Jaką kosę wybrać do pielęgnacji żywopłotu?

Jaką kosę wybrać do pielęgnacji żywopłotu?

Przycinanie krzewów i drzew spełnia kilka istotnych funkcji: przyczynia się do zagęszczenia krzewów, i umożliwia nadawanie im estetycznego kształtu, zaś ucinanie gałązek drzew owocowych zwiększa doświetlenie rośliny. Czytaj dalej

 

W każdym przypadku – jest to zabieg pielęgnacyjny, który zapewnia utrzymanie roślin w zdrowej kondycji. Cięcie krzewów i żywopłotów powinno się być wykonywane systematycznie i kilka razy w sezonie, ale ze względu na cykl wegetacji zaleca się, by zabieg ten był wykonany po raz ostatni do końca lata.   Ważne jest również, aby w przypadku żywopłotów przycinać część zieloną, i by ruch cięcia był wykonany ostrym ostrzem prostopadle do gałązek.

 

 

Wygodnym w użyciu i zarazem bezpiecznym dla roślin urządzeniem do przycinana krzewów oraz gałęzi są nowe w tym sezonie przystawki do kos Honda. Montowane jako końcowa część kosy umożliwiają sprawne i łatwe przycinanie roślin od samego dołu do znacznych wysokości. Precyzyjne cięcie w dolnych partiach roślin nie wymaga schylania się. Podkrzesywarką możemy ścinać gałęzie o średnicy nawet powyżej 15 cm i sięgnąć na wysokość ok. 3,5 m. Bardzo efektywnym urządzeniem jest przystawka do cięcia żywopłotu -  można ustawiać ją pod różnymi kątami, co pozwala na komfortowe przycinanie roślin z każdej strony, a z góry nawet na wysokości 3 m i jednocześnie prostopadle  do przycinanej powierzchni.

 

 

Nowe przystawki oferowane są do wybranych modeli kos spalinowych Honda UMK 425E LEET i UMK 435E LEET poszerzając tym samym ich dotychczasowe możliwości zastosowania o przycinanie żywopłotów, krzewów, drzew i formowanie roślin.  Urządzenia te są lekkie, łatwe w obsłudze oraz przyjazne dla otoczenia i środowiska naturalnego, ponieważ kosy wyposażone są w nowoczesne, ciche  mini 4-suwowe silniki, które zużywają o 30% mniej paliwa i emitują do 85% mniej spalin niż silniki 2-suwowe o podobnej mocy.

 

 

Bez przystawek, kosy spalinowe Honda UMK 425E LEET i UMK 435E LEET o szerokości cięcia 40 cm. służą do wykaszania wysokiej trawy i chwastów, precyzyjnego przycinania trawników w trudno dostępnych miejscach i  wycinania odrostów korzeniowych drzew i krzewów. Przystawki  do kos rekomendowane są przede wszystkim osobom, które uprawiają ogród z różnym typem roślinności i potrzebują narzędzi o szerokim zastosowaniu do prac w ogrodzie od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

 

 

Źródło: Comunicat / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18509 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 79

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >