Okna drewniano - aluminiowe. Okna chroniące przed wilgocią, temperaturą i promieniowaniem UV.

Okna drewniano - aluminiowe. Okna chroniące przed wilgocią, temperaturą i promieniowaniem UV.

Stolarka drewniano - aluminiowa to innowacyjne rozwiązanie, które łączy ze sobą walory obu tych surowców. Okna firmy Stolbud Włoszczowa zachowują piękno naturalnego drewna, a nowoczesne zabezpieczenie z aluminium chroni je przed działaniem wilgoci, temperatury oraz promieniowania UV. Czytaj dalej

Drewno i aluminium to doskonałe połączenie tradycji i ciepła z nowoczesnością i trwałością. Zastosowany w stolarce naturalny surowiec tworzy przytulny klimat wnętrza, natomiast zewnętrzna, aluminiowa osłona zapewnia oknom długowieczność i stanowi estetyczne wykończenie fasady. Stolarka drewniano – aluminiowa nie tylko ma wyjątkowy wygląd ale również jest odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Innowacyjna technologia

Okna drewniano – aluminiowe firmy Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) są wytwarzane w dwóch technologiach: Gemini i Cora. Gemini opiera się na połączeniu ze sobą dwóch odrębnych ram – drewnianej i aluminiowej, natomiast w systemie Cora drewnianą konstrukcję pokrywa się aluminiową okładziną.  W obu przypadkach drewniane ramy okien są wykonane z drewna sosnowego, dębowego lub meranti klejonego warstwowo. W odrębnym procesie są impregnowane, a następnie trzykrotnie lakierowane farbami wodorozcieńczalnymi kryjącymi lub transparentnymi dostępnymi w szerokiej gamie barw. Profile aluminiowe są anodowane w kolorach: oliwka, srebro, brąz złoto lub malowane proszkowo w kolorach palety RAL. Bogata kolorystyka umożliwia skomponowanie okna, które będzie idealnie współgrało zarówno z fasadą budynku, jak i z wystrojem jego wnętrza. Naturalne drewno stwarza w pomieszczeniu ciepłą i przytulną atmosferę. Zewnętrzny profil aluminiowy zapewnia ochronę drewna przed szkodliwym działaniem temperatury, opadów oraz słońca, przedłużając tym samym żywotność stolarki nawet o 30 lat. Konstrukcja ta zachowuje niebywałą trwałość bez konieczności przeprowadzania kosztownych prac konserwacyjnych i jest łatwa w bieżącej pielęgnacji.

 

 


Nieograniczone możliwości

Stolarkę drewniano – aluminiową można wykonać w różnych rozmiarach, kolorach oraz kształtach. Sposób jej montażu jest taki sam, jak w przypadku tradycyjnych okien drewnianych, czy PCV. Okna w ofercie włoszczowskiego producenta są wyposażone w okucia Winkhaus z funkcją mikrowentylacji i regulacją w trzech płaszczyznach, z zabezpieczeniem antywyważeniowym oraz z blokadą obrotu klamki.  Istnieje także możliwość zamontowania ogranicznika otwarcia sterowanego klamką, zamykaczy z poziomu podłogi, klamek dwustronnych z wkładką na klucz i czterostopniowego uchyłu. Stolarka okienna może być wykonana w 5 wariantach: stała - witryna (S), uchylna (U), rozwierana (R), uchylno - rozwierana (UR), uchylno - przesuwna (UP). Wszystkie te rozwiązania czynią ją niebywale funkcjonalną i wygodną w użyciu. Standardowo montuje się w niej zestaw szybowy ze szkła zespolonego, niskoemisyjnego z przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem. Dla podwyższenia bezpieczeństwa można zamówić wersję  ze szkłem antywłamaniowym P2, P4 lub bezpiecznym O.2. Warto wówczas zastosować także dostępne w opcji dodatkowej okucia bezpieczne lub antywłamaniowe.

Stolarka drewniano – aluminiowa to produkt łączący niebanalny wygląd i najwyższą jakość. Jest idealną propozycją dla osób, które cenią walory naturalnego surowca oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Firma Stolbud Włoszczowa obejmuje okna drewniano – aluminiowe gwarancją 5 lat.

 

Źródło: E.C.H.O Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18532 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 84

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >