Inteligentne złącza

Inteligentne złącza

Oszczędność czasu, możliwość demontażu, wytrzymałość oraz brak konieczności użycia drogich narzędzi – to tylko wybrane zalety nowej generacji systemu łączenia rur typu „push-fit”. Czytaj dalej

 

Logiczne połączenie                                                                                             

TECElogo charakteryzuje się prostą i przemyślaną konstrukcją. W skład systemu wchodzą rury wielowarstwowe oraz złączki składające się tylko z kilku komponentów: korpusu, wkręcanej tulei, pierścienia zaciskowego i o-ringów odpowiedzialnych za trwałe uszczelnienie połączenia. Pierścień gwarantuje bezpieczne zamocowanie na korpusie. Zbudowany jest wyłącznie z tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie powoduje uszkodzeń rury. Tuleję wyposażono w zamknięte okienko kontrolne, co zapobiega przedostawaniu się zabrudzeń do złącza. System TECElogo dostosowany jest do instalacji grzewczych oraz sanitarnych i dostępny jako kompletny system w rozmiarach od 16 do 50 mm.

 

 

Czytaj również: Rozdzielacz ogrzewania podpodłogowego

 

 

Oszczędność czasu i środków

System TECElogo to szereg korzyści dla instalatorów – oszczędność czasu i kosztów wykonania instalacji oraz ograniczenie niezbędnych narzędzi do minimum. Jedyne czynności, jakie należy wykonać podczas montażu, to: przycinanie, kalibracja i wtłoczenie, czyli włożenie przyciętej i skalibrowanej rury w złączkę. Dzięki temu, przy korzystaniu z systemu TECElogo, nie ma obawy o ryzyko popełnienia błędu wykonania niedokończonego połączenia. W przypadku usterki lub nieprawidłowej instalacji połączenie może zostać ponownie rozdzielone za pomocą klucza TECElogo. Rozwiązanie to stanowi istotne zabezpieczenie dla wykonawcy w sytuacji popełnienia ewentualnego błędu montażowego lub zmiany koncepcji.

 

 

Czytaj również: Ekogroszek - waga ma znaczenie

 

Spośród zalet systemu TECElogo warto wyróżnić także odporność na ciśnienie, wysokie temperatury i korozje oraz możliwość montażu podtynkowego. Połączenie TECElogo zostało wielokrotnie przetestowane w różnych sytuacjach budowlanych i laboratoryjnych. Wysoką wydajność i bezpieczeństwo systemu potwierdza aż 10-letnia gwarancja producenta.

Źródło: Sfera PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18802 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 153

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >