Materiały budowlane: nowy asortyment produktów ceramicznych Terca

Materiały budowlane: nowy asortyment produktów ceramicznych Terca

Produkty ceramiczne Terca, należące do oferty handlowej firmy Wienerberger, cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród biur architektonicznych, jak też wymagających inwestorów indywidualnych. Zainteresowanie to podyktowane jest różnorodnością asortymentu oraz bogactwem możliwości kształtowania przestrzeni, jakie daje ich stosowanie. Określenia: elegancja, prestiż i trwałość najlepiej identyfikują walory cegieł i bruków Terca. Czytaj dalej

Asortyment Terca tworzy aż trzydzieści osiem wariantów cegieł elewacyjnych, osiem modeli kolorystycznych płytek elewacyjnych, pełen zestaw dopasowanych do nich kształtek klinkierowych oraz klinkier brukowy w ośmiu naturalnych barwach. System dopełniają specjalistyczne zaprawy do murowania i spoinowania murów z cegieł klinkierowych.
    

cegły elewacyjne Terca (pomerania)

 

Piękne i praktyczne elewacje klinkierowe

Cegły elewacyjne Terca, produkowane ze specjalnych glin, kojarzą się głównie z trwałością, klasą i harmonią kształtowanego przy ich pomocy obiektu. Dostępne są w szerokiej gamie kolorów (od jasnych, piaskowych, przez bogate czerwienie i brązy, po dumną czerń), a także różnorodnych faktur powierzchni licowych (gładkie, ryflowane, ręcznie formowane). Cała gama cegieł elewacyjnych Terca podzielona jest na sprofilowane kolekcje: Futura, Polonia, Fantazja, Awangarda, Architektura i Prestiż, co bardzo ułatwia inwestorom dokonanie właściwego wyboru i realizację indywidualnych, niebanalnych projektów, zgodnych z wyobrażeniami o idealnym budynku. Różnorodność faktur i rozmaita kolorystyka sprawiają, że posesje nie tylko zyskują indywidualny, niepowtarzalny styl, ale także nabywają waloru elitarności.

cegły elewacyjne Terca (gandawa) 

 

Ceramiczne cegły elewacyjne Terca są idealnym materiałem nie tylko do budowy elewacji domów, ale też do kreowania elementów małej architektury (ogrodzeń, kominków, grillów) i wykańczania wnętrz (ścianki działowe, obudowy kominków).
Wielość zastosowań, trwałość i estetyka cegieł i płytek elewacyjnych Terca sprawiają,że z powodzeniem sprawdzają się one zarówno na budynkach o stylu nowoczesnym, jak i klasycznych.

  cegły elewacyjne Terca (gandawa) 

 

Cegły elewacyjne Terca, obok walorów estetycznych mają również wysoko cenione zalety praktyczne. Są odporne na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, posiadają niską nasiąkliwość oraz dużą wytrzymałość na ściskanie a wykonane z nich mury nie wymaga żadnych dodatkowych środków konserwując

cegły elewacyjne Terca (fraza)   

 

Tradycja i nowoczesność w harmonii z naturą – bruki klinkierowe

Klinkier brukowy Terca charakteryzuje się bogactwem naturalnych barw: od piaskowych żółci i ciepłych czerwieni, po majestatyczne, surowe brązy. Wypalany z gliny najwyższej jakości, jest trwały i odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych czy mechanicznych. Odznacza się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi. Przeciwpoślizgowa powierzchnia, niska nasiąkliwość i wytrzymałość sprawiają, że jest to jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych przez projektantów krajobrazu. Układany na chodnikach, schodach, podjazdach, wykorzystywany także do budowy murków i ich zakończeń, rynien ściekowych oraz porządkowania terenów zielonych, miejscom, w których został użyty, nadaje niepowtarzalny charakter. Tworzy piękny element dekoracyjny, doskonale uzupełniający się z roślinnością i innymi materiałami naturalnego pochodzenia, takimi jak m.in. drewno i kamień.

Bruki klinkierowe Terca (dresden)

 

Jego ponadczasowy charakter, łatwość obróbki i kształtowania wrażenia harmonijnej przestrzeni sprawiają, że bruki klinkierowe Terca są z powodzeniem wykorzystywane przy aranżacji nowoczesnych projektów użyteczności publicznej, takich jak place i parki miejskie, eleganckich posesji inwestorów indywidualnych oraz modernizacji obiektów zabytkowych. Uzyskany efekt, zależnie od wizji projektanta jest albo stonowany i uspokajający albo żywy, odważny i ekstrawagancki, jednak zawsze stylowy i reprezentacyjny.

Bruki klinkierowe Terca (dresden+flaming)

 

Klinkier brukowy jest materiałem w  pełni ekologicznym, który może być swobodnie składowany i ponownie wykorzystywany z zachowaniem jego walorów jakościowych i estetycznych, a najlepszymi środkami do jego prawidłowej pielęgnacji są słońce, deszcz i regularne użytkowanie.  

 

Bruki klinkierowe Terca (Holstein+Flaming)

 

  Bruki klinkierowe Terca (Holstein+Flaming)

 

 

Źródło: budnet.pl
Autor: RPR Group/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18042 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 748

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >