Tubolit Split firmy Armacell – zabezpiecz system klimatyzacyjny przed stratami energii

Tubolit Split firmy Armacell – zabezpiecz system klimatyzacyjny przed stratami energii

Poczucie komfortu w upalne letnie dni jest na tyle kuszące, że coraz więcej osób decyduje się na montaż systemów klimatyzacyjnych zarówno w biurach, jak i w domach. Jednak nawet najlepszy klimatyzator nie spełni swojego zadania, jeśli zaniedbamy kwestię izolacji. Preizolowane rury Tubolit Split firmy Armacell, stworzone z myślą o systemach typu Split, zapewnią nam nie tylko doskonale działającą klimatyzację, ale pozwolą nam zredukować koszty jej eksploatacji. Czytaj dalej

Proste, jednoczęściowe klimatyzatory powodują hałas, który może obniżyć przyjemność płynącą z przebywania w dobrze klimatyzowanym pomieszczeniu. Dlatego też coraz większą popularność zdobywają systemy typu Split/Multisplit, w których część wyposażona w głośną sprężarkę znajduje się na zewnątrz budynku, a czynnik chłodzący jest transportowany do jednej lub więcej części wewnętrznej. Jednak decydując się na tego typu rozwiązanie należy pamiętać, by odpowiednio zadbać o izolację rur, w których znajduje się czynnik chłodniczy. Firma Armacell proponuje kompleksowe rozwiązanie pozwalające w prosty i efektywny sposób zapobiec zarówno stratom energii, jak i niepożądanej wilgoci mogącej skroplić się na zimnych rurach.

 

 

Nie trać energii
Tubolit Split jest preizolowanym przewodem stworzonym z myślą o współpracy z systemami klimatyzacyjnymi Split lub Multisplit i przystosowany do nowych gazów chłodniczych R-410A oraz R-407C. Przewód składa się z miedzianej rurki chłodniczej zgodnej z normą EN 12735-1, która otoczona jest oryginalną izolacją Tubolit. Jest to materiał wykonany na bazie polietylenu, który charakteryzuje się bardzo niskim przewodnictwem cieplnym. Jego zastosowanie pozwoliło ograniczyć wymianę ciepła pomiędzy otoczeniem, a czynnikiem chłodzącym, co pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji całego systemu. Dodatkowo, certyfikowana, ciągniona rurka chłodnicza posiada jednolitą powierzchnię pozbawioną szwów spawalniczych, co zapobiega uszkodzeniom i pęknięciom powstałym podczas wyginania. Całość pokryta jest białą folią poliolefinowo-kopolymerową, która nie tylko zabezpiecza przewody przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz promieniowaniem UV, ale również zapewnia estetyczną integrację z fasadą budynku. Kolejną zaletą użycia przewodów Tubolit Split jest wyeliminowanie zjawiska kondensacji pary wodnej, którego efektem może być pojawienie się na ścianach nieestetycznych zacieków. Dzięki zamkniętej strukturze komórkowej, jaką charakteryzuje się Tubolit oraz kompleksowemu rozwiązaniu pozwalającemu na montaż bez rozcinania izolacji i połączeń klejonych wyeliminowano problem zarówno kondensacji, jak i nasiąkania izolacji wilgocią.

 

Szybka instalacja made in Poland
Niewątpliwym plusem jest również łatwość instalacji jaką charakteryzuje się Tubolit Split. Zarówno izolacja jak i rurka chłodnicza są miękkie i łatwo poddają się gięciu, a jednolita struktura rury wyklucza możliwość kruszenia się spawów. Sama izolacja jest nakładana na rurkę już w fabryce, co po pierwsze znacznie skraca czas montażu całej instalacji, a po drugie całkowicie eliminuje ryzyko nieprawidłowego jej założenia. Dodatkowo, Tubolit Split jest przystosowany do współpracy ze złączkami wtykowymi typu SAE, dzięki czemu podłączenie przewodów jest wyjątkowo proste, a czas instalacji całego systemu jest skrócony do minimum.
Warto również wspomnieć o bardzo prężnym rozwoju polskiego oddziału firmy Armacell. Jego potwierdzeniem jest rozpoczęcie produkcji przewodów Tubolit Split w Polskiej fabryce zlokalizowanej w Środzie Śląskiej.

 

 

Źródło: budnet.pl
Autor: GutPR/ bdunet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18797 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 92

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >