Piana montażowo-uszczelniająca - Tytan do PCV

Piana montażowo-uszczelniająca - Tytan do PCV

Prawdziwy mężczyzna powinien postawić dom, posadzić drzewo i dać życie potomkowi. By mieć poczucie, że ma udział w pierwszej z tych czynności niektóre z prac może wykonać bez pomocy fachowców. Czytaj dalej

Montaż okien i drzwi to jedna z prac budowlanych, które z powodzeniem możemy zrobić sami. Wystarczy odrobina wprawy i profesjonalna Piana montażowo-uszczelniająca TYTAN PROFESSIONAL do PCV.

Coraz cieplejsze i dłuższe dni sprzyjają prowadzeniu zarówno drobnych, jak i gruntowniejszych remontów, takich jak na przykład wymiana okien lub drzwi. Choć przedsięwzięcie to wydaje się bardzo skomplikowane i pracochłonne, to bez pomocy fachowców jesteśmy w stanie przeprowadzić taki remont. Jedynym fachowcem jaki będzie nam niezbędny jest piana montażowo-uszczelniająca Tytan do PCV.

Zrób to sam – profesjonalnie
Okna i drzwi poddawane są siłom parcia i zasysania wiatru, a  niewłaściwy montaż może spowodować ich wypadnięcie. Należy więc zwrócić szczególną uwagę na to, aby mocowanie było solidne i wytrzymałe. Montaż nowych okien i drzwi to przedsięwzięcie, podczas którego należy wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych spraw:
- otwór w ścianie powinien mieć równe i proste boki – w razie potrzeby skuwamy nierówności, a braki wyrównujemy zaprawą murarską
- bardzo ważne jest wypoziomowanie dołu ościeżnicy, do której montuje się skrzydło okienne- przed wstawieniem okna z PVC lub drzwi demontujemy ruchome skrzydła. Ościeżnicę wstawiamy w otwór opierając ją na drewnianych klockach nośnych i mocujemy za pomocą kołków rozporowych lub kotew zgodnie z zaleceniami producenta,
- następnie montujemy i zamykamy skrzydło okienne,
- kolejny krok stanowi uszczelnienie okna lub drzwi przy pomocy Piany Montażowo –  Uszczelniającej Tytan do PCV. By pianka montażowa wykazywała lepszą przyczepność, szczelinę wokół ramy odkurzamy i zwilżamy wodą. Piankę poliuretanową Tytan Professional wprowadzamy od dołu  do góry, równomiernie po całym obwodzie wypełniając ok 1/2 głębokości szczeliny. Warto pamiętać, że po rozprężeniu wypełni ona dokładnie całą wolną przestrzeń.
- jeśli nie mamy doświadczenia w stosowaniu pian, warto zabezpieczyć dodatkowo ramę taśmą malarską
- nadmiar piany usuwamy metodami mechanicznymi (np. nożem)
- po pełnym utwardzeniu pianę zabezpiecza się przed działaniem promieni UV pokrywając silikonem, farbą, tynkiem, akrylem, lub innymi materiałami zabezpieczającymi.

Siła Tytanu w rękach amatora
Połączenie ramy okna lub drzwi ze ścianą budynku jest miejscem, w którym w pierwszej kolejności pojawiają się skutki błędów montażowych. Dlatego tak ważne jest użycie w trakcie remontu lub budowy odpowiednich materiałów.
Stworzona właśnie z myślą o tego rodzaju pracach formuła piany montażowo – uszczelniającej do PCV TYTAN PROFESSIONAL idealnie sprawdza się we wszelkich pracach montażowych, uszczelniających i wygłuszających. Piana ta charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną oraz doskonałą przyczepnością do różnego rodzaju materiałów, takich jak cegła, beton, drewno czy PCV. Piana wykazuje czterokrotnie większą przyczepność do tworzyw sztucznych, niż inne tego rodzaju produkty. Poza doskonałymi parametrami dźwiękochłonnymi i termoizolacyjnymi jest odporna na powstanie pleśni i grzybów. Dzięki nisko-rozprężnej formule, nie wypacza profili i zapewnia pełne wypełnienie szczelin.

Montaż nowych okien i drzwi to poważne przedsięwzięcie. Wykonany zgodnie z zasadami i przy użyciu odpowiednich materiałów, takich jak piana montażowo-uszczelniająca do PCV TYTAN PROFESSIONAL, da nam gwarancję wytrzymałości profili przez długie lata.
Źródło: E.C.H.O Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18065 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 780

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >