Chłodzący strop DX-Therm firmy Dennert

Chłodzący strop DX-Therm firmy Dennert

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele funkcji może pełnić strop? A może jest on dla Ciebie wyłącznie niezbędnym elementem budowlanym oddzielającym poszczególne piętra budynku? Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, jak na przykład chłodzący strop DX-Therm firmy Dennert. Czytaj dalej

Nadeszło upragnione lato, a wraz z nim dokuczliwe i męczące upały. Z wysoką temperaturą zmagamy się praktycznie wszędzie – w naszych domach, mieszkaniach, biurach czy urzędach. Jednocześnie, w niewielu tych miejscach stosuje się klimatyzację, która nadal uważana jest za dobro luksusowe. Rzeczywiście w klasycznym wydaniu klimatyzacja jest dość kosztownym rozwiązaniem. Poza zakupem urządzenia chłodzącego, wymaga ona również stałego dostępu do energii elektrycznej koniecznej do pracy wentylatora  – mówi Oskar Gornisiewicz z firmy Dennert.

Dokuczliwe i długie upały wpływają niekorzystnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale mogą być także groźne dla zdrowia. Powodują senność, znużenie i szybsze przemęczenie organizmu. Już dawno dowiedziono, że obniżenie temperatury w pomieszczeniu o zaledwie 5°C podczas gorących, letnich dni ma korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Z tego powodu, planując budowę domu czy innego budynku, warto uwzględnić, już na etapie projektu, skuteczny i niedrogi system obniżania temperatury w pomieszczeniach.

Alternatywą dla tradycyjnej, kosztownej w utrzymaniu klimatyzacji jest nowy strop chłodzący DX-Therm firmy Dennert. Jego konstrukcja opiera się na sprawdzonych rozwiązaniach stosowanych już kilkaset lat temu. W Anglii sufit klimatyzacyjny został zarejestrowany jako patent w 1907 roku – mówi Oskar Gornisiewicz.  

Działanie stropu DX-Therm opiera się na zasadzie promieniowania, czyli przenoszenia ciepła z nagrzanych elementów budowlanych do tych o niższej temperaturze. Wykorzystanie tego zjawiska do chłodzenia umożliwia specjalna konstrukcja stropu. DX-Therm jest wyposażony w zintegrowany system rur łączonych umieszczonych w stropie, którymi przepływa zimna woda, absorbująca gorące powietrze z pomieszczenia. W ten sposób możliwe jest uzyskanie spadku temperatury nawet o 50C bez montowania ograniczających przestrzeń klimatyzatorów. Taki sposób chłodzenia jest nie tylko skuteczny, pozwala na dowolną aranżację pomieszczeń, ale okazuje się także zdecydowanie bardziej ekonomiczny w porównaniu z tradycyjną klimatyzacją, której praca wymaga stałego poboru energii elektrycznej. Ponadto, wykorzystując zasadę promieniowania ciepła, unikamy nadmiernegoi kłopotliwego ruchu powietrza, który można na przykład łatwo zauważyć podczas pracy zwykłego wentylatora – mówi Oskar Gornisiewicz. Dzięki temu w powietrzu nie unosi się kurz, szczególnie szkodliwy dla dzieci i alergików - dodaje Gornisiewicz.

Strop DX-Therm dostarczany jest na budowę jako gotowy element. Jego wysoka wytrzymałość (500kg/m2) powoduje, że rozwiązanie to może być z powodzeniem stosowane zarówno
w budownictwie jednorodzinnym, jak i w blokach, biurach czy budynkach użyteczności publicznej. Montaż jednego stropu międzykondygnacyjnego o powierzchni ok. 100 m2 trwa z reguły tylko
2 godziny. DX-Therm produkowany jest z bezpiecznych, niepalnych materiałów budowlanych: betonu i stali. Dzięki inteligentnej konstrukcji strop pełni również z powodzeniem funkcję energooszczędnego systemu grzewczego.  

 

 

Źródło: Member of CEEPR-net / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 179

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >