Jak zabezpieczyć wodę przed zanieczyszczeniami? Zawory antyskażeniowe

Jak zabezpieczyć wodę przed zanieczyszczeniami? Zawory antyskażeniowe

Valvex, polski producent armatury instalacyjnej i sanitarnej, wprowadził do swojej oferty zawory zwrotne antyskażeniowe stosowane jako zabezpieczenie klasy EA przed przepływem zwrotnym. Czytaj dalej

Zawór zwrotny antyskażeniowy Valvex DN15 – DN32 typ EA służy jako zabezpieczenie wody przed możliwością zanieczyszczenia wtórnego i ma zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej, instalacjach przemysłowych, przeciwpożarowych nawodnionych, wodociągowych, grzewczych, jak również w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych. Może być montowany jako zabezpieczenie główne na przyłączu instalacji wodociągowej, bezpośrednio za wodomierzem. Wykonany jest z surowców najwyższej jakości zgodnie z normą PN EN 13959 i jest objęty 2-letnią gwarancją .

100% szczelności

Zawór ten posiada ruchomy grzybek uszczelniający, który jest odsuwany od gniazda bliżej lub dalej w zależności od wielkości przepływu. Jeżeli przepływ spada do zera, sprężyna przesuwa grzybek do gniazda, powodując uszczelnienie i uniemożliwiając przepływ zwrotny.

Możliwość nadzoru

Po stronie dopływu znajduje się otwór kontrolny, który służy do kontroli szczelności zamkniętego zaworu zwrotnego w czasie eksploatacji. Po zamknięciu zaworu odcinającego przed zaworem antyskażeniowymi spuszczeniu wody z odcinka między zaworami odcinającym i zwrotnym nie powinno być już żadnego wycieku. Otwór spustowy po stronie odpływu służy do opróżniania instalacji za zaworem zwrotnym.

 

 

Dane techniczne:

Maksymalne ciśnienie robocze: 1,0 MPa (PN 10)
Maksymalna temperatura robocza: do 90°C

 

Źródło: Testa Communications Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18065 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 737

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >