Solidne i stabilne drabiny przegubowe

Solidne i stabilne drabiny przegubowe

Profesjonalna drabina jest niezbędnym narzędziem podczas budowy domu, remontu mieszkania oraz wszelkich prac naprawczych, instalacyjnych czy konserwacyjnych. Powinna ona być wytrzymała i gwarantować wygodny dostęp do wyżej położonych miejsc, a jej konstrukcja musi zapewniać bezpieczeństwo pracy.

 

Drabina jest narzędziem, którego nie może zabraknąć na wyposażeniu profesjonalnej ekipy instalacyjnej czy remontowo-budowlanej. Wszelkie prace budowlane i naprawcze wymagające dojścia do wyżej położnych miejsc bez problemu można wykonać przy pomocy profesjonalnych drabin firmy KRAUSE. Do dyspozycji ekip budowlanych czy też serwisantów jest szeroka gama modeli linii Monto oraz Stabilo.

 

Czytaj również: Jak wybrać odpowiedni model ręcznego paleciaka

 

Drabiny przegubowe dla profesjonalistów

Jeden z popularnych modeli Monto to drabina przegubowa serii MultiMatic. Aluminiowa drabina może być używana jako drabina wolnostojąca lub przystawna. Z dostępną opcjonalnie płytą możemy używać jej również jako pomost roboczy. Udogodnienie to pozwala na swobodne poruszanie się platformie, znajdującej się na wysokości nie większej niż 1 m. Produkt ten wyróżnia opatentowany system przegubów z lekko pracującym systemem ryglowania SpeedMatic, który zapewnia szybką i komfortową obsługę. Drabina osadzona jest na szerokim stabilizatorze z antypoślizgowymi stopkami SafetyCap, zapewniającym stabilność całej konstrukcji. Warto podkreślić, że szczeble z podłużnicami połączone są za pomocą trwałych, wpustowych łączników. Ważną zaletą tych modeli jest niewielki rozmiar drabiny po złożeniu, który ułatwia jej przechowywania oraz transport.

 

Czytaj również: Idealny prezent dla budowlańca

 

 

Z myślą o profesjonalistach została stworzona również linia Stabilo. Pierwszy model z tej serii to dwustronna drabina przegubowa. Wyznacznikami tej aluminiowej konstrukcji są lekkość i stabilność. Może ona być używana jako drabina wolnostojąca lub przystawna. Większy model drabiny Stabilo pozwala także na użytkowanie tej konstrukcji w charakterze pomostu roboczego. Produkty te zostały wyposażone w opatentowany system przegubów z lekko pracującym systemem ryglowania SpeedMatic, który jest odpowiedzialny za sprawną obsługę drabiny. Zabezpieczeniem antypoślizgowym są szerokie stabilizatory ze specjalnymi stopkami SafetyCap. Dodatkowo drabina posiada  antypoślizgowe, profilowane ze wszystkich stron , masywne szczeble o szer. 30 mm. Warto zaznaczyć, że podłużnice wykonane są z tłoczonego aluminium ze wzmocnieniem krawędzi, które decydują o podwyższonej trwałości całej drabiny. Cała konstrukcja jest niezwykle lekka, a dodatkowo, po złożeniu ma niewielkie wymiary. Jest to szczególnie istotne w przypadku remontów i napraw wykonywanych w różnych miejscach. Kompaktowa budowa drabiny firmy KRAUSE pozwala na jej transport nawet w bagażniku samochodu osobowego.

 

Czytaj również: Udoskonalone narzędzie do prac remontowo-montażowych

 

Drabiny z regulowana długością podłużnic

W ofercie firmy KRAUSE dostępne są także drabiny z regulacją długości podłużnic. Wszystkie modele wykonane są z lekkiego aluminium i przeznaczone są do profesjonalnych zastosowań. Przegubowa drabina Monto TeleMatic firmy KRAUSE może być stosowana jako konstrukcja przystawna, dwustronna lub pomost roboczy. Produkt ten posiada opatentowany system przegubów z lekko pracującym systemem ryglowania SpeedMatic. Warto zaznaczyć, że model ten daje możliwość użytkowania poszczególnych elementów drabiny jako dwóch osobnych drabin wolnostojących. Co ciekawe, drabinę Monto TeleMatic można ustawiać także na schodach. Umożliwia to przegubowa budowa konstrukcji. Stopy, na których ustawiona jest drabina, wyposażone są w zabezpieczenie antypoślizgowe SaftyCap. Bardziej rozbudowywanym modelem jest drabina teleskopowa z 4 regulowanymi nogami Monto TeleVario firmy KRAUSE. Ta trzyelementowa konstrukcja aluminiowa z regulowaną wysokością podłużnic pozwala na ustawienie drabiny na różnych poziomach, np. schodach. Drabina Monto TeleVario posiada opatentowany system ClicMatic, który pozwala sprawnie zmieniać wysokość drabiny. Co więcej, 4 regulowane nogi wyposażone zostały w system IntegratedTele-System, który umożliwia precyzyjne ustawienie drabiny i jej odpowiednią stabilizację na nierównym podłożu. Linia teleskopowych drabin Satabilo firmy KRAUSE to konstrukcje ułatwiające wszelkiego rodzaju prace montażowe, instalatorskie, naprawcze czy też budowlane. Do dyspozycji wykonawców firma KRAUSE oddaje przegubową drabinę, która może być używana jako konstrukcja przystawna, dwustronna oraz pomost roboczy. Podobnie jak inne modele z serii Stabilo firmy KRAUSE, tak i ten wyposażony jest w system przegubów z lekko pracującym systemem ryglowania SpeedMatic, który umożliwia sprawną obsługę. Drabina została wyposażona we wsporniki zwiększające stabilność oraz antypoślizgowe stopki SafetyCap. Drabiną stworzoną z myślą o pracach na klatkach schodowych jest przegubowa drabina teleskopowa z 4 regulowanymi nogami. Możliwość precyzyjnego ustawienia drabiny pozwala na jej bezpieczną eksploatację na schodach, jak również innych nierównych powierzchniach. Dodatkowo, drabina ta wyposażona jest we wsporniki zwiększające stabilność i antypoślizgowe stopki SafetyCap. Ta trzyelementowa, aluminiowa konstrukcja może być używana jako drabina przystawna, dwustronna i pomost roboczy.

 

Czytaj również: Wynajem z opcją zakupu wózków widłowych

 


Multifunkcjonalna drabina przegubowa Combi

Profesjonalne ekipy instalacyjne i wykonawcze, czy też pracownicy serwisów maszyn i urządzeń potrzebują drabin niezwykle wszechstronnych. Takim modelem jest profesjonalna drabina aluminiowa Combi firmy KRAUSE. Może ona być użytkowana jako drabina przystawna, dwustronna, wielofunkcyjna lub jako dwie osobne drabiny z pomostem roboczym Teleboard. Drabina Combi firmy KRAUSE wyposażona jest w opatentowany system przegubów z lekko pracującym systemem ryglowania SpeedMatic, który zapewnia szybką i komfortową obsługę. O bezpieczeństwo pracy dbają 2 szerokie stabilizatory z antypoślizgowymi stopkami SafetyCap. Dodatkową ochronę stanowią antypoślizgowe, profilowane ze wszystkich stron, szczeble o głębokości 30 mm. Podłużnice wykonane są z tłoczonego aluminium z dodatkowym wzmocnieniem krawędzi. Co ważne drabina posiada samozabezpieczające się zaczepy AutoSnap. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest kompaktowa konstrukcja, oznacza to, że drabina po złożeniu ma niewielkie wymiary, co znacznie ułatwia transport i przechowywanie drabiny Combi.

 

Czytaj również: Nowy wózek widłowy

 

Prace budowlane i remontowe, konserwacyjne, instalacyjne, jak również naprawcze to działania, podczas których przydatna jest drabina. Możliwość stabilnego ustawienia stanowiska pracy oraz swobodny dostęp do wyżej położonych miejsc to najważniejsze zalety rozwiązań firmy KRAUSE. Profesjonalne drabiny przegubowe bądź teleskopowe z oferty KRAUSE ułatwią wykonywanie różnorodnych czynności oraz zagwarantują bezpieczeństwo pracy.

Źródło: GutPR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18327 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 95

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >