Jaką bramę do grażu wybrać?

Jaką bramę do grażu wybrać?

Z roku na rok rośnie liczba samochodów osobowych jeżdżących po polskich ulicach. Coraz więcej aut musi znaleźć miejsce do parkowania w mieście.

Bramę garażu zbiorczego przekracza codziennie wiele samochodów osobowych, dlatego głównym celem towarzyszącym konstruowaniu bramy ET 500 była jej długotrwała niezawodność. Wytrzymała konstrukcja bramy ET 500 zaprojektowana została na ponad ćwierć miliona cykli. Dzięki nie zużywającemu się mechanizmowi przeciwwagi brama ta praktycznie nie wymaga konserwacji. Pozwala to uniknąć uszkodzeń i związanych z tym zatorów przed bramą oraz zredukować koszty konserwacji. Brama ET 500 charakteryzuje się długim okresem niezawodnego użytkowania.


Metalowe motywy zdobnicze bram garażowych


Spokojne i bezpieczne sąsiedztwo
Dla mieszkańców budynków z garażami zbiorczymi i podziemnymi oraz ich sąsiadów istotne jest jak największe zredukowanie dokuczliwości hałasu. Poruszająca  się bardzo cicho  brama ET 500 daje taką możliwość. Przede wszystkim jednak brama ta jest bramą bardzo bezpieczną - podwójny napęd linowy praktycznie uniemożliwia opadnięcie skrzydła bramy, a spora ilość miejsca między skrzydłem bramy i bryłą budynku eliminuje niebezpieczeństwo przygniecenia palców.

 

Jaka brama wjazdowa będzie lepszym wyborem - przesuwna czy dwuskrzydłowa?


Różnorodność form
W wersji podstawowej brama ET 500 jest wykonana z blachy perforowanej o 45 -procentowym przekroju wentylacyjnym. Istnieje jednak możliwość dopasowania wzoru bramy, tak aby wkomponowała się ona w estetykę fasady budynku. Brama może mieć na przykład  kształt segmentów, wtedy będzie miała taki sam wygląd jak brama segmentowa.  Może też być dostarczona bez wypełnienia i na indywidualne zamówienie wyposażona w jeden z wielu jego wariantów – na przykład w wypełnienie z drewna.


{art_link#21544


Idealna, gdy mało miejsca

Chociaż brama ET 500 jest bramą uchylną, wychyla się zaledwie na 20 centymetrów i właśnie tyle miejsca zabiera przed garażem podczas otwierania. W związku z tym idealnie nadaje się do miejsc o ograniczonych warunkach przestrzennych.


Uchylne bramy garażowe kompleksowym rozwiązaniem do garażu


Jedna brama - dwa napędy
W garażach na mniej niż 50 miejsc parkingowych nowa brama jest napędzana za pomocą napędu do bram garażowych SupraMatic H. Dzięki funkcji łagodnego startu i zatrzymania brama z napędem SupraMatic H porusza się bardzo cicho, dlatego dobrze sprawdza się  w hotelach, budynkach z mieszkaniami na wynajem i biurowcach. Jeżeli garaż jest przewidziany na więcej niż 50 samochodów osobowych  - do częstego otwierania i zamykania bramy lepiej przystosowany jest napęd łańcuchowy ITO 400. Oba napędy można łączyć  z różnymi sterowaniami i sygnalizatorami świetlnymi.

 

Czym się kierować przy wyborze bramy garażowej? Przydatne wskazówki


Wejście obok wjazdu
W przypadku potrzeby wchodzenia do garażu bez otwierania bramy – istnieje możliwość  wyposażenia bramy ET 500 w drzwi przejściowe umieszczone w płycie bramy. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie wejście do garażu przy minimalnych stratach ciepła.
Zdjęcie 1:
Idealna w przypadku małej ilości miejsca przed bramą: Nowa brama do garaży zbiorczych ET 500 firmy Hörmann odchyla się do przodu tylko na 20 centymetrów.Zdjęcie 2:
Elastyczność konstrukcji: Wzór 405 nowej bramy do garaży zbiorczych ET 500 firmy Hörmann może być wyposażony w dowolne wypełnienia. Dzięki temu bramę można harmonijnie wkomponować w fasadę budynku.Zdjęcie 3:
Wejście zamiast wjazdu: Aby umożliwić przechodzenie osób bez otwierania całej bramy, bramę ET 500 można  wyposażyć w drzwi przejściowe.Zdjęcie 4:
Wytrzymała i bezpieczna konstrukcja bramy: Nowa brama ET 500 firmy Hörmann jest zaprojektowana na ponad ćwierć miliona cykli. Dzięki nie zużywającemu się mechanizmowi przeciwwagi zmniejszają się  koszty konserwacji. Dodatkowo spora ilość miejsca między skrzydłem bramy i bryłą budynku eliminuje niebezpieczeństwo przygniecenia palców.

Źródło: budnet.pl
Autor: Polish European Media Sp. z o.o/budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18793 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 73

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >