Termo-blok WD – doskonała termoizolacja i szczelność

Termo-blok WD – doskonała termoizolacja i szczelność

Termo-blok WD do okien dachowych Roto poprawia parametry termoizolacyjne okna o 15%. Jest on fabrycznie montowany wokół okna, dzięki czemu ułatwia oraz skraca czas montażu i zapewnia prawidłowe ocieplenie. Czytaj dalej

 

 

Foto: Roto

 

Termo-blok WD wykonany jest z estetycznego polipropylenu lub polietylenu, odpornego na promieniowanie UV i proces utleniania. W praktyce termo-blok WD dla użytkownika poddasza oznacza dużą oszczędność energii cieplnej, a w konsekwencji niskie koszty ogrzewania. Sama temperatura miejsca połączenia ramy z wnęką wewnątrzokienną jest wyższa o około 5°C. W oknach uchylno-wysokoosiowych Designo R8 i obrotowych Designo R6 RotoTronic termo-blok WD jest zamontowany w standardzie. Natomiast okna obrotowe Designo R4 i wysokoosiowe Designo R7 dostępne są w wersji z termo-blokiem WD.

 

Czytaj również: Pionier i współtwórca pierwszych pokazowych budynków pasywnych w Polsce

 

Współczynnik Uw

Powszechnie wiadomo, że im niższa wartość Uw – parametru, który odnosi się do całego okna (dlatego w - window/okno), tym lepszy parametr izolacyjny okna. Termo-blok WD stanowi gwarancję wyższych parametrów izolacyjnych całego okna – poprawia współczynnik Uw o 15%. Taka konstrukcja okna również skutecznie eliminuje pojawienie się mostka termicznego w najbardziej do tej pory narażonym miejscu oraz ogranicza zjawisko kondensacji pary wodnej na szybie.

 

 

Przekrój okna dachowego Designo R7 -okleina złoty dąb     Przekrój okna dachowego Designo R7  -okleina sosna

 

Zestawy przyłączeniowe

Zestaw ASA ECO -hydro- i wiatroizolacja


Czytaj również: Fakty i mity na temat okien


Zestaw ASA ECO to kołnierz paroprzepuszczalny z taśmą klejącą do szczelnego połączenia okna z folią dachową. W zależności od metody montażowej zapewnia wiatroizolację (montaż „na-łatowy”) lub hydro-i wiatroizolację (montaż „pod-łatowy”).

 

Foto: Roto

 

Zestaw przyłączeniowy AAS – wiatro-i hydroizolacja

Zestaw AAS zapewnia w każdych warunkach hydro-i wiatroszczelne połączenia okna z folią dachową. W skład zestawu przyłączeniowego AAS wchodzą boczne profile aluminiowe, narożniki wewnętrzne oraz wodoodporna taśma klejąca do łączenia z membraną dachową. Zestaw idealnie sprawdza się przy każdym modelu okien dachowych Roto,  szczególnie tych z termo-blokiem WD.

 

Foto: Roto

 

Zestaw MDA – termo-, wiatro- i hydroizolacja

Zestaw montażowy MDA to, oprócz hydro-i wiatroszczelnego połączenia okna z folią dachową także dodatkowa izolacja termiczna. W skład zestawu wchodzą: 4 profile termoizolacyjne, 1 rolka taśmy uszczelniającej, 1 rolka taśmy klejącej oraz 8 śrub mocujących. Uszczelnienie tego typu pozytywnie wpływa na parametry termoizolacyjne okna, poprawiając je nawet o 0,1 W/m2K. Jest to najbardziej kompleksowe rozwiązanie Roto w zakresie akcesoriów montażowych.

 

Czytaj również: Wakacyjne kupno okien


Foto: Roto

 

www.roto.pl


Źródło: Roto / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18509 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 85

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >