System profili aluminiowych do wykonywania nowoczesnych ścian osłonowych

System profili aluminiowych do wykonywania nowoczesnych ścian osłonowych

Nowy system po raz pierwszy zostanie zastosowany w budynku Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, którego oddanie do użytku nastąpi w połowie 2011 r. Czytaj dalej

YAWAL wprowadza na rynek nowy system profili aluminiowych FASADA 50N (FA50N).  Jest on przeznaczony do wykonywania nowoczesnych ścian osłonowych o kształtach prostych i złożonych (zwroty, załamania, przebieg poligonalny) oraz pozwalający na konstruowanie dachów przeszklonych oraz konstrukcji przestrzennych.

System FASADA 50N to produkt, którego właściwości zadowolą zarówno inwestorów jak też Generalnych Wykonawców oraz firmy montażowe.

Wysoka trwałość i odporność mechaniczna, łatwość konserwacji i utrzymana w czystości oraz wysokie właściwości izolacyjności termicznej i akustycznej to zalety, na które zwrócą uwagę inwestorzy nastawieni na niskie koszty obsługi  budynków oraz zapewnienie maksymalnego komfortu pracy użytkownikom.

FASADA 50N jest łatwa i szybka w montażu oraz nie wymaga wielkich nakładów podczas wykonywania konstrukcji. Dzięki wsparciu działu technicznego YAWAL firma montażowa może w krótkim czasie przygotować dokumentację warsztatową. Decydując się na montaż nowego systemu Generalny Wykonawca ma pewność zastosowania trwałego, wysokiej jakości produktu, wykonanego zgodnie z certyfikatami ISO oraz QUALICOAT, oferującego estetyczny i nowoczesny wygląd oraz łatwość konserwacji. Oferowana przez producenta 10-letnia gwarancja na powłoki ochronne sprawia, że FASADA 50N jest jednym z bardziej atrakcyjnych produktów na rynku.

 

 

System jest dziełem prężnego działu konstrukcyjnego YAWAL, który zatrudnia projektantów z wieloletnim doświadczeniem. Konstrukcja nośna ściany osłonowej składa się z profili pionowych (słupów) oraz poziomych (rygli) o przekroju skrzynkowym i standardowej szerokości 50 mm. Możliwe jest stosowanie rygli o wymiarach głębokości od 16 do 189 mm oraz rygli 22 do 135 mm. W polach konstrukcji nośnej możliwe jest stosowanie różnego rodzaju wypełnień takich jak: szyby pojedyncze i zespolone, płyty poliwęglanowe, płyty elewacyjne z materiałów kompozytowych i inne. Grubość stosowanego wypełniania 6 – 50 mm. Zamocowanie wypełnienia odbywa się z wykorzystaniem zewnętrznych profili aluminiowych o różnych kształtach, możliwe jest też zamocowanie wypełnienia (szyb zespolonych) bez widocznych profili zewnętrznych (efekt gładkiej powierzchni szklanej). Możliwe jest także kształtowanie pól wypełnień stanowiących pasy podokienno – nadprożowe. W poszczególnych polach konstrukcji system umożliwia osadzanie konstrukcji okien otwieranych oraz drzwi różnych typów (np. systemy:  TM 62, TM 74, PI 50). Zapewnienie wysokich parametrów szczelności na przenikanie wiatru i wody uzyskuje się poprzez zastosowanie uszczelek z EPDM. Zamocowanie konstrukcji ściany osłonowej do budynku (budowli) odbywa się z wykorzystaniem specjalnych uchwytów aluminiowych.

System znajdzie zastosowanie w budynku Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Ten nowoczesny biurowiec, projekt Pracowni Architektonicznej APA – Wojciechowski Sp z o.o. wykonany na zlecenie Miasta Gdańska, powstanie w sąsiedztwie kompleksu biurowców Arkońska Business Park. Budynek został zaprojektowany jako 5 i 3-kondygnacyjny z jednokondygnacyjnym wspólnym garażem podziemnym. W części wyższej zaprojektowano go jako kombinację ścian pełnych, wykończonych cegłą oraz fasad szklonych. Fasada części niższej budynku w całości jest zaprojektowana jako szklona. Podcięte partery w wyższej części budynku ozdobione są szklanym kolorowym dachem. Linia kolorowego szkła kontynuuje się także dalej w części hallu wejściowego i wyższej części elewacji budynku 3-kondygnacyjnego. Całkowita powierzchnia budynku wyniesie ponad 11,2 tys. mkw. Generalnym Wykonawcą jest firma Skanska.

System FASADA 50 N jest oferowany w 3 odmianach ściany osłonowej:

* FASADA 50 N – typowa fasada słupowo - ryglowa z widocznymi od zewnątrz listwami mocującymi wypełnienie,
* FASADA 50 N HL – fasada z wyraźnym od zewnątrz, poziomym układem profili mocujących (zalecane profile o zwiększonej wysokości 100 – 150 mm i różnych kształtach) oraz niewidocznymi profilami pionowymi,
* FASADA 50 N SL – fasada tworząca od zewnątrz płaską powierzchnię bez widocznych profili aluminiowych.

Źródło: PR Support / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 179

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >