Programy konstrukcyjne i kalkulacyjne

Programy konstrukcyjne i kalkulacyjne

Producenci okien, drzwi i fasad powszechnie stosują programy konstrukcyjne i kalkulacyjne, które przyspieszają przebieg pracy, zwiększają jej efektywność i elastyczność. Jednym z najlepszych rozwiązań w tej dziedzinie jest program LogiKal firmy Orgadata AG. Czytaj dalej

 

W ciągu zaledwie kilku lat przedsiębiorstwo działające w branży oprogramowania stało się liderem w dziedzinie rozwiązań technologicznych, a także liderem rynku w wielu krajach. Specjalizuje się w oprogramowaniu dla przedsiębiorstw produkujących konstrukcje metalowe, korzystających z systemowych profili z aluminium, stali oraz drewna i aluminium. „W razie potrzeby program może poprowadzić projektanta krok po kroku przez cały proces tworzenia konstrukcji” - wyjaśnia Mariusz Megier, Dyrektor Zarządzający w firmie Orgadata w Polsce. Dzięki temu nic nie zostanie pominięte nawet w gorączkowym okresie pracy.

 

 

Wszystkie systemy profili w jednym programie

 LogiKal jest programem, który swoim zakresem obejmuje wszystkie zagadnienia związane z konstruowaniem i kalkulacją okien, drzwi i fasad. „LogiKal obsługuje niemal wszystkie systemy profili” - dodaje Mariusz Megier. Dlatego producent może wybierać i przetwarzać w programie LogiKal dowolny system profili. Użytkownicy mają również niemal nieograniczoną możliwość wyboru innych elementów: np. wypełnień, okuć, szkła, wariantów połączeń lub powierzchni. Do programu LogiKal są wpisani dostawcy, ich produkty i warunki handlowe.

 

Czytaj również: ArCADia-INSTALACJE GAZOWE ZEWNĘTRZNE

 

 

Kontrola poprawności danych

Podczas wprowadzania danych w tle zawsze odbywa się kontrola ich poprawności. Czy długość trzpienia klamki pasuje do wybranych profili? Program również to sprawdza. Funkcja ta umożliwia sprawdzenie, czy projektowana konstrukcja jest technicznie do wykonania. Ponadto możliwe jest sporządzenie dokumentacji projektowej lub wykonawczej dla architektów lub inwestorów, obejmującej również współczynniki izolacyjności cieplnej czy też wstępną analizę statyczną dla projektu.

 

 

Specyfikacja przychodów dla projektu

 Jak duże są koszty własne i ile zostanie w kieszeni? W przypadku realizacji projektów konstrukcji metalowych są to kluczowe pytania. „Stosując program LogiKal użytkownicy szybko otrzymują na nie odpowiedź” -  kontynuuje Mariusz Megier. Podczas kalkulacji system może automatycznie uwzględniać m.in. wszystkie wprowadzone detale konstrukcyjne, ogólne koszty własne i koszty czasu pracy. Ponadto uwzględnia uzgodnione dla każdego dostawcy ceny i warunki zakupów. Dzięki temu można szybko oszacować, czy projekt będzie opłacalny. Ciekawa jest również możliwość określenia minimalnego zysku na projekcie, jaki zamierza osiągnąć przedsiębiorstwo. Program dostosowuje wtedy wszystkie dane i ceny do żądanego poziomu zysku.

 

Czytaj również: ArCADia-INSTALACJE GAZOWE


 

Sterowanie maszynami

Za pomocą programu LogiKal można sterować niemal wszystkimi maszynami, np. piłami, maszynami CNC, automatami spawalniczymi i uszczelniającymi. Również w tym zakresie program LogiKal daje użytkownikowi niezależność. A jeżeli producent zamierza zainwestować w nową maszynę CNC?. „To żaden problem, ponieważ LogiKal wie jak współpracować z nową maszyną” - cieszy się Mariusz Megier. Oczywiście przedsiębiorstwo może w dalszym ciągu polegać na swoim istniejącym oprogramowaniu. „Dzięki temu użytkownicy programu LogiKal cały czas zachowują swobodę w zakresie podejmowania decyzji inwestycyjnych” - kontynuuje Mariusz Megier. Czy posiadane maszyny użytkownika są w stanie wykonać żądane frezowania, wiercenia, cięcia profili i inne obróbki? System również potrafi to sprawdzić. Po naciśnięciu jednego przycisku LogiKal tworzy pliki sterujące i przesyła je do maszyn. Dla Mariusza Megiera korzyści są oczywiste: „Producenci mają wtedy w warsztacie wyjątkowo mało pracy – muszą jedynie odpowiednio ułożyć profile na maszynach.” Wszystkie pozostałe czynności nadzoruje doskonale zintegrowane z maszynami oprogramowanie.

 

 

Oszczędność pracy, czasu i pieniędzy

Użytkownicy mogą również czerpać korzyści z udostępnionych licznych połączeń do innych programów. Na przykład program LogiKal umożliwia zarządzanie całą korespondencją. Umożliwia to interfejs do programu Word. System automatycznie przekazuje wszelkie rysunki czy też szczegóły dotyczące kalkulacji do ofert, zamówień, dowodów dostaw, zleceń warsztatowych itd. Dostępne są również złącza do systemów magazynowych, ERP, PPS oraz do programów do konstrukcji ogrodów zimowych. Konstruktorzy są również zachwyceni możliwościami edytora CAD: Po pierwsze mogą używać edytora CAD bezpośrednio w programie LogiKal. Po drugie mogą również eksportować wszystkie detale wraz z danymi bezpośrednio do programu AutoCAD. „Wszystkie te innowacyjne rozwiązania sprawiają, że coraz więcej producentów stosuje oprogramowanie firmy Orgadata” - kontynuuje Mariusz Megier. „Ponieważ LogiKal oszczędza pracę, czas i pieniądze.”

Źródło: ORGADATA East Europe / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 254

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >