Instalacja z patentem

Instalacja z patentem

Czasy kiedy do budowy instalacji wodnych wykorzystywano ciężkie i podatne na korozję rury ze stali cynkowanej minęły bezpowrotnie. Producenci materiałów budowlanych proponują nowoczesne i kompletne systemy instalacji sanitarnych, grzewczych i ogrzewania podłogowego. Czytaj dalej


Po pierwsze rury…

Należyte rozprowadzenie wody  wewnątrz budynku jest jednym z najważniejszych aspektów na etapie projektowania, ale także wykończenia własnego domu. Podstawą każdej instalacji są rury. Ich właściwy dobór ma duże znaczenie dla trwałości i bezpieczeństwa całej instalacji. System TECEflex w instalacjach sanitarnych i grzewczych wykorzystuje:
1. Rury  sanitarne z wysokiej gęstości polietylenu sieciowanego elektronowo (PE-Xc). Można je stosować m. in. w układach kondygnacyjnych i mieszkaniowych, ściankach instalacyjnych, w posadzkach i bruzdach ściennych.
2. Rury grzewcze to rury z PE-Xc z powłoką antydyfuzyjną zapobiegającą dyfuzji tlenu do instalacji. Są  niezwykle odporne temperaturowo, ciśnieniowo i  niewrażliwe na korozję, a dzięki dużej elastyczności niezwykle proste w ułożeniu.
3. Uniwersalne rury wielowarstwowe PE-Xc/AI.PE produkowane na bazie rury sanitarnej PE-Xc, na którą nałożona zostaje warstwa folii aluminiowej zgrzewanej doczołowo. Rura wielowarstwowa łączy w sobie zalety rury metalowej i rury z tworzywa. Dzięki temu charakteryzuje się  wysoką odporność ciśnieniową, temperaturową i niewrażliwość na korozję. Co ważne, rura wielowarstwowa TECEflex może być kształtowana ręcznie, bez użycia dodatkowych narzędzi. Zewnętrzna część produktu - w kolorze białym - umożliwia stosowanie rury w miejscach widocznych np. przyłączach do grzejników.

Jak to połączyć…

Dzięki opatentowanej technologii, wszystkie rury firmy TECE łączone są za pomocą specjalnych tulei zaciskowych bez konieczności stosowania uszczelek typu O-Ring i taśm uszczelniających
- Właściwe uszczelnienie jest w tym przypadku efektem wprasowania ścianki rury pomiędzy tuleję i złączkę bez uszkodzenia samej rury – mówi Andrzej Durda – dyrektor ds. technicznych w TECE. Dzieje się tak dzięki tzw. „efektowi pamięci kształtu”. Rura sama zaciska się na króćcach złączek po rozszerzeniu, a następnie ścianki rury są dodatkowo wciskane w karby złączki poprzez nasunięcie tulei zaciskowej – dodaje Durda.
Rury łączone w systemie TECEflex zachowują swój przekrój wewnętrzny, a dzięki zastosowaniu jednej uniwersalnej złączki do trzech typów rur wyeliminowana została możliwość pomyłki i zamiany złączek w montażu.

Zastosowanie

Uniwersalny i wielofunkcyjny system TECEflex został zaprojektowany do budowy wewnętrznych instalacji wody pitnej (od wodomierza, aż do rozdziału w mieszkaniu i na kondygnacjach), przyłączeń grzejników, ogrzewania podłogowego i ściennego. Rury i złączki w systemie TECEflex powinny być układane w temperaturze powyżej +5stopni C. Innowacyjna technologia sprawia, że system jest niezwykle odporny ciśnieniowo i temperaturowo. Spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, a przy tym jest bardzo prosty w montażu. Co ważne, dzięki zastosowaniu specjalnych  przyłączy lutowanych i złączek, można w niezwykle łatwy sposób przejść na TECEflex z innych – starszych systemów instalacyjnych.

Źródło: iN PLUS Public Relations / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18306 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 83

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >