Jak dobrać okno do kuchni?

Jak dobrać okno do kuchni?

Okno w kuchni powinno wpuszczać do środka mnóstwo światła, a przy tym zapewniać optymalną wymianę powietrza. Poza względami użytkowymi pełni ono także funkcje estetyczne, w istotny sposób nadając wyrazu całemu pomieszczeniu. Czytaj dalej

 


Wybór odpowiedniego okna do kuchni stanowi więc prawdziwe wyzwanie. Czym się kierować i na co zwracać uwagę podczas zakupów? Na to pytanie odpowiada Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus. Kuchnia to pomieszczenie, w którym  w powietrzu unosi się kulinarna magia. Oprócz niej wyczuwalne są także niestety para wodna oraz mniej przyjemne zapachy przypalonego oleju, mleka czy smażonej ryby, których chcemy się szybko i skutecznie pozbyć. W takich sytuacjach pochłaniacz nie zawsze spełni nasze oczekiwania. 

 

Czytaj również: Oszczędność energii dzięki oknom

 

„Kuchnia potrzebuje stałej cyrkulacji powietrza. Okno kuchenne wyposażone w dostępne w firmie OknoPlus okucie Comfort daje możliwość optymalnej wentylacji. Umożliwia ono odsunięcie skrzydła od ramy na 6 mm po całym obwodzie. Okno w tej pozycji pozostaje zaryglowane i spełnia standard bezpieczeństwa z DIN V ENV 1627-1630 w klasie odporności WK1. Odstawienie skrzydła nie jest widoczne od zewnątrz, co skutecznie ogranicza możliwość wizyty „nieproszonych” gości. Pozycja klamki również nie zdradza, że okno jest rozszczelnione. Dzięki temu uzyskuje się bezpieczny wariant przewietrzania pomieszczeń w nocy, a nawet podczas nieobecności użytkowników. Wybierając okno do kuchni zdecydujmy się na rozwiązanie uchylno - rozwieralne  we wszystkich kwaterach, a nie tylko w jednej części. Dopłata za rozbudowanie okucia o dodatkową funkcję uchylną jest minimalna, ale za to bardzo poprawia jego funkcjonalność.  To właśnie funkcja uchyłu ułatwi błyskawiczne  wietrzenie. Rozwieranie okna wykorzystywane jest najczęściej jedynie podczas jego mycia . Jeżeli z kolei chodzi o kolorystykę, dzięki szerokiej palecie barw okien OknoPlus i możliwości wyboru rozwiązań dwukolorowych możemy dobrać odcień okiennej ramy do okleiny kuchennych mebli, nie rezygnując przy tym z dopasowania zewnętrznej barwy okna w kuchni do koloru okien w innych pomieszczeniach. Nie zapomnijmy również, by dopasować barwę okiennej klamki do karniszy, podchwytów czy widocznego sprzętu AGD. W ramach dodatkowego wyposażenia, w kuchennych oknach możemy zastosować szyby refleksyjne, czyli szkło, które odbija promienie słoneczne .” – mówi Izabela Tryba z firmy OknoPlus.

 

Czytaj również: Jak przywrócić blask drewnianym oknom?

 

Na jakiej wysokości zamontować okno w kuchni?  

„Wysokość montażu okna najlepiej uzależnić od wysokości blatów kuchennych. Dzięki temu możemy wykorzystać okienny parapet jako część kuchennego blatu.” – radzi Izabela Tryba z firmy Oknoplus.

 

Idealnie dobrane okna w kuchni dodają jej nie tylko uroku, ale sprawiają, że jest bardziej funkcjonalna
Fot. OknoPlus


 

Źródło: Gut PR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18797 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 458

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >