetyka Lulu oczarowuje, przywodząc na myśl francuską kulturę: miłość, namiętność, modę, kolor, muzykę oraz zmysłowość.

 

To niezwykłe połączenie delikatności i smukłości ze zdecydowaniem nadaje linii zmysłowy, pociągający charakter. Przyjemność sprawia już sam dotyk eleganckich i wyprofilowanych powierzchni. Świat Lulu nie byłby kompletny bez akcesoriów dopełniających koncepcję łazienki jako przestrzeni życiowej. Proste, praktyczne formy spotykają się tu z nowoczesnym zestawieniem materiałów: drewna, porcelany i szkła. Klarowne proporcje, kontrastujące materiały oraz intensywne barwy (zielony, purpurowy i pomarańczowy) tworzą napięcie między światem formy i koloru. Seria Lulu zdobyła nagrodę "iF product design award" przyznawaną przez International Forum Design w Niemczech.

 

 

Symetrics – nowy standard w planowaniu i projektowaniu łazienek

Symetrics to system modułowy otwierający nową perspektywę w planowaniu łazienek. Koncentruje się na pomieszczeniu jako całości, a nie jego poszczególnych fragmentach czy produktach. System bazuje na specjalnej siatce do montażu podtynkowego, która gwarantuje szerokie możliwości projektowe oraz, co równie istotne, łatwość i perfekcję instalacji. Oprócz siatki, pracę projektanta wspiera także ujednolicony rozmiar modułów bazujących na jednostce podstawowej o wymiarach 60 x 60 i szyna montażowa wykorzystywana już na etapie instalacji rur.

 

Możliwość dowolnej aranżacji modułów w niezliczonych kombinacjach, a także jasne oddzielenie wylewki od uchwytów wpływają na całościowy kształt wnętrza czyniąc je bardzo harmonijnym. W ramach programu Symetrics Dornbracht wprowadził xGate czyli nowatorskie rozwiązanie do kontrolowania przepływu wody. xGate zawiera dwa uchwyty – jeden kontrolujący temperaturę, a drugi strumień wody. Seria Symetrics zdobyła następujące nagrody za wzornictwo: srebrny medal w konkursie „Design Award” organizowanym przez Republikę Federalną Niemiec (najważniejszy konkurs w dziedzinie wzornictwa w tym kraju), "Good Design Award" nagrodę przyznawaną przez The Chicago Athenaeum oraz "iF product design award" przyznawaną przez International Forum Design w USA.

 

Bezdotykowa armatura łazienkowa

 

Elemetal Spa – woda w najczystszej postaci

Elemental Spa, seria będąca częścią architektury rytualnej, powstała dzięki inspiracji naturalnymi źródłami wody i ich wpływem na kształtowanie otoczenia. Produkty wchodzące w skład Elemental Spa to współczesne interpretacje elementarnych ujęć wody. Ich czysty kształt bazuje na sześciennej bryle. Zastosowane rozwiązania techniczne sprawiają, że płynąca z wylewki woda tworzy refleksy świetlne, a jej leniwy ruch sprawia wrażenie stania przy naturalnym źródle. Nowością jest także zastosowanie jedwabiście matowego Corianu® nadającego produktom Elemental Spa monolitycznego charakteru.

 

Materiały wykończeniowe, które doskonale korespondują z ideą żywiołu wody to corten, który w wilgoci pokrywa się patyną, miedź - używana jako element terapeutyczny a ponadto utleniająca się w połączeniu z wodą - oraz drewno oliwne dające naturalne ciepło i wnoszące do naszej przestrzeni element duchowy. Woda płynąca z armatury Elemental Spa pozostawia na tych materiałach unikalny ślad, przywodząc nam na myśl źródło jako początek istnienia i nadając wnętrzu niepowtarzalny wygląd. Każdy z 6 produktów Elemental Spa posiada swoją własną nazwę. ITA i IAM to armatura umywalkowa, KATA i NOTA wannowa, a SANGHA i SATI to nazwy zestawów prysznicowych.

 

Prywatne SPA w zaciszu łazienki

 

Tara. – ponadczasowa klasyka

Tara. to udoskonalona seria klasycznej kolekcji Tara, która już od ponad dekady stanowi ideał nowoczesnego wzornictwa. Subtelna modyfikacja nazwy polegająca na wprowadzeniu kropki – Tara. – jest deklaracją minimalistycznych, aczkolwiek znaczących zmian wprowadzonych we wzornictwie, architekturze, wykończeniu i technologii nowej kolekcji.  Istotą zmian było zaprojektowanie wyraźnie smuklejszej i bardziej wertykalnej linii armatury. Osiągnięto to zmniejszając średnicę uchwytów i rozet, poprawiając geometrię uchwytów krzyżowych oraz wydłużając o kilka milimetrów linię wylewki. Kontury wszystkich elementów nowej kolekcji Tara. wyostrzono podkreślając w ten sposób ich czysto geometryczną i symetryczną formę.

 

Wizytówką kolekcji Tara. jest specjalna edycja armatury w dwóch oryginalnych kolorach powłok – białej i czarnej. Czyste barwy Tara. Black Edition i Tara. White Edition idealnie harmonizują z nowoczesnym wzornictwem kolekcji, które można scharakteryzować jednym słowem – „ponadczasowe”. Aksamitne w dotyku powłoki potęgują wrażenie luksusu i najwyższej jakości, jakie wywiera na nas projekt wzorniczy. Seria Tara. zdobyła nagrody: "Good Design Award" przyznawaną przez The Chicago Athenaeum w USA oraz “Best of Year Award”, przyznawaną przez amerykański magazyn "Interior Design Magazine". Ekspozycję produktów w ramach Studia of Excellence Dornbracht można oglądać w salonie Greston, Al. Krakowska 10, Sękocin-Nowy pod Warszawą.

 

 

 

 

Źródło: Effective PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • torba do wózka Liczba postów: 1 Grupa: Porady i op... Jednym z świetnych sklepów gdzie znajdziecie takie produkty dla dzieci jak wózki, krzesełka do karmienia, łóżeczka, kojce i wiele więcej jest https://caretero.p...
  • huśtawka Liczba postów: 1 Grupa: Ciekawe pom... Jednym z świetnych sklepów gdzie znajdziecie takie produkty dla dzieci jak wózki, krzesełka do karmienia, łóżeczka, kojce i wiele więcej jest https://caretero.p...
  • święta Liczba postów: 33 Grupa: Ciekawe pom... Jeżeli marzysz o wyjątkowym prezencie, to https://edibazzar.pl/ jest miejscem, które warto odwiedzić. Ich oferta jest niezwykle różnorodna, a każdy produkt eman...
  • Baterie umywalkowe ścienne - tradycyjne i bezdotyk... Liczba postów: 5 Grupa: Wnętrza Oprócz urządzeń sanitarnych, kluczowym elementem łazienki jest odpowiednio dopasowana bateria do wanny, kabiny prysznicowej czy umywalki, uwzględniająca zarówno...
  • Baterie umywalkowe o prostych kształtach z bocznym... Liczba postów: 3 Grupa: Wnętrza Skandynawski design to świetny wybór do łazienek, z eleganckimi liniami i nowoczesnym wyglądem. Jeśli szukacie baterii umywalkowych to warto zajrzeć tutaj https...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19063 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 155

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >