Pokrycia dachowe – lista artykułów
Pokrycie dachu domu w stylu zakopiańskim
Polskie góry kuszą turystów nie tylko wspaniałymi krajobrazami, lecz również unikalną i piękną architekturą. Styl zakopiański, zwany też witkiewiczowskim, bo o nim właśnie mowa, to połączenie tradycji i sztuki, którą jej autor – Stanisław Witkiewicz, z powodzeniem przeniósł do podhalańskiej scenerii. Czym się charakteryzuje i jak wykorzystać go współcześnie?
Nowa propozycja blachodachówki teraz z wyższym przetłoczeniem
Blachodachówka o smukłej formie w nowej wersji z wysokością uskoku dachówki 35 mm. Nowa TALIA 35 mm to wciąż piękny i smukły kształt, teraz ze wzmocnionym oryginalnym przetłoczeniem, które stwarza dodatkowe możliwości w kształtowaniu połaci dachowych i daje lepsze efekty wizualne.
Jak uszczelnić przeciekający dach?
Podciekający i zawilgocony dach może być problemem nawet w świeżo wybudowanych domach. W starszych budowlach zdarza się nawet przeciekanie dachu. Wystarczy go jednak odpowiednio zabezpieczyć, by zaradzić temu problemowi. Dawniej papa była jedynym sposobem na szybkie pokrycie dachu. Dziś nowoczesne tworzywa i materiały pozwalają zrobić to znacznie efektywniej. Jaki jest wybór na rynku?
Jak zabezpieczyć dach, aby wiatr i śnieg nie zagrażały mieszkańcom i przechodniom
Nieprzyjemny, silny wiatr, zmarznięty śnieg, szczypiący mróz. Te trudne, zimowe warunki dokuczają nie tylko ludziom. Wpływają też niekorzystnie na materiały, z których wykonany jest nasz dom. W ciągu kliku miesięcy mogą np. uszkodzić, trwale zabrudzić a nawet całkiem zniszczyć dach, który ma chronić mieszkańców.
Dachówka ceramiczna czy cementowa - rozwiązujemy dylemat z ekspertem
Gdy nowy rok już za pasem, snujemy plany na przyszłość. Nie tylko te dotyczące wakacyjnych wojaży, lecz również te związane z naszym najbliższym otoczeniem. Często dotyczą one budowy lub remontu domu, a ważnym etapem takiej inwestycji jest dopasowanie odpowiedniego pokrycia dachowego. Najlepiej nie czekać z tym na ostatnią chwilę i już teraz zastanowić się nad wyborem najlepszego rozwiązania.
Płytki z włóknocementu oryginalne rozwiązanie na dach lub elewację nowoczesnego budynku
„Architektura jest mądrą, skoordynowaną grą brył w świetle” – powiedział kiedyś znakomity szwajcarski architekt Le Corbusier. Jego modernistyczne koncepcje pośrednio wywarły wpływ na popularność, jaką cieszą się współcześnie obiekty o odważnych, geometrycznych kształtach. Nowoczesna architektura potrzebuje innowacyjnych materiałów. Do takich należą z pewnością płytki z włóknocementu, wykorzystywane w różnorodnych realizacjach.
Najlepszy rodzaj pokrycia dla współczesnego domu drewnianego
Polska architektura coraz częściej nawiązuje do tradycji. Drewniane domy pojawiają się już nie tylko w tatrzańskich dolinach, ale też w innych regionach kraju. Naturalne materiały mają niewątpliwy urok, ale czy warto rezygnować z innowacyjnych, niezawodnych technologii? Jak połączyć tradycję z nowoczesnością?
Lekki zielony dach ekstensywny - ekologiczna modernizacja starego pokrycia
W związku z wprowadzeniem w 2021 roku nowych, zaostrzonych warunków technicznych, wiele starych budynków będzie musiało w najbliższym czasie przejść kompleksową modernizację. Biorąc pod uwagę najnowsze trendy architektoniczne warto uwzględnić w projekcie ekologiczny akcent, jak na przykład lekka konstrukcja zielonego dachu.
Sprawdzamy dach przed zimą
Jesień to najlepszy czas, aby odpowiednio przygotować dom na nadejście zimy. Planując prace konserwacyjne i drobne naprawy nie zapomnijmy zadbać o dach. Podpowiadamy jak przygotować pokrycie na nadejście chłodniejszych miesięcy.
Dobrze zaprojektowana i profesjonalnie zamontowana komunikacja dachowa
Na dachu funkcję komunikacyjną z elementami jego wyposażenia pełnią stopnie i ławy kominiarskie, pomosty ze stopniami, drabiny z łącznikami czy wyłazy dachowe. To dzięki nim można bezpiecznie poruszać się po zadaszeniu i dotrzeć do anteny czy komina, jeśli te wymagają np. konserwacji. Przydają się również jako dodatkowa droga ewakuacyjna.