
Podbitka dachowa z PCV - alternatywa dla drewna
Wykańczając dom należy pamiętać o aranżacji jego otoczenia oraz o dopasowaniu szczegółów wykończenia do siebie. To ważne, aby całość była spójna nie tylko z projektem i naszą wizją, ale także z otoczeniem domu, który jest uzupełnieniem krajobrazu. Aby wykończyć go w naturalny sposób, często stosuje się rozwiązania z drewna. Czym można zastąpić ten materiał w otoczeniu inwestycji?
Czytaj dalej
Naturalne drewno jest obecnie bardzo często wykorzystywane przy wykańczaniu domów jednorodzinnych. Obecnie na rynku dostępne są systemy, które pozwalają na dobranie drzwi, okien i bramy garażowej w tym samym stylu i z tego samego materiału. Wszystkie te elementy mogą być dopasowane pod indywidualne potrzeby klienta i jego projektu. Dobór orynnowania dyktowany jest aspektami ekonomicznymi i estetycznymi.
Do tej pory rynny, dopasowywano do kolorystyki dachu. Dzisiejsza architektura pozwala natomiast na dowolne połączenia barw i struktur, a wszystko po to aby zindywidualizować swój projekt. Na walory estetyczne wykończenia domu wpływa w bardzo dużej mierze zabudowa okapu dachu na zewnątrz budynku. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest system do zabudowy okapu Galeco DECOR.
Czytaj również: Budujemy dom - co trzeba wiedzieć o konstrukcji dachu?
To rodzaj podbitki dachowej wykonanej z PVC. Jej zastosowanie pozwala w szybki i prosty sposób poprawić estetykę budynku. Lekka waga umożliwia montaż nawet na delikatnych konstrukcjach, a odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że spełnia swoje funkcje przez wiele lat. Zaletą produktu z PVC jest też swoista bezproblemowość.
Elementy podbitki, która jest imitacją drewna, nie wymagają konserwacji. Niebywałym atutem produktu od Galeco jest jego struktura. Każdy element bowiem oddaje charakter drewna. O zbliżeniu podsufitki do tego surowca świadczą, w dużej mierze, nierówności w strukturze jej powierzchni. Atutem takiego rozwiązania jest również konkurencyjna, w stosunku do drewna, cena elementów systemu.
„Podbitka dachowa jest wykończeniem spodu wystającej części dachu, czyli tzw. okapu. Obok ochrony domu przed warunkami atmosferycznymi oraz niechcianymi gośćmi w postaci gnieżdżących się ptaków, jest to rozwiązanie podnoszące walory estetyczne budynku. Można ją dopasować do koloru drzwi, okien lub drewnianych wykończeń. W podsufitce bardzo łatwo montuje się również oświetlenie zewnętrze domu.” – dodaje Magdalena Gardyła z firmy Galeco.
Pamiętając o tych podstawowych elementach wykończenia możemy mieć pewność, że nasz dom będzie cieszył oko przez długie lata, a zastosowany materiał – będzie alternatywą dla drewnianych rozwiązań stosowanych w otoczeniu domu.
Czytaj również: Dachówki wentylacyjne
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Od czego zaczynamy urządzanie mieszkania w stanie... Liczba postów: 14 Grupa: Budowa i re...
- Kto wam prowadzi księgowość?? Firma zewn? Liczba postów: 120 Grupa: Firmy budow... Projektowanie stron www to nie tylko estetyka, ale także funkcjonalność i UX. Często widzę strony, które wyglądają świetnie, ale są zupełnie nieintuicyjne w obs...
- Podatki Liczba postów: 67 Grupa: Moja budowa Jeżeli potrzebujecie doradztwa z zakresu prawa lub podatków, to polecam Wam sprawdzić stronę, gdzie znajdziecie ofertę kancelarii Ziobrowski Tax&Law - rejestrac...
- Promocja firmy Liczba postów: 105 Grupa: Firmy budow... Dynamiczny rozwój technologii, w szczególności cyfrowej, oraz coraz łatwiejszy i powszechniejszy dostęp do niej, przyczynia się do przenoszenia wielu działań do...
- Wylewka samopoziomująca: grubość i jakość wylewki... Liczba postów: 7 Grupa: Budowa i re... Warto rozważyć zastosowanie pianobetonu, który charakteryzuje się doskonałą izolacyjnością termiczną oraz łatwością w formowaniu równych powierzchni. Dzięki swo...