Nowoczesna łazienka: armatura łazienkowa HANSA

Nowoczesna łazienka: armatura łazienkowa HANSA

Firma HANSA wraz z NOA Design realizuje studium nowoczesnej łazienki zapoczątkowane w 2007 roku zatytułowane "HANSA Innovation Circle". W rezultacie Hansa prezentuje nowe rozwiązania i koncepcje, które wykraczają poza tradycyjny zakres armatur. Kolejny ważny element działań dotyczy wzmocnienia armatur ze środkowego segmentu co do wzornictwa i materiałów: w trzech seriach produktów wprowadzono zmiany wzornicze i ulepszono je co do funkcji i różnorodności. Czytaj dalej

Także w 2009 roku filozofia “Doświadczanie wody” odgrywa znaczącą rolę w firmie HANSA: efektowna bateria HANSALATRAVA stworzona przez projektantów Bruno Sacco i Reinharda Zetsche z Octopus Design, to uzupełnienie wzornictwa takich nagrodzonych już produktów jak HANSAMURANO i HANSACANYON.

“HANSAEDITION” - seria łącząca w sobie baterie: HANSACANYON, HANSAMURANO oraz jej nowy klejnot: HANSALATRAVA.

 

Hansa postawiła kamień milowy w najwyższym segmencie armatur, wprowadzając niepowtarzalną baterię umywalkową HANSALATRAVA. HANSALATRAVA doprowadziła filozofię “Doświadczania wody” do końca: nie tylko kształt baterii reprezentuje nowy wymiar, ale także kształt wody, który tworzy innowacyjny, precyzyjnie ukształtowany, przekątny strumień. Doskonale cienka kurtyna wodna powstaje dzięki specjalnej przeźroczystej, wąskiej płytce umieszczonej wzdłuż wylewki. To nie ilość wody decyduje o tak spektakularnym efekcie ale wyłącznie droga, jaką ona pokonuje. Równocześnie zużycie wody pozostaje na niskim poziomie: HANSALATRAVA zużywa do 40% mniej wody niż tradycyjna bateria. Bateria sterowana jest za pomocą zintegrowanego z nią panelu dotykowego wyposażonego w diody LED, które obrazują temperaturę wody.
Wysmukły korpus, perfekcyjne przejścia, niepowtarzalny obraz strumienia – to wszystko, w połączeniu ze specjalnie zaprojektowaną umywalką MINACOR, daje niepowtarzalne wrażenia.

 

Pod nazwą HANSAEDITION, kryją się trzy serie baterii: HANSALATRAVA, HANSACANYON i HANSAMURANO. Produkty oparte o filozofię “Doświadczania wody” tworzące nową koncepcję w najwyższym segmencie wzorniczym. Jest to oferta skierowana przede wszystkim dla środowisk projektowych i architektonicznych. Specjalnie dla tego segmentu Hansa wprowadziła umywalki wykonane z materiału na bazie żywic mineralnych – MINACOR. Każda umywalka jest „przedłużeniem” wzornictwa baterii, co w rezultacie daje perfekcyjny kontrast wzorniczy – w zakresie formy i materiału.

 

Łazienka z przyszłością: indywidualne i kompletne wyposażenie oraz systemy dla zmysłów.

W ramach studium nowoczesnej łazienki Innovation Circle, we współpracy z projektantami z NOA Design, Hansa wprowadza nowe rozwiązania. W nowoczesnych łazienkach produkty są coraz bardziej zaangażowane w całościową architekturę pomieszczenia. W rezultacie armatura może być oddzielona od ceramiki i stać się częścią ściany lub może być połączona z umywalką.

Umywalki w przyszłości będą silnie zorientowane na architekturę, będą wykorzystywały nowe materiały i oferowały nowe koncepcje wykorzystania. Charakterystycznymi cechami są: duże powierzchnie, kwadratowe kształty oraz zintegrowanie nowych funkcji. Nastroju dodają systemy lub panele wysokofunkcyjne – funkcje zorientowane na przeżycia takie jak: zmienny strumień, światło, zapach i dźwięk, które poruszają wszystkie zmysły. Rezultatem Innovation Circle, są stopniowo wprowadzenie w 2009 roku nieoczekiwane rozwiązania produktowe, które odnoszą się nie tylko do baterii, ale prezentują szerokie rozwiązania do łazienki jako całości. Będą one bazowały na znanej już serii HANSADESIGNO, która została unowocześniona wzorniczo i wzbogacona asortymentowo.

 

HANSADESIGNO – seria armatury do łazienki z przyszłością
Klasyczna forma baterii HANSADESIGNO pozostała, jednak stała się ona nowocześniejsza za sprawą smuklejszego korpusu i wylewki. Indywidualizmu dodaje uchwyt, który oprócz podstawowej wersji chromowej jest dostępny ze szklaną powłoką w kolorze czarnym lub białym. Standardowy asortyment tej serii został wzbogacony o nowe baterie i rozwiązania. Pojawiła się między innymi stojąca bateria wannowa uzupełniając kolekcję Designo. Ponadto wprowadzony został nowy system podtynkowy - standardowy w zakresie kształtu, funkcjonalności i planowania. Połączenie innowacyjnego modułu podtynkowego HANSAMATRIX i elementów natynkowych HANSADESIGNO daje wiele możliwości wyboru. Rozety zewnętrzne cechują się minimalizmem i nowoczesnym, prostokątnym kształtem. Ich płaska forma oraz nieskazitelność nadają delikatności.

 


HANSAFORSENSES – światło, dźwięk i zapach

Atmosfera i emocje odgrywają w nowoczesnej łazience ważną rolę. Łączą poszczególne elementy łazienki w całość i poruszają wszystkie zmysły. HANSAFORSENSES poprzez modułowe połączenie dźwięku, światła i zapachu zapewnia nowe przeżycia w łazience. W zależności od indywidualnych potrzeb, trzy moduły można ze sobą łączyć w dowolny sposób, aby zapewnić sobie odpowiedni relaks, odpoczynek czy orzeźwienie. Każdy kolor światła, zapach i dźwięk ma wpływ na nastrój, a nawet może działać terapeutyczne. Na przykład połączenie ciemnoniebieskiego koloru, żywicznego i korzennego aromatu ze spokojną muzyką klasyczną daje relaksujący efekt.
Planowany termin dostępności serii HANSAFORSENSES to I kwartał 2010.

 

HANSAMINACOR: połączenie armatury z umywalką.

Bateria i umywalka tworzą jedną całość, w której armatura jest wzorniczym przedłużeniem umywalki. W skład serii Minacor wchodzą umywalki: standardowe, nablatowe i do montażu ściennego, które są dopasowane do baterii HANSALATRAVA, HANSACANYON, HANSAMURANO i HANSADESIGNO.

 

 

Nowe wzornictwo za przystępną cenę.

 

Wyraźne kontury i nowoczesne wzornictwo, połączenie surowych i łagodnych kształtów oraz zróżnicowanych proporcji, to charakterystyczne cechy odróżniające, dzięki którym nowoczesne wzornictwo może bazować na znanych strukturach i właściwościach. Hansa zastosowała te trendy tworząc nowy design dla serii: HANSASMARTSHOWER, HANSATEMPRA i HANSANOVA STYLE.

System natryskowy: HANSASMARTSHOWER
Przyjemność pod natryskiem: naciśnięcie jednego przycisku uruchamia wypływ wody z głowicy górnej, która posiada dwa rodzaje strumienia: igiełkowy i kaskadowy. Dodatkowo można wybrać obrotową dyszę boczną lub przełączyć strumień wody na nową słuchawkę o nowoczesnym, smukłym kształcie. Podczas gdy panel wyboru funkcji nawiązuje do wcześniejszego wyglądu, tak wzornictwo i materiał zostały całkowicie zmienione. Frontowy panel jest wykonany ze szkła hartowanego i jest on dostępny albo w wersji lustrzanej lub też zabarwionej na kolor antracytowy. System jest wyposażony w termostat HANSACUBE lub w zestaw węży przyłączeniowych umożliwiających podłączenie panela do każdej baterii. Nowy HANSASMARTSHOWER będzie dostępny od września 2009.

 

Termostat: HANSATEMPRA STYLE

Nowy design i zintegrowane funkcje termostatu natynkowego HANSATEMPRA STYLE umocniły średni segment armatur. Zamiast typowego cylindrycznego kształty, Hansa wybrała dla nowego termostatu “kształt kropli” – połączenie kształtu walca i prostopadłościanu. Uchwyty wyposażone we wskaźnik temperatury posiadają funkcję oszczędzania wody i blokadę temperatury. Cały asortyment składa się z termostatu wannowego, natryskowego oraz systemu prysznicowego (połączenie zestawu natryskowego z tremostatem).
HANSATEMPRA STYLE otrzymała już nagrodę "red dot" w kategorii "product design".

 

Baterie HANSANOVA STYLE
Tam, gdzie potrzebna jest zimna woda, zawory umywalkowe HANSANOVA STYLE to idealny wybór. Nowe zawory przekonują swoją prostotą: proste kształty, uproszczona obsługa zintegrowana na wylewce i nieskazitelny wygląd. Nowe zawory ścienne i stojące HANSANOVA STYLE to odpowiednie rozwiązanie w miejscach publicznych jak i w prywatnych. Oprócz znanych już powierzchni chromowych i ze stali nierdzewnej, pojawiły się także zawory w kolorze czarnym i białym.

 

 

Źródło: budnet.pl
Autor: HANSA Polska Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 222

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >