Ocieplane drzwi zewnętrzne ze stali

Ocieplane drzwi zewnętrzne ze stali

Wymagania stawianie stolarce budowlanej dotyczące jej parametrów cieplnych są coraz bardziej restrykcyjne. Jednak to przede wszystkim przyczyny ekonomiczne decydują o tym, że inwestorzy z roku na rok większą wagę przywiązują do dobrych właściwości izolacyjnych.

 

Dlatego Hörmann oferuje teraz dwa rodzaje nowych drzwi zewnętrznych wyposażonych w przegrodę termiczną: KSI Thermo i MZ Thermo. To drzwi o bardzo dobrej termoizolacyjności, przeznaczone do garaży, budynków gospodarczych, piwnic i warsztatów.

 

 

Przeciwwłamaniowe i izolacyjne: drzwi do piwnicy powinny zatrzymywać ciepłe powietrze wewnątrz domu oraz stanowić barierę dla włamywaczy. Te wymagania spełniają nowe ocieplane drzwi przeciwwłamaniowe KSI Thermo.

 

Ciepło w pracowni i garażu

Znakomitą termoizolacyjność drzwi KSI Thermo i MZ Thermo zawdzięczają swojej budowie. Niski współczynnik przenikania ciepła tych drzwi (U = 1,2 W/m2K, a w drzwiach MZ Thermo z przeszkleniem U=1,4 W/m2K) jest wynikiem konsekwentnego zastosowania  przegrody termicznej - zarówno w  płycie drzwiowej, jak i ościeżnicy. Skrzydło drzwiowe dodatkowo wypełnione jest pianką poliuretanową. Drzwi KSI Thermo i MZ Thermo są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie istotną rolę odgrywają dobre parametry izolacyjne. Świetnie na przykład nadają się do zamykania wyjścia na zewnątrz z pracowni urządzonej w piwnicy. Mogą być też stosowane jako drzwi boczne w garażach przylegających do domu, do których przenika ciepło z ogrzewanej części mieszkalnej.

 

 

Do pomieszczeń szczególnie narażonych na włamanie: w budownictwie komercyjnym KSI Thermo pełnią równocześnie funkcję drzwi przeciwwłamaniowych i izolacyjnych drzwi zewnętrznych.

 

KSI Thermo – ciepło i bezpiecznie

Inwestorom, dla których, oprócz wysokiej termoizolacyjności, ważne są jednocześnie skuteczne zabezpieczenia przed złodziejami Hörmann oferuje drzwi KSI Thermo z  wyposażeniem przeciwwłamaniowym. Trzpienie przeciwwyważeniowe i trwałe zawiasy rolkowe zapobiegają podważeniu drzwi. Po zamknięciu ich na klucz, dodatkowym zabezpieczeniem - oprócz rygla głównego - są rygle obrotowe i trzpienie w górnym i dolnym obszarze drzwi. W ten sposób KSI Thermo spełniają wymagania drugiej klasy odporności na włamanie według normy PN -ENV 1627. Oznacza to, że przez trzy minuty są w stanie stawić opór przeciętnemu włamywaczowi. W rezultacie drzwi KSI Thermo idealnie nadają się jako przeciwwłamaniowe zamknięcie do ogrzewanych pomieszczeń: pracowni urządzonych w piwnicy, budynków gospodarczych itp. Mogą być też montowane w biurach wymagających dobrego zabezpieczenia czy w pomieszczeniach warsztatowych zakładów produkcyjnych.

 

 

Więcej światła: nowe przeszklone drzwi MZ Thermo firmy Hörmann mają bardzo dobre parametry izolacyjne i są odpowiednim zamknięciem zewnętrznym na przykład do pracowni.

 

MZ Thermo - więcej światła

Gdy obok dobrej izolacyjności termicznej w grę wchodzi konieczność doświetlenia wnętrza, najlepszym rozwiązaniem są drzwi MZ Thermo. Dostępne z opcjonalnym przeszkleniem,  zastosowanie znajdują wszędzie tam, gdzie pożądany jest większy dostęp światła dziennego, na przykład w pracowni lub ogrzewanym garażu. Co ważne, nawet drzwi MZ Thermo z dwuszynowym przeszkleniem mają bardzo niski współczynnik przenikania ciepła – 1,4 W/m2K. Zarówno drzwi MZ Thermo, jak i KSI Thermo są dostępne w dwunastu kolorach  i trzech rodzajach oklein. To umożliwia dopasosowanie ich do kolorystyki budynku lub elementów wystroju wnętrza.

 

 

Źródło: Polish European Media / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17909 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 185

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >