Koncepcja drzwi bez ościeżnicy

Koncepcja drzwi bez ościeżnicy

Drzwi bez ościeżnicy to idealne rozwiązanie do nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeni tak mieszkalnych, jak i biurowych. Drzwi wkomponowane w powierzchnię ściany wizualnie ujmują prostotą, zaskakują, a przy tym są bardzo funkcjonalne w użytkowaniu.

 

Idea, czyli drzwi bez ościeżnicyW manufakturze Wirchomski opracowana została autorska koncepcja drzwi bez ościeżnicy. Wzór IDEA wyróżnia się stabilną i trwałą konstrukcją, brakiem nadproża oraz praktycznie nieograniczonymi możliwościami, jeżeli chodzi o design i rodzaj zastosowanych materiałów wykończeniowych.


 Z pozoru prosty mechanizm działania, w rzeczywistości wymaga wypracowania unikalnej technologii i dużej precyzji wykonania. Dlatego właśnie drzwi bez ościeżnicy są nadal produktem dedykowanym do najbardziej ekskluzywnych apartamentów i domów. Spośród dostępnych na rynku produktów uwagę zwraca system IDEA opracowany w manufakturze Krzysztofa Wirchomskiego. Ościeżnica w drzwiach IDEA jest wbudowana w ścianę i stanowi z nią integralną całość, a drzwi są w pełni zlicowane z jej powierzchnią. Autorskim rozwiązaniem marki Wirchomski zastosowanym w drzwiach IDEA jest brak nadproża. Dzięki temu skrzydło drzwiowe może mieć wysokość taką jak pomieszczenie.

 

 

Czytaj również: Nowe drzwi odmienią Twoje wnętrza

 


Marka Wirchomski oferuje bardzo wiele możliwości dekoracyjnego wykończenia drzwi IDEA. Mogą być one fornirowane, lakierowane, olejowane, ryflowane, a nawet obłożone lustrem lub kamieniem. Ponadto, drzwi można pomalować na dowolny kolor z palety NCS. Jest to szczególnie ważne, jeżeli chcemy zgrać kolorystycznie kolorystykę skrzydła z odcieniem ścian we wnętrzu.Drzwi bez ościeżnicy IDEA mogą być montowane praktycznie w każdej prawidłowo wykonanej ścianie, w tym murowanej, z płyty g/k czy żelbetonowej. Ościeżnica przygotowana jest z aluminium według autorskiej koncepcji projektantów marki Wirchomski. W porównaniu z innymi produktami dostępnymi na rynku jest trwalsza i bardziej stabilna. Dzięki temu, nie dochodzi do pęknięć ściany, nawet w przypadku  mocnego zamykania i otwierania drzwi. Ościeżnica jest przygotowana do malowania tradycyjnymi farbami do wnętrz. Sposób zamykania w systemie IDEA marki Wirchomski jest  taki sam jak w drzwiach ościeżnicowych z tą różnicą, że stosowane są zamki magnetyczne /na klucz zwykły, wkładkę yale lub bez klucza/. Zawiasy w drzwiach IDEA są niewidoczne dla użytkowników. W zależności od preferencji domowników, drzwi mogą być otwierane poprzez pchnięcie lub pociągnięcie.

 

 

Czytaj również: Drzwi o tradycyjnym wzornictwie ujęte w klamrę współczesnych trendów

 

 

 


Więcej informacji na temat marki Wirchomski i oferowanych przez nią produktów znaleźć można na stronie internetowej www.wirchomski.pl . Salon firmowy znajduje się w Warszawie przy ul. Merliniego 5. 

Źródło: hshpr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nowinki technologiczne w oknach i drzwiach tarasow... Liczba postów: 189 Grupa: Budowa i re...
  • hala namiotowa Liczba postów: 31 Grupa: Firmy budow... Według mnie jeżeli będziecie na etapie poszukiwań wysokiej jakości hali namiotowej zarówno w przypadku zakupu i wynajmu to jak najbardziej mogę polecić Wam do s...
  • Wynajem sprzętu Liczba postów: 47 Grupa: Moja budowa Wysokiej jakości agregaty które działają niezawodnie znajdziesz w ofercie firmy https://www.agregaty.pl/ Zajmują się oni nie tylko ich wypożyczaniem ale również...
  • Praca Liczba postów: 60 Grupa: Firmy budow... Po jakim czasie udało Wam się znaleźć wymarzone stanowisko?
  • magazyn Liczba postów: 530 Grupa: Firmy budow... Wózki paletowe to urządzenia, które ułatwiają i przyśpieszają pracę pracowników magazynu. Aby wybrać idealny paleciak, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów:...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19078 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 206

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >