Wybór drzwi do barwnego wnętrza

Wybór drzwi do barwnego wnętrza

Tradycyjna biel na ścianach jest w ostatnich latach stopniowo wypierana przez różnobarwne, energetyczne dekoracje. Dzięki dostępności ogromnej liczby rozmaitych farb, niektóre mieszkania zamieniają się czasem w przestrzenie, przypominające domki dla lalek. Jak sprawić, żeby nie przesadzić z kolorem?Biel = przestrzeńWażne jest, by domowe aranżacje tworzone były z umiarem, niekoniecznie w oparciu o wszystkie barwy tęczy. Odpowiednio dobrana paleta pozwoli wprowadzić do wnętrza przytulną, ciepłą i przyjemną dla zmysłów, atmosferę. Jasne wnętrza to standard szczególnie w środkowo – północnej Europie. Niewiele słonecznych dni, krótkie lato i długa zima sprawiają, że w naszych domach dość często panuje półmrok, a ciemne ściany potęgują jeszcze to wrażenie.

 

Niewielkie, ciasne przestrzenie  to kolejny element, pozbawiający mieszkańców poczucia przestronności, a często także naturalnego światła. W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem jest pomalowanie ścian właśnie na biały kolor lub jego wybrany odcień. W efekcie dostępna powierzchnia pomieszczenia może się optycznie powiększyć, nabierając w naszych oczach pożądanej przestronności. Łatwiej będzie ją też urządzić, dopasować   meble i dodatki, jak również wyeksponować dzieła sztuki lub ulubione pamiątki. 

 


Nie tylko kolor biały Nie dla wszystkich jednak białe wnętrza są wymarzonym rozwiązaniem. Brak kolorów może doprowadzić do znużenia i zmęczenia wzroku. Obok niezbędnego umiaru w ich doborze, należy więc kierować się również po prostu własnym gustem -  Jeśli w naszym domu chcemy stworzyć jasną przestrzeń, bez rezygnowania z ulubionych barw, to ciekawym rozwiązaniem może być pomalowanie drzwi - doradza Agata Kozyr z firmy Remix, producenta drewnianych drzwi – Drzwi z drewna dają większe pole manewru, jeśli chodzi o zmianę koloru, niż np. modele wykonane z płyt drewnopochodnych. Można je pomalować tradycyjną farbą lub wyeksponować strukturę drewna dzięki kolorowej lakierobejcy. 

 

 

Nowoczesny domBiałe, jasne wnętrza są najbardziej popularne w Skandynawii, gdzie kolor występuje jedynie w postaci barwnych plam tekstyliów, kwiatów lub różnego rodzaju dodatków. Inspirując się domami z północy, warto pokusić się o ciekawy pomysł, jakim jest pomalowanie wewnętrznych drzwi na wybrany przez siebie, ulubiony, żywy kolor.  Odwróci on uwagę od jasnych ścian, tworząc mocny punkt dekoracyjny i ciekawą ozdobę pomieszczenia. – Warto wybrać kolor, który będzie kontrastował z całością i tworzył oryginalną kompozycję - przekonuje Agata Kozyr z Remix – Można zamówić gotowe, kolorowe drzwi lub kupić surowe drewniane skrzydło, które zaaranżujemy według własnego gustu i pomysłu. Ciekawą opcją jest również pozostawienie faktury w naturalnym kolorze drewna np. jasnej sosny.

 

 

Najważniejszy jest pomysłPołączenie bieli ścian z kolorowymi elementami wyposażenia wymaga dobrego planu, ale z pewnością da ciekawy efekt we wnętrzu. Przestrzeń nie będzie się kojarzyła z nudnymi, niemalże szpitalnymi pomieszczeniami. Stanie się za to inspirującym i jasnym wnętrzem, pełnym ciekawych efektów wizualnych. Najciekawsze pomysły z pewnością zostaną nagrodzone  komplementami gości i ciekawymi dyskusjami na temat urządzania wnętrz. 

 

Źródło: pointb / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19064 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 194

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >