Zaprawa klejowa do gresu i terakoty

Zaprawa klejowa do gresu i terakoty

Wykończenie podłogi płytkami ceramicznymi pozwala na uzyskanie doskonałego efektu aranżacyjnego zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz – na przykład na tarasie. Decydując się na terakotę czy gres, warto zapoznać się z tym surowcem i odpowiednio dobrać zaprawę klejową. Od jej właściwości zależy bowiem powodzenie prac posadzkarskich, efekt końcowy oraz trwałość okładziny podłogowej. Czytaj dalej

 


Firma Baumit wprowadziła do oferty zaprawę klejową Baumit ProPlus. Jej receptura została opracowana tak, aby montaż płytek o niskiej nasiąkliwości, takich jak gres lub terakota był szybki i bezproblemowy.


Gres i terakota są twardymi materiałami odpornymi na działanie wody, środków chemicznych oraz zmiennych temperatur. Z tego względu płytki tego rodzaju można montować w łazience, kuchni, holu, jak również na tarasie lub balkonie. Zaletą gresu i terakoty jest niska nasiąkliwość, która powoduje, że płytki są trwałe i nie ścierają się tak łatwo. Dlatego też warto je układać w miejscach szczególnie narażonych na duże natężenie ruchu. Aby jednak posadzka spełniała oczekiwania inwestora, należy zastosować odpowiedni klej.

Czytaj również: Preparat zabezpieczający elewację przed rozwojem glonów, grzybów oraz porostów

 

Nowa zaprawa Baumit ProPlus produkowana jest na bazie cementu modyfikowanego polimerami Zawartość polimerów przyśpiesza proces wiązani i utwardzania, zmniejsza także niebezpieczeństwo zsuwania się płytek z powierzchni pionowych. Jest szczególnie polecana do klejenia płytek małego i średniego formatu o niskiej nasiąkliwości. Można ją stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku, na wszelkie mineralne podłoża o zwykłych wymaganiach. Zaletą zaprawy Baumit ProPlus jest szybkie wiązanie, a co za tym idzie możliwość chodzenia po podłodze już 24 godziny od montażu płytek. Dzięki temu prace związane z klejeniem terakoty czy gresu nie będą uciążliwe dla mieszkańców. Zastosowanie ulepszonej zaprawy Baumit ProPlus daje inwestorowi gwarancję, że płytki nie odkształcą się i nie odkleją od podłoża.

Źródło: baumit / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17893 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 169

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >