Drzwi idealne do domów pasywnych

Drzwi idealne do domów pasywnych

Ciągle rosnące koszty energii powodują, że dla budujących nowe czy modernizujących stare domy coraz większe znaczenie ma izolacyjność cieplna drzwi zewnętrznych. Przełomem na rynku są obecnie drzwi o współczynniku przenikania ciepła osiągającym nawet UD = 0,47 W/(m2K).

 

To oferowane przez firmę Hörmann aluminiowe drzwi ThermoCarbon. Mistrzowską klasę izolacyjności cieplnej łączą one z całym pakietem zabezpieczeń przeciwwłamaniowych oraz nowoczesnym wzornictwem. Podobnym rozwiązaniem są też aluminiowe drzwi ThermoSafe. 

 

 

Drzwi do domów pasywnych

Współczynnik przenikania ciepła U drzwi ThermoCarbon, prawie dwukrotnie przekraczający  poziom wymagań stawianych drzwiom w domach pasywnych, to efekt zastosowania najnowocześniejszych technologii i materiałów oraz unikatowej konstrukcji. Aluminiowa płyta drzwiowa o grubości 100 mm wypełniona jest twardą pianką poliuretanową i wyposażona w wewnętrzny profil skrzydła. To właśnie ten profil - wykonany z kompozytów na bazie karbonu i włókna szklanego - oraz aluminiowa ościeżnica o grubości 111 mm z przegrodą termiczną pozwalają stworzyć tak skuteczną barierę cieplną. Tworzą ją też potrójne uszczelki, a w drzwiach z przeszkleniem także 3- lub 4-szybowe szkło termoizolacyjne. Pomimo sporej masywności, codzienne użytkowanie drzwi ThermoCarbon jest tak samo łatwe jak drzwi standardowych. Maksymalną izolacyjność i sztywność przy równoczesnym niewielkim ciężarze zapewniają tu bowiem dwa lekkie materiały: aluminium i karbon. 

 

Czytaj również: Nowa marka drzwi zewnętrznych

 

Drzwi do domów energooszczędnych

Podobnie skonstruowane zostały nowe drzwi ThermoSafe, które spełniają wymogi stawiane drzwiom w domach energooszczędnych. Zawdzięczają to masywnej płycie drzwiowej z aluminium o grubości 73 mm, izolowanemu termicznie aluminiowemu profilowi skrzydła,  izolowanej termicznie aluminiowej ościeżnicy o grubości 80 mm oraz podwójnym uszczelkom. Taka konstrukcja pozwala na uzyskanie  współczynnika  U na poziomie 0,8 W/(m2K).

 

 

Sposób na złodzieja

Dzisiaj drzwi o najlepszej nawet izolacyjności cieplnej mogą być też bardzo bezpieczne. Takie właśnie są drzwi firmy Hörmann. ThermoCarbon posiadają w standardzie
9-punktowe, a ThermoSafe 5-punktowe ryglowanie. W przeszkleniach stosuje się bezodpryskowe zespolone przeszklenie bezpieczne. Od wiosny 2014 roku drzwi ThermoCarbon i ThemoSafe dostępne będą też w klasie RC 2 i RC 3. 

 

Czytaj również: Zamek bez klucza? To jest możliwe z nowym zamkiemStylistyczna harmonia 

Energooszczędne i bezpieczne drzwi firmy Hörmann cechuje również ciekawe i ekskluzywne  wzornictwo. Elegancję wielu nowoczesnych wzorów podkreślają m.in. niewidoczna rama skrzydła, ukryte zawiasy oraz aplikacje i uchwyty z aluminium i stali nierdzewnej. W kilku wzorach drzwi ThermoCarbon uchwyty te zagłębione są w płycie drzwiowej, z którą tworzą jedną zlicowaną płaszczyznę, co daje niepowtarzalny efekt estetyczny. Drzwi ThermoCarbon i ThermoSafe oferowane są w 15 różnych wzorach oraz w dowolnym kolorze z palety RAL. To pozwala na harmonijne dopasowanie ich do elementów architektury budynku, np. do bramy garażowej.  

Źródło: Hörmann Polska / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17334 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 344

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >