Jak montować i uszczelniać okna zimą?

Jak montować i uszczelniać okna zimą?

O tym, że nasze okna i drzwi nie zapewniają właściwej izolacji termicznej przekonujemy się często w najmniej sprzyjającym remontom okresie – w trakcie zimy. Nie oznacza to jednak, że musimy czekać aż do wiosny by naprawić błędy w ich montażu. Czytaj dalej

Zima nie odpuszcza. Jeszcze nie jeden raz szczelność naszych okien i drzwi będzie wystawiona na ciężką próbę. Nieprawidłowe osadzenie lub źle zaizolowane szczeliny sprawiają, że nawet w przypadku najlepszych,  energooszczędnych okien jesteśmy narażeni na ucieczkę ciepła. Para lub woda zbierająca się wokół ościeży to niechybny znak, że okno przepuszcza zimne powietrze do środka pomieszczenia, a jednocześnie ciepło z wewnątrz ucieka na zewnątrz, narażając nas na niepotrzebne straty energii. Gdy nieszczelność okien lub drzwi skłania nas do działania w trudnych, jesienno-zimowych warunkach – powinniśmy skorzystać z pian stworzonych z myślą o stosowaniu w niskich temperaturach. Dzięki ich specjalnej formule struktura komórkowa utwardzonej pianki oraz jej parametry montażowe będą prawidłowe nawet w temperaturach bliskich -10ºC.

 

 

 

W przypadku pianek zimowych marki Soudal ich niski stopień rozprężania pozwala zamontować okno bez ryzyka wypaczenia profili okiennych, a ich stabilność wymiarowa oraz sprężystość w niskich temperaturach sprawiają, że wykonane z ich pomocą uszczelnienia nie ulegną wykruszeniu, czy odkształceniu nawet przy znacznych różnicach temperatury. Dzięki bardzo dobrej przyczepności do większości podłoży budowlanych, zimowe pianki Soudal nie ściekają nawet po pionowych powierzchniach wykonanych z PVC czy aluminium. Nieszczelne okna czy drzwi to nie wszystko - niekiedy newralgiczne miejsca, przez które ucieka ciepło stanowią „prześwity” w ściankach działowych wykonanych z cegły, drewna czy płyt gipsowo-kartonowych. W gamie pianek zimowych Soudal znajdziemy produkty, które doskonale sprawdzą się jako wypełniacze zarówno pęknięć i szczelin pomiędzy elementami przegród budowlanych, jak i izolatory przepustów rurowych w ścianach, stropach czy dachach.

 

 

Źródło: Pegasus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19430 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 116

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >