Ogrzewanie domu: Innowacyjny projekt - kieruj orzewaniem przez komórkę

Ogrzewanie domu: Innowacyjny projekt - kieruj orzewaniem przez komórkę

RWE i Nokia rozpoczęły współpracę nad innowacyjnym projektem oszczędnego ogrzewania domów i mieszkań, dzięki któremu kierowanie urządzeniami elektronicznymi będzie możliwe nawet tysiące kilometrów od domu. Czytaj dalej

Kaloryfery będzie można w przyszłości regulować nie tylko za pomocą zwykłego pokrętła, ale również z wykorzystaniem centralnej jednostki sterującej, komputera lub w sposób mobilny za pomocą telefonu komórkowego. RWE i Nokia współpracują w obszarze efektywności energetycznej oferując innowacyjne produkty zapewniające większą efektywność cieplną w domach i mieszkaniach.

Pod względem technicznym rozwiązanie bazuje na Nokia Home Control Center. Nokia dostarcza technologiczne know-how, RWE kompetencje w zakresie energetyki – w ten sposób obydwa przedsiębiorstwa wspólnie pomagają oszczędzać energię: W takich „inteligentnych“ domach zwiększa się komfort, a jednocześnie spadają koszty energii. Współpraca rozpoczyna się od oferty skierowanej do klientów w Niemczech. W przyszłości planuje się również rozszerzenie oferty na Wielką Brytanię.

„Cieszymy się, że do współpracy nad ofertą Smart Home pozyskaliśmy firmę Nokia, będącą wiodącym przedsiębiorstwem na rynku zaawansowanych technologii“, mówi Carolin Reichert, Dyrektor ds. Nowych Obszarów Biznesu w RWE, „naszym celem są innowacyjne rozwiązania z zakresu efektywności energetycznej oferowane w przystępnej cenie dla każdego gospodarstwa domowego – proste i komfortowe w obsłudze.“

Pakiet podstawowy składający się z montowanych w kaloryferach zdalnie sterowanych termostatów i centralnej jednostki komunikacyjnej pojawi się na rynku pod koniec 2009 r. Sprzedawca energii będzie ponadto oferował pakiet zaawansowany wyposażony w inteligentne gniazdka. Z ich pomocą Klienci mogą włączać i wyłączać wszelkiego rodzaju urządzenia elektryczne – od lampki na akwarium aż do automatycznych żaluzji, nawet gdy znajdują się tysiące kilometrów od domu.

Nowe aplikacje mają w kolejnym etapie zostać połączone z licznikami energii elektrycznej.
W mieście Mülheim an der Ruhr realizowany jest obecnie projekt, w ramach którego RWE sprawdza, w jaki sposób klienci indywidualni mogą obniżać zużycie energii elektrycznej na podstawie informacji o zużyciu energii przekazywanych w czasie rzeczywistym.
 
Home Control Center fińskiego koncernu telekomunikacyjnego dostępny jest również dla innych uczestników rynku, dzięki czemu mogą oni oferować swoje rozwiązania i usługi z zakresu inteligentnego mieszkania. System ma charakter otwarty, co umożliwia systematyczne poszerzanie palety rozwiązań. Klient ma możliwość sterowania wszystkimi usługami przez telefon komórkowy lub Internet.
Źródło: Lighthouse Consultants Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18528 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 373

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >