Nowy system ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji

Nowy system ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji

Poprawna instalacja i pierwszy rok działania są kluczowe, aby nowy system ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) działał w pełni swoich możliwości. Czytaj dalej

 

Firma Trane, wiodący światowy dostawca systemów i rozwiązań komfortu do pomieszczeń oraz marka Ingersoll Rand, pomaga właścicielom i zarządcom budynków w podnoszeniu wydajności HVAC i przedłużaniu żywotności systemu oferując nowy program serwisowy Trane Extended Start. Większość usterek HVAC pojawiających się we wczesnym okresie eksploatacji systemu wynika z problemów występujących w pierwszym roku po oddaniu go do użytku. Właśnie dlatego program Trane Extended Start proaktywnie optymalizuje systemy HVAC zaraz po ich instalacji.

 

Program w szczególności koncentruje się na bezproblemowym działaniu oraz szczytowej wydajności i efektywności energetycznej. Celem jest osiągnięcie najwyższej długotrwałej wydajności poprzez zminimalizowanie niesprawności lub wad, jakie pojawiają się w systemie w pierwszym roku działania.

 

“Zarządcy budynków zdają sobie sprawę z tego, jak znaczące są korzyści finansowe i operacyjne płynące z działań prewencyjnych - w przeciwieństwie do konieczności przeprowadzania napraw.” mówi Jose Laloggia, kierownik działu obsługi i części zamiennych firmy Trane na obszar Europy, Bliskiego Wschodu, Indii i Afryki. “Program Trane Extended Start zapewnia uzyskanie najwyższej wydajności systemów HVAC od pierwszego dnia ich eksploatacji, oferując jednocześnie rutynowe czynności serwisowe, które wykraczają poza standardowe warunki gwarancji.”

 

Program Trane Extended Start obejmuje pięć podstawowych oraz trzy opcjonalne usługi, oferujące sprawdzenie instalacji i rozruchu, monitoring parametrów krytycznych oraz regulację ustawień systemu.

 

 

Usługi podstawowe:


- Kontrola poinstalacyjna sprawdza, czy wydajność systemu HVAC w miejscu montażu jest zgodna ze specyfikacją producenta.  

 

- Raport z analizy porównawczej oferuje analizę charakterystyk działania nowego systemu umożliwiającą śledzenie zmian jego wydajności w późniejszych latach.  

 

- Kontrola sprawności wykrywa potencjalne wady, umożliwia regulację ustawień sterowania urządzenia i koryguje wszelkie nieprawidłowości działania.

 

- Analiza oleju agregatu chłodniczego ujawnia nieprawidłowości, które w przyszłości mogą prowadzić do uszkodzeń i przestojów. 

 

- Wymiany filtrów maksymalizują współczynnik przepływu i zapewniają wydajną pracę systemu.

 

 

Usługi dodatkowe:

 

- Analiza drgań pozwala utworzyć sygnaturę odniesienia drgań, która później może pomóc zidentyfikować takie usterki, jak nieprawidłowe ułożenie wałka, uszkodzenie łożyska, czy problemy z silnikiem.


- Get connected oferuje zdalny monitoring alarmów krytycznych, sprawdzanie łącza komunikacji i zautomatyzowane rejestry aktywności alarmów krytycznych.


- Szkolenie operatorów w miejscu instalacji systemu przez autoryzowanego technika pomaga operatorom HVAC zapoznać się z najlepszymi praktykami obsługi i konserwacji urządzeń. Szkolenie to zwiększa bezpieczeństwo, niezawodność i wydajność systemu HVAC.

 

Program Trane Extended Start uzupełnia istniejący wybór usług firmy Trane, pozwalających klientom na zwiększenie niezawodności, wydajności i rentowności posiadanych systemów. Obejmuje on predykcyjne i zapobiegawcze programy konserwacji Trane Select™ i Trane Controls oraz dostosowywane do klienta rozwiązania usługowe Trane Care™ oferujące unowocześnienie i optymalizację systemu.

 

Źródło: East Side Consulting GmbH / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Konstrukcje stalowe w Polsce Liczba postów: 362 Grupa: Budowa i re... Jeśli chodzi o konstrukcje typowo przemysłowe to mogę polecić firmę Vitworker z Bydgoszczy Producent Konstrukcji Stalowych. Trzymają jakość przy naprawdę wymaga...
  • Pellet czy ekogroszek Liczba postów: 18 Grupa: Budowa i re... Jeżeli poszukujesz solidnego źródła ekogroszku w hurcie, warto zainteresować się ofertą https://rastar2.pl/oferta/hurtowa-sprzed az-ekogroszku. Ich ekogroszek ch...
  • magazyn Liczba postów: 534 Grupa: Firmy budow... Berberis powinno zrobić dużą różnicę. Masa funkcji, ciekawe rozwiązania, powinna nadejść mocna poprawa. A co dokładnie? To zależy od was. Musicie regularnie wpr...
  • Remont mieszkania Liczba postów: 62 Grupa: Firmy budow... Remont mieszkania to przedsięwzięcie, które może przynieść wiele korzyści, ale jednocześnie wymaga starannego planowania i przygotowania. Przede wszystkim należ...
  • Budowa domu Liczba postów: 58 Grupa: Firmy budow... Jeżeli budujesz dom to warto inwestować w nowoczesne rozwiązania tym bardziej że wymagają tego nowe przepisy. Jeżeli szukasz pomp ciepła to wybierz produkt mark...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19219 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 203

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >