Nowe chłodzone powietrzem - śrubowe agregaty wody lodowej Trane.

Nowe chłodzone powietrzem - śrubowe agregaty wody lodowej Trane.

Ponieważ dla właścicieli oraz dla zarządców obiektu sprawność energetyczna budynku jest najwyższym priorytetem, do swojej oferty chłodzonych powietrzem agregatów śrubowych wody lodowej RTAC firma Trane wprowadza model RTAC XE (o najwyższej sprawności energetycznej).

RTAC XE nadaje się w szczególności do zastosowań wymagających niezawodności i bezpieczeństwa. Należą do nich obiekty przemysłowe, hotelowe i biurowe, szpitale i pomieszczenia o ściśle kontrolowanych parametrach klimatyzacji.

Nowy agregat wody lodowej RTAC XE 430-1520 kW posiada certyfikat Eurovent w klasie energetycznej A, oraz współczynnik sprawności (EER) nie niższy niż 3,15 (Warunki Eurovent).

Oszczędności energii są uzyskiwane między innymi dzięki opatentowanej technologii parownika typu "halling film" zwiększającej radykalnie czynną powierzchnię parowania i minimalizującej zużycie energii przez agregat  wody lodowej, które to oszczędności mogą sięgać nawet 30% zużycia energii.

Agregat RTAC XE jest wyposażony w sprężarki śrubowe zmiennej wydajności dokładnie dopasowujące parametry pracy do zapotrzebowania budynku lub procesu produkcyjnego. Rotacyjna śrubowa sprężarka agregatu RTAC XE posiada w porównaniu ze sprężarkami tłokowymi niewiele elementów ruchomych, co zwiększa niezawodność jej działania.

Dla zapewnienia sprawnej i bezawaryjnej instalacji jednostki RTAC XE są wcześniej testowane oraz napełniane czynnikiem chłodniczym i olejem w fabryce.

Ten kompaktowy system wymaga do instalacji minimalnej wolnej przestrzeni wokół siebie, co sprawia, że daje się łatwo wprojektować w istniejącą infrastrukturę obok lub na dachu budynku.

“Maksymalna sprawność energetyczna i niezawodność są jednakowo ważnymi czynnikami w minimalizowaniu całkowitych kosztów eksploatacyjnych systemu HVAC,” powiedział Pierre Cazal, wiceprezydent Trane Europe ds. innowacji i rozwoju systemów HVAC. Agregat RTAC XE zapewnia jedno i drugie. Zaletą agregatu RTAC XE jest zarówno bezpieczeństwo i trwałość, jak i wbudowana technologia zapewniająca wysoką wydajność energetyczną.”

Dostępne są specjalne wersje RTAC XE przeznaczone do warunków wysokich temperatur otoczenia, toksyczności i zanieczyszczeń powietrza oraz gdy występują problemy ze stabilnością zasilania elektrycznego.
Źródło: EAST SIDE Consulting GmbH / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18061 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 949

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >